Figurin Bulldog, Lisa Larson för Gustavsberg, ca 6cm, längd ca 7,5cm, större nagg på tass, rödmålad tass, stengods

100 kr

(daneman)

Auktnr SE22.20220628.A20172
Varutyp Glas/porslin
Kontor Farsta
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 100 kr
Stänger 2022-06-28 21:09:30
Provision 15 kr
Frakt 45 kr

Herrur Omega Seamaster Planet Ocean, stål, automat Co-Axial, ca 45,5mm, refnr 23230465101001, serienr 85954214, kronograf, datum, glasbaksida, heliumventil, stållänk ca 18cm, viklås med dykarförlängning, repor på länk, lås samt boett, pictograms, certifikat Klockmaster Globen daterat 15-01-2015, manual, servicekvitto från 2016, box samt skadad ytterkartong.

Ett par örhängen med diamanter 16 x ca 0,01ct, Ø ca 13mm, bredd ca 2,3mm, GHA, 18K Vikt: 3,3 g

Ett par örhängen med diam...

Hänge Smurf med diamanter ca 520xca 0,005-0,015ct samt färgade stenar, ca 10cm inkl ögla, bredd ca: 7cm, vitguld, smärre slitage, ostämplad. 14K  Vikt: 100,2 g

Hänge Smurf med diamanter ...

Herrur Seiko 5, stål, automat, ca 42mm, dag, datum, refnr 4R36-09A0, serienr 005995, glasbaksida, gummiarmband, inga tillbehör.

Herrur Seiko 5, stål, auto...

Ett par örhängen med stenar, bredd ca 9mm, GHA, 18K  Vikt: 2,3 g

Ett par örhängen med sten...

Skulptur Jens-Flemming Sørensen, signerad och daterad -73. Knäckt ägg med kvinnoansikte. Guldpatinerad brons, ca 32 x 30cm, sockel saknas

Skulptur Jens-Flemming Sør...

Ett par örhängen vitguld med diamanter 10x0,0025ct samt safirer, 12mm, 18K Vikt: 1,1 g

Ett par örhängen vitguld ...

Hänge med lila sten och diamanter 18 x ca 0,005ct, ca 14,5mm inkl ögla, bredd ca 7mm, GHA, 18K  Vikt: 1,1 g

Hänge med lila sten och di...

Kedja manglad Pansar, 53,5cm, bredd 4,5mm, 18K Vikt: 40,6 g

Ring med diamanter 49 x ca 0,005ct 8/8-slipade, stl 18, bredd ca 3-5mm, GHA, 18K  Vikt: 2 g

Armband med platta, vita stenar och emalj, längd ca 15cm, bredd ca 9-14,5mm, förgyllt silver, del av platta 23K, bruttovikt: 29,4g

Stelt silverarmband med diamanter 18xca 0,005ct, Vivianna Torun Bülow-Hübe, Georg Jensen Danmark, nr 204, ca Ø5,5cm, innermått: 16cm, bredd: 3-5,5mm, smärre repor, 925/1000 silver Vikt: 15,2 g

Silverring med sten, stl 16, bredd ca 7-23mm, delad skena, Theresia Hvorslev, MEMA, A10, 925/1000 silver  Vikt: 8,8 g

Silverring med vita stenar, stl ca 19, bredd ca 10,5mm, repig, silver Vikt: 7 g

Ring med diamanter 22 x ca 0,0025ct, 7 x ca 0,015-0,02ct, stl 18, bredd 1,5-5mm, GHA, 18K  Vikt: 2,5 g

Silverring med emalj, stl 18, bredd ca 3mm, 925/1000 silver Vikt: 2,7 g

Armband med hänge, längd: 18cm, bredd:10mm, silver 925/1000 Vikt: 11,5 g

Armband med hänge, längd:...

Ett par örhängen, Ø ca 19mm, bredd ca 4,5mm, GHA, 18K  Vikt: 2,7 g

Ett par örhängen, Ø ca 1...

Silverarmband, 18,5cm, bredd ca 4mm, 925/1000 silver  Vikt: 5,4 g

Ring med dekor, Ø17½, bredd: ca 3-15mm, silver 925/1000  Vikt: 3,5 g

Ring med dekor, Ø17½, bre...

Se kontorets övriga auktionsvaror