Herrur Sjöö Sandström UTC ORC, stål/titan, digital, ca 40mm, serienr 558, stållänk, nyskick, certifikat daterat 2/2-2022, manual, box samt ytterkartong

8 000 kr

Auktnr SE16.20220927.A80656
Varutyp Klockor
Utropspris 8 000 kr
Stänger 2022-09-27 12:38:00
Provision 1 200 kr
Frakt 99 kr

Elgitarr Ibanez JPM 100 P2, John Petruchi 1996, serienr F9905250, polykrom Picassoliknande dekor i grönt, orange, svart och brons, mindre lackskador/stötskador, hårt fodral Skickas med postpaket.

Herrur Breitling Navitimer Chronometre, stål, automat, ca 42mm, refnr A23322, serienr 604330, datum, kronograf, vridbar räknesticka, stållänk, viklås, repig, extra länkbitar, certifikat från Erikson Urhandel år 2007, manual, fodral, slitet, defekt foder samt gummi, box, ytterkartong.  Skickas med postpaket.

Damur Breitling lady J, stål/guld, quartz, Ø ca 30mm, snr:1 27205, datum, safirglas, 200m, kort pilotlänk, stål, viklås, batteribyte krävs, inga tillbehör.

Damur Breitling lady J, st...

Ett par örhängen, ca 17x8mm, odlade sötvattenspälor. 14K  Vikt: 3,8 g

Ett par örhängen, ca 17x8...

Herrur Certina DS Action Precidrive 300m/1000ft, 41mm, stål, quartz, snr:L7PYH9011, refnr:C0324101109100, datum, sekundvisare, svart urtavla, safirglas, repig stållänk, bruksskick, inga övriga tillbehör

Ring med safirer och diamanter 4x ca0,005ct, stl 19, bredd ca 2,5-7mm. 18K  Vikt: 4,3 g

Glasskulptur, halvbåt, blå, signerad Bertil Vallien, #7520002, Kosta Boda, limiterad upplaga, höjd 18cm exklusive stensockel. Halvbåtar av Bertil Vallien är farkoster med ett budskap. De är gjutna i glas med ingjutna detaljer som har målats för hand och omgivna av ingjutna kopparfigurer. Skickas med postpaket.

Glasskulptur, halvbåt, bl...

Halvakustisk Gitarr, Hollowbody, Cort "York Town", i bruksskick, liten lackspricka vid halsinfästningen, samt skada ovanför främre axelbandsknopp, hårt fodral, inga övriga tillbehör Skickas med postpaket.

Hänge, ca 60mm inkl ögla, bredd 19mm, troligtvis korall, markasiter, spricka. silver  Vikt: 10,1 g

Hänge, ca 60mm inkl ögla,...

Halvakustisk gitarr Yamaha FGX720SC, snr: HJI 271583, mjukt fodral, fanerad i mahogny, bok och rot, inga övriga tillbehör, mycket fint skick Skickas med postpaket.

Ring, Glamira, stl 17½, bredd ca 2-5mm, vita stenar, vitguld. 8K  Vikt: 2 g

Ring, Glamira, stl 17½, br...

Armband, ca 19cm, bredd ca 2mm, GHA. 18K  Vikt: 1 g

Collier, ca 54cm, bredd 4,5mm, något skev i länk. 23K  Vikt: 45,6 g

Ett par örhängen, ca 13x5mm, vita och rosa stenar. 14K  Vikt: 2 g

Ett par örhängen, ca 13x5...

Damur Tissot Carson Automatic Lady, datum, stål och roséfärgat stål, Ø28mm, viklås, safirglas, referensnr T122207A, förefaller vara i nyskick, etui med kudde, inga övriga tillbehör

Mobiltelefon Sony Ericsson C702, m laddare, hörlurar, usb-sladd, manual. imei:35438702-007433-5 i original kartong, hörlurar med kraftigt slitage, i behov av batteribyte, smäre slitage Skickas med paket.

Herrur Seiko Sapphire, stål, datumvisare, safirglas, 100 meter, stållänk med viklås, serienr 7N42-DGAO, referensnr 454241, i behov av batteribyte, stållänk med repor

Herrur Seiko Sapphire, stå...

Ett par örhängen, trollsländor, med åttkantslipade diamanter, 8x 0,005ct, GHA, längd 15mm, 18K Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen, trolls...

Ring med gammalslipade diamanter 2x ca0,15ct samt 2x ca0,01ct, stl, 15¾, bredd ca 2-13mm, rosa sten, tvåfärgad. 18K  Vikt: 3,2 g

Vas/skulptur Orkidea, formgiven av Timo Sarpaneva (1926-2006) för Iittala, tillverkad 1955, signerad TIMO SARPANEVA IITTALA -55, år 1954 valde tidskriften "House Beautiful" Sarpanevas Orkidé till årets vackraste föremål, repor, litet stötmärke, invändigt något smutsig, höjd 29,5cm Skickas med postpaket.

Se kontorets övriga auktionsvaror