Väska, Louis Vuitton, NOE, ref M42224, lagad botten, med lagningskvitto Change bottom, dustbag

5 200 kr

(_hotorget29_)

Auktnr SE8.20220929.A36147
Varutyp Övrigt
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 2 500 kr
Aktuellt bud 5 200 kr
Stänger 2022-09-29 11:49:56
Provision 780 kr
Frakt 99 kr

Herrur Rolex Cosmograph Daytona 18K, automat, safirglas, ref: 116598 SACO, serienr: M017791, leopardmönstrad urtavla med diamantindex, ring med konjakssafirer, leopardmönstrat läderarmband med viklås i 18K, total längd ca 17,5cm, certifikat Nymans 2009, box, klockkudden i boxen saknas, repa i glaset

Herrur Rolex Day-Date, 18K, automatisk, datum, Ø 36mm, ref: 118388, serienr: M967137, diamantindex, diamanter i ringen samt på hornen, oysterlänk 18K, total längd ca 17cm, 2 extra länkbitar, certifikat Nymans 2008, box, kudden saknas i boxen, ytterkartong, ytterkartongen skadad

Herrur Rolex Day-Date,18K vitguld, diamanter i tavlan/ringen samt hornen, ref: 118389, serienr: 4T765497, safirglas, Ø36mm, presidentlänk med diamanter, total längd ca 17cm, 2 extra länkbitar, certifikat Nymans 2010, manual, box, kopia på värderingsintyg Nymans Ur 2011, ytterkartong, kudden i boxen saknas

Damur Rolex oyster perpetual, stål med vitguldsring, Ø 25mm, jubileelänk med viklås, total längd ca 14cm, 1 extra länkbit, certifikat år 2000, box, ytterkartong

Fiskgryta, längd ca 40cm, höjd ca 10cm, mindre bucklor på lock, repor undertill, koppar samt rostfritt stål, handtag i mässing Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Fiskgryta, längd ca 40cm, ...

Herrur IWC Aquatimer, automatisk, datum, Ø 42mm, ref: 3536-002, serienr: 2873947, länk med viklås, total längd ca 18,5cm, repor i glaset, repor/hack i vridringen, repor/mindre hack i boett samt länk

Bägare, tenn, ,Firma Svenskt Tenn höjd: 12cm Ø 8½cm,  1970, något skev fot. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Bägare, tenn, ,Firma Svens...

Tavla, signerad R Andres, olja på duk, motiv av två flickor med blommor, krackelyr, fläckar, skadad duk/hål i duken, bildens mått ca 38 x 48cm, skador på ram Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla Ode över vreden, olja på duk, signerad A Tergo, Tommy Hilding 1989, ca 25cmx35cm, kvitto från The Boibrino Gallery daterat 1991-02-28 Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla Ode över vreden, olj...

Ring stl 17, helallians, diamanter 27 x ca 0,03ct, bredd 2,3mm, vitguld, 18K Vikt: 2,7 g

Vägglyster, enstaka, med glasprismor, höjd ca 40cm, vissa prismor med nagg Vikt: 0 g Skickas med paket.

Vägglyster, enstaka, med g...

Ring, Forever Love, Ole Lynggaard, Charlotte Lynggaard, 22 x ca 0,02ct, stl: 17½, vitguld, bredd 2,7mm, höjd 2,2-2,5mm, etui Vikt: 4,7 g

Cigarrkarusell i trä med plats för 12 cigarrer, höjd ca 29cm, öppningsbar, trög att öppna, servicebehov, mindre delar undertill utbytta, mindre skador och slitage Vikt: 0 g Skickas med paket.

Cigarrkarusell i trä med p...

Herrur Omega Genéve Calendar, automatisk, datum, Ø ca 34mm, plexiglas, läderarmband ej original, defekt/går ej, kronan saknas

Herrur Omega Genéve Calend...

Objektiv Hasselblad HC 150mm 3,2, snr: 7FSC12531, mellanformat, Made in japan Ø 77mm, motljusskydd.   Vikt: 0 g

2 Assietter, Lövranka, formgiven av Calle Blomqvist, i produktion 1950 - 56, Gustavsberg, Ø ca 17,5cm, några märken, flintgods Vikt: 0 g Skickas med paket.

2 Assietter, Lövranka, for...

Armband, Wiwen Nilsson, stämplad AN, signerad Wiwen Nilsson, år M9=1962, längd ca 17cm, bredd ca 20mm, en extra bit utan öglor medföljer längd ca 1,5cm, säkerhetskedja, sterling silver 925/1000. Total vikt:41,5g Vikt: 0 g

Armband, Wiwen Nilsson, st...

Kaffekanna med lock, ALP Lidköping, 1930-tal, höjd inklusive lock ca 20cm, mindre bränningsspricka samt mindre nagg vid lockets insida, porslin Vikt: 0 g Skickas med paket.

2 Assietter, Höganäs Collection, Marie-Louise Hellgren, Ø 20cm, bruksskick, andrasortering, grå Vikt: 0 g Skickas med paket.

2 Assietter, Höganäs Coll...

Serveringsskål, Lövranka, formgiven av Calle Blomqvist, i produktion 1950 - 56, Gustavsberg, ovalformad, mått ca 24,5 x 18cm, några märken, flintgods Vikt: 0 g Skickas med paket.

Serveringsskål, Lövranka,...

Se kontorets övriga auktionsvaror