Collier i silver med plattor med tre mjölkvita stenar. Den är 3,2 - 15 mm bred, 48,5 cm lång och väger 27,1g. Springring. Stämplad JSS ( Sandin & Söner Guld & Silver AB ), Göteborgs stadsstämpel, S & H9 (1958). Gravyrsignerad J Sandin (svagt).
Auktnr | SE73.20220630.A11330 |
Utropspris | 150 kr |
Aktuellt bud | 450 kr |
Stänger | 2022-06-30 19:02:00 |
Provision | 68 kr |
Frakt | 129 kr |