Damur Rolex Datejust, stål, automatisk, Ø26mm, ref 6916, serienr 3913514, diamantindex, diamantkrans ej original, jubiléelänk 15,5cm, caliber 2030, verknr 846270, värdeintyg D Krook från 2004, smärre nagg på glas, box med slitage.

30 000 kr

Auktnr SE4.20220713.A77190
Varutyp Klockor
Utropspris 30 000 kr
Stänger 2022-07-13 11:23:00
Provision 4 500 kr
Frakt 99 kr

Herrur Omega Seamaster Professional, Co-axial, stål, automatisk, Ø42mm, ref 21030422001001, serienr 83270424, datum, sekundvisare, länk 19,5cm, extra länkbitar 30mm, garantikort December 2020 Excelsior Porto Montenegro, bok, box ytterkartong

Armbandsur Piaget, modell 7141 C5 "Tradition on Gold", 18K i boett och länk, quartz, 28x24mm, serienr 366279, ca 1980, integrerad länk 17,5cm, (kort länk), i behov av batteribyte, bruttovikt 78,9g, inga tillbehör.

Armbandsur Chopard Dual Time, 18K i boett, quartz, 35x22mm, ref nr 2240, serienr 655757, original läderband 23cm, i behov av nytt batteri, bruttovikt 31,8g, inga tillbehör.

Ring, X-länk med stav, stl 17, bredd 11mm, 18K. Vikt: 5,4 g

Ring, X-länk med stav, stl...

Armband, 18,5cm, ankarlänk, pärlemoinfällning, bredd: 1-18mm, 21K. Bruttovikt: 6,6 gram  Vikt: 6,6 g

Armband, 18,5cm, ankarlänk...

Collier, stenar, ankar, bredd 1mm, pärlemoinfällning bredd 14-18mm, 21K. Bruttovikt: 10,8gram  Vikt: 10,8 g

Ring, diamant ca 0,38ct Wesselton/VS, stl 18, datumgravyr, vitguld, 18K Vikt: 3 g

Damur Gucci, modell interchangeable, gulmetall, quartz, Ø25mm, numrerad boett 11/12 0851204, 11 utbytbara färgringar, integrerad originallänk 16,5cm, garantikort Aeroporto L Da Vinci, Roma, liten repa på glas, i behov av nytt batteri, mindre nagg i påsittande färgring, box.

Armband, Ø65mm, bredd 34mm, sprintlås, 21K. Vikt: 24,6 g

Armband, Ø65mm, bredd 34mm...

Väska Louis Vuitton, vintage, 30x30x14cm, monogramcanvas, skinndetaljer, beslag i gulmetall, numrerad, stämpelmärkt Louis Vuitton, Paris, made in France, innerfack med dragkedja defekt, övrigt i åldersbetingat skick, inga tillbehör.

Väska Louis Vuitton, vinta...

Silvertacka, finsilver, personlig gravyr på sidan, GHAB, silver 999/1000. Vikt: 1000,8 g

Herrur Ulysse Nardin, 18K, manuell, Ø34mm, sekundvisare, flexlänk i gulmetall, gravyr, bruttovikt 58,1g, etui.

Servis Blå Blom, Gustavsberg, 12 kaffekoppar 6cm, Ø7,5cm med 12 kaffefat Ø13cm, 1 fat 30x21cm, 2 skålar Ø8cm, Ø14cm, 1 såsskål, 1 kanna med lock. Skickas med postpaket.

Servis Blå Blom, Gustavsbe...

Armband med blå stenar, 19cm, bredd 6,5cm, smärre nagg och slitage på stenar, silver 830/1000. Vikt: 9,3 g

Armband med blå stenar, 19...

Hänge, svart sten, 25x18mm, 18K. Bruttovikt: 2,0gram  Vikt: 2 g

Hänge, svart sten, 25x18mm...

Armband med gröna stenar, 18cm, defekt, silver 800/1000.  Vikt: 23 g

Armband med gröna stenar, ...

Ring Lapponia, Finland, stl 16½, bredd 5-25mm, silver 925/1000. Vikt: 10,2 g

Armband Kalevala, Finland, 60x55mm, defekt/brytskada, silver 813/1000. Vikt: 13,3 g

Klackring, diamanter 9 x ca 0,002ct, safirer, stl 20¼, bredd 4,5-14mm, 1 diamant sitter snett, 14K. Vikt: 11 g

Ring X-länk med stav, stl 16½, bredd 14mm, brott på en länkbit, 18K Vikt: 6,6 g

Ring X-länk med stav, stl ...

Se kontorets övriga auktionsvaror