Reseur, Jaeger Le Coultre, manuell, Øca 70mm, gulmetall, max uppdragen, går ej, gravyr, tillhörande fodral,

1 700 kr

(stax2)

Auktnr SE7.20220711.A30634
Varukategori Klockor / Övrigt
Kontor Uppsala
Utropspris 500 kr
Aktuellt bud 1 700 kr
Stänger 2022-07-11 12:14:14
Provision 255 kr
Frakt 129 kr

Herrur, Rolex Oyster Perpetual Datejust, Ø40mm, stål, automat, ref-nr 116334, serie-nr 754T93Y2, grön aftermarket urtavla med stenar, med cert och box

Herrur, Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master II, Ø44mm, stål, automat, ref-nr 116680, serie-nr 930455U7, cal 4161, verk-nr PA030201 ,låsklasp saknas, repig, med cert och box Vikt: 0 g

Herrur Rolex Datejust, Ø36mm, automatisk "Houndstooth dial" Jubileélänk, guld/stål, datum, refnr: 16013, serienr: R352555 med box, och cert, repigt glas, slapp länk, kort länk, inga extra länkar Vikt: 0 g

Herrur Rolex Datejust, Ø36...

Herrur Cariter Tank Solo XL, stål, 31x40,5mm, stål, refnr. 3800, WSTA0029, serienr. 397976YX, repig boett, läderband, cert 19/08/2018, manual, etui, ytterkartong, ytterkartong

Herrur, Hublot Big Bang Evolution, Ø44mm, stål, automat, kronograf, datum, ref-nr 301.SB.131.RX, serie-nr 751106, , små repor, defekt band, cert och box  Vikt: 0 g

Väska, Louis Vuitton, Alma BB, Damier Ebene canvas, mått 23,5x17,5x11,5cm, axelrem, inköpskvitto 7 december 2021, lås, dustbag, kartong.

Väska, Louis Vuitton, Alma...

Väska, Louis Vuitton, Neverfull MM, Damier Ebene canvas, tillverkningskod FL4189, mått 31 x 28 x14cm, mindre bruksslitage, medföljande clutch, dustbag, kopia på Client receipt, box Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton, Neve...

Armring, 59x52cm, bredd 6mm, 21K Vikt: 10,4 g

Ring solitär med diamant 1xca 1,25ct ca TW(F)/IF, enligt gravyr, stl 16¼, bredd 2,2-7mm, en klo skadad, CFC, Stockholm, 18K Vikt: 5 g

Ring solitär med diamant 1...

Herrur Tag Heuer Carrera, stål, Ø39mm, refnr: WBN2112-0, serienr: BRD7836, viklås läderband,  cert 9/01/2023, manual, etui, ytterkartong.

Ring, Cartier Love, Ø16¼ (51), bredd 3,5mm, serienummer QYW573, certifikat samt kvittokopia från 2022, box, 18K. Vikt: 3,1 g

Ring, Cartier Love, Ø16¼ ...

Collier, längd:43cm, bredd:7mm, 2 berlocker, Thai 2 baht, 23K. Vikt: 30,4 g

Collier, längd:43cm, bredd...

Herrur Breitling Premier, Ø42mm, kronograf, refnr: A13315, serienr: 29449541, med cert, med fodral, slitet armband, utan box, inga andra tillbehör

Herrur Breitling Premier, ...

Damur Rolex Oyster Perpetual Date, Ø 26mm, stål, automatisk, datum, referensnummer: 6917, serienummer: 2889231, Cal nr: 2030, verknr: 62775, jubileelänk, vitguldsring, större repor på glas, servicebehov, inga övriga tillbehör.

Herrur Omega Speedmaster Date, "Tachymetre", Chronometer, stål, automatisk, ref-nr: 32105000, serie-nr: 84611734, Cal 1164, verk-nr: 84611734, Ø40mm, datum, safirglas, stållänk, länk-nr: 1564/975, två extra länkbitar, certifikat Wohlins Ur 2010, originaltag, pictograms, manual, box, ytterkartong, något repig länk samt viklås, lätt färgbortfall på tachymetre-ring, mindre slitage/fläckar på box samt ytterkartong

Ring, gammalslipad diamant ca 1,00ct ca Cr(J)/SI1, gammal- och antikslipade diamanter 18xca0,05ct ca W-Ca/VS2-P, syntetiska safirer, millegriffeinfattade, Ø18¼, bredd:4,5-17mm, senare ringskena, spricka i millegriffen, platina/vitguld 18K. Vikt: 10,8 g

Herrur Omega, 36mm, manuell, stål, cal. 265, boettnr: 2639-9, verknr: 13134921, liten sekundvisare, rost på visare, läderband ej original, box

Örhängen med briljantslipade diamanter 2 x ca. 0,40ct, ca Wesselton-Top Cape (H-K)/VVS, Ø5,8mm, omaka snurrebusar, stift, vitguld, 18K Vikt: 1,9 g

Örhängen med briljantslip...

Armband, x-länk med stav, 19,5cm, bredd: 42,5mm, 18K Vikt: 82,1 g

Armband, x-länk med stav, ...

1 Herrur Omega Genève, 18K, Ø34,5mm, refnr: 166070, Cal: 565, verknr; 33564837, läderband defekt, inga tillbehör

1 Herrur Omega Genève, 18K...

Se kontorets övriga auktionsvaror