Herrur, Certina Argonout, 34mm, srn: 738122525, quartz, doublé, datum, läderband, inga tillbehör

225 kr

(pasan)

Auktnr SE7.20220822.A31230
Varutyp Klockor
Kontor Uppsala
Utropspris 100 kr
Aktuellt bud 225 kr
Stänger 2022-08-22 11:59:38
Provision 34 kr
Frakt 45 kr

Ett par örhängen, briljantslipade diamanter totalt ca 1,00ct, 0,50ctv per örhänge enligt gravyr, kvalitet ca SI-P, 13mm, vitguld 18K 1,9g.

Ett par örhängen, briljan...

Kedja med hänge, ca 45cm, knut, 18K 0,8g.

Kedja med hänge, ca 45cm, ...

Tavla, olja på pannå, Karin Andersson, ram ca 60x50cm, bildyta ca 57x45cm, -1974. Skickas med postpaket.

Tavla, olja på pannå, Kar...

1 Elgitarr Blade JM-L Candy Red, Serienr:77138, saknar skydd på baksida, små lackskador, mjukt fodral. Skickas med postpaket.

Tavla, olja på pannå, Karin Andersson, ram ca 61x50cm, bildyta ca 58x46cm, -1973. Skickas med postpaket.

Tavla, olja på pannå, Kar...

Collier, trassel, 18K 3,2g.

Collier, trassel, 18K 3,2g.

Herrur Bell & Ross, automatisk, stål, 41mm, refnr:BR123-95-SP-11304, datum, mineralglas, läderband, dubbelviklås, box. Vikt: 0 g

Omega Seamaster 14K, 34mm, automatisk, ref:2848/2846 SC, boettnr:11458042, Cal. 491, 19 Jewels, verknr:14666792, ca 1956, urtavla med patina, flexband i doublé, 14K bruttovikt utan flexband 37,9g.

Silverpokal med mynt, höjd:10cm, FRIDERICUS D G REX SVECIAE 1751, Gud Mill Hopp, Fredrik 1 1720-1751, Baksida: Kung Fredriks vapen, Framsida: Kung Fredrik avbildad, 830/1000 Silver 140,8g.

Silverpokal med mynt, höjd...

Fickur Zenith Prima, Grand Prix Paris 1900, Ø52mm, manuell, boettnr:9678119, verknr:5537260, liten sekundvisare, innerboett i metall, 800/1000 Silver bruttovikt 107,4g.

Ring, briljantslipade diamanter ca 0,22ctv, Ø17¾, bredd:6mm, gravyr, 18K 2,3g.

Ett par örhängen, Ø11mm, svarta stenar, 18K 1,8g.

Ett par örhängen, Ø11mm,...

Äldre Luta, sprickor, mjukt fodral. Skickas med postpaket.

Äldre Luta, sprickor, mjuk...

Spindelur 18K, ca Ø52mm, gravyr, glas saknas, små emalj skador. Med nyckel (18K 3g), Btto 100,6g. Totalt 52,8g 18K

Spindelur 18K, ca Ø52mm, g...

Carmoséring, diamanter 12x ca 0,03ct, gul sten, Ø16½, bredd:13x11mm, vitguld 18K 4,2g.

Carmoséring, diamanter 12x...

Fickur Omega Grand Prix Paris 1900, 53mm, boettnr:4611620 Z, innerboett i Silver, mycket fint skick, klockkedja i doublé, 800/1000 Silver 109,9g.

Ring, briljantslipade diamanter 0,25ctv enligt gravyr, Ø17¼, bredd:12mm, 18K 1,5g.

Tavla Makode Linde, ram ca 42x32cm, bildyta ca 39x29cm, numrerad 5-165. Skickas med postpaket.

Ring, briljantslipade diamanter 3x totalt ca 0,10ctv, slitna röda stenar, Ø18, bredd:5mm, tunn gravyr, 18K 8,2g.

Armband, 17,5cm, bredd:3mm, 18K 0,7g.

Se kontorets övriga auktionsvaror