Collier, stenar, ankar, bredd 1mm, pärlemoinfällning bredd 14-18mm, 21K. Bruttovikt: 10,8gram Vikt: 10,8 g

4 800 kr

(bittarson)

Auktnr SE4.20220824.A78040
Varutyp Smycken; halskedjor
Utropspris 3 600 kr
Aktuellt bud 4 800 kr
Stänger 2022-08-24 12:12:23
Provision 720 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Submariner, stål, automatisk, Ø 40mm, safirglas, ref: 14060, serienr: A477855, oysterlänk, total längd ca 19,5cm, tag, ankare, certhållare, värderingsintyg Kaplans-2007, repor, hack i ringen, ref och serienummer slitna av länkfästet

Herrur Rolex Submariner, s...

Carmoséring diamanter 0,54ctv enligt gravyr, ljuslila safir 2,66ct enligt gravyr, nagg på safir, stl 17¾, vitguld, stämplad HS (Hans Strömdahl AB) , N10 (1987), 18K Vikt: 5,4 g

Carmoséring diamanter 0,54...

Ring stl 17, redd 2,3-7,7mm, diamanter tot 0,82ct enligt gravyr, 1x ca 0,45ct, ca Wesselton(H)/SI, 10x ca 0,02ct, 11x ca 0,015ct, vitguld, 18K  Vikt: 4 g

Väska, Louis Vuitton, NOE, ref M42224, lagad botten, med lagningskvitto Change bottom, dustbag

Väska, Louis Vuitton, NOE,...

Herrur Jaeger-LeCoultre Classic UltraThin, stål, Ø 33 mm, automatisk, kaliber 900, referensnummer 5001.42, serienummer 1460531, safirglas, 80-tal, bruksmärken / repor, svag missfärgning på urtavla, ej tillbehör,

Herrur Omega Speedmaster Reduced, automat, Ø39mm, kronograf, boettnr 50761683, svart läderband ej original, stål.

Ring vitguld med diamant 0,53ct enligt gravyr, ca W/SI, stl 16½, 18K Vikt: 3,8 g

Armbandsur, Zenith, El Primero Rainbow, ref: 41.0360.400, snr: 1183832, cal: 400, automat, datum, kronograf, stållänk ej original, extralänkar medföljer, original läderband med spänne medföljer, bok samt ytterkartong

Väska Duomo Louis Vuitton, Damier Ebene, ca 20x15cm, datumkod CA0096, Spain, kvittokopia från Birger Jarlsgatan 2006, dustbag, lås, nyckel saknas, inga övriga tillbehör.

Väska Duomo Louis Vuitton,...

1 Herrur Lemania Tg 195, "Tre Kronor", 38mm, Cal. 2225, 50-tal, boettnr:30/3 och 58-3716, verknr:1004656, tygband

Ring med briljantslipad diamant ca 2,25ct, ca W-TCr(H-I)/VVS samt marquiseslipade diamanter 6 x ca. 0,10ct, Ø16½, bredd: 2,5-9mm, vitguld, 18K Vikt: 4,1 g

Ring, 18K guld, cabochonslipad Naturlig Smaragd Ø 8 mm, mindre inneslutningar, Diamanter 2 x 0,03ct (graverad 0,06), Guldvaruhuset Aktiebolag (GVH), Ø17,0 mm, bredd 2,5 - 8,5 mm, fint skick Vikt: 3 g

Herrur Sjöö Sandström UTC ORC, stål/titan, digital, ca 40mm, serienr 558, stållänk, nyskick, certifikat daterat 2/2-2022, manual, box samt ytterkartong

Herrur Sjöö Sandström UT...

Armring, silver 925/1000 (sterling), design ELON ARENHILL (1922-2018), tung/kraftig modell, hamrad yta, kupad, inre mått 19,0 cm, bredd 28,5 mm, stämplad Elon Arenhill ELONA Malmö 1987 samt med stämpel GR Guldsmedsmästarnas Riksförbund, originaletui, fint skick, sparsamt använd  Vikt: 55,9 g

Ett par örhängen med smaragd och små diamanter 2x ca0,10ct, ca 5x5mm. 18K  Vikt: 1,3 g

Ett par örhängen med smar...

Herrur Citizen Eco-Drive, titanium, Ø42mm, refnummer: E111-SO75360, serienummer: 381020027, datum, safirglas, titanlänk, inga tillbehör

Ring med diamanter enligt gravyr: 1,31ct, 3 x ca 0,30, ca W/VS, 20st åttkantslipade x ca 0,02-0,03ct, bredd ca 5,4-11,4mm, Alp Guldsmedja Gunnar Herräng år 1963, avklippt skena, vitguld 18K Vikt: 8,1 g

Plånbok, Louis Vuitton, mått ca 8x14x3cm, fläck på insidan, dustbag, butikspåse

Plånbok, Louis Vuitton, m...

Ring Ole Lynggaard ur serien Lotus Ring, stl 17½, bredd ca 5-10mm, akvamarin. 18K  Vikt: 11,5 g

Elgitarr Fender Stratocaster Eric Clapton signature från 2001. Tenngrå- (se bilden där den ligger i väskan för färg. Den ser för mörk ut där mot väggen). Modell 0117602843; Serienummer SZI131048. Californien. Kropp i al, lönnhals. Svajarm & extrasträngar (oöppnad) medföljer. Hård väska i gul tweed från G&G / Fender. Skickas helst med Bussgods. Bruttovikt 8,8kg.

Se kontorets övriga auktionsvaror