Elgitarr Fender Stratocaster Eric Clapton signature från 2001. Tenngrå- (se bilden där den ligger i väskan för färg. Den ser för mörk ut där mot väggen). Modell 0117602843; Serienummer SZI131048. Californien. Kropp i al, lönnhals. Svajarm & extrasträngar (oöppnad) medföljer. Hård väska i gul tweed från G&G / Fender. Skickas helst med Bussgods. Bruttovikt 8,8kg.

15 000 kr

(_gutta_)

Auktnr SE73.20220929.A12320
Varutyp Musikinstrument
Utropspris 13 500 kr
Aktuellt bud 15 000 kr
Stänger 2022-09-29 19:36:30
Provision 2 250 kr
Frakt 285 kr

Herrur Seiko Presage Cocktail i stål. Boett Ø 40,5 mm med glasbaksida.  Modell 4R35-01TO R2. No. 9N4582. Automat. Box, ytterkartong & manual medföljer. Viklås. Innermått 18,5 cm. Fyra extralänkar á c:a 10 mm medföljer. Fint skick! Bruttovikt 584g.

Stora creoler i 14K guld med röd och blå dekor. De är 4,1-5 mm x 28,6 mm och väger 6,4g. Snäpplås. Stämplade 585.

Halskedja i 18K guld. Den är 50,5 cm lång, 3,5 mm bred och väger 8,8g. Karbinhake. Utländsk stämpel & 750.

Halskedja i 18K guld. Den ...

Ring i 18K guld med en marinblå sten. Den är 2,3 - 18,2 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 3,8g. Tillverkad 1997 av  Sävsjö Guldsmeds AB . Kattfot.

Ring i 18K vitt guld med tre briljanter om totalt 0,36ctv enligt gravyr (c:a W-si). Den är 1,5 - 3,3 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,5g. Tillverkad 1966 av Ceson i Göteborg. Kattfot.

Ihålig halskedja i 18K guld. Den är 52 cm lång, 4,8 mm bred och väger 10,8g. Springring. Bucklor / ojämnheter. Ostämplad.

Ihålig halskedja i 18K gul...

Ring i 18K vitt guld med en diamant c:a 0,10ct (c:a W-P). Den är 1,3 - 3,6 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 1,6g. Svensk importstämpel & 18K.

Ring i 14K guld med en diamant c:a 0,10ct; fattad i vitt guld. Den är 2,6 - 7,3 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 2,7g. Stämplad 585.

Delvis matterad ring i 18K guld med fem diamanter om totalt c:a 0,03ctv; fattade i vitt guld. Den är 3,3 - 9,6 mm bred, är i storlek 17½ och väger 5,1g. Stämplad GL & 750. Buckla på sidan av skenan.

Slät ring 18K 4,0g. Gravyr.

Slät ring 18K 4,0g. Gravyr.

Herrur Rolex Submariner, stål, automatisk, 40mm, ref: 116610LN, snr: Q3831209, Cal. 3135, verknr: J3Z32280, safirglas, datum, 300m/1000ft, keramisk ring, oysterlänk, stål, ref: 97200 / 9ZY, extra länkbitar, viklås, manual, certifikat Lindner Timmendorfer Strand, daterat 17.1.2019, kvitto, box, ytterkartong, går ca +3 sec/dygn.

Herrur Rolex Submariner, s...

Herrur Rolex Cosmograph Daytona 18K, automat, safirglas, ref: 116598 SACO, serienr: M017791, leopardmönstrad urtavla med diamantindex, ring med konjakssafirer, leopardmönstrat läderarmband med viklås i 18K, total längd ca 17,5cm, certifikat Nymans 2009, box, klockkudden i boxen saknas, repa i glaset

Herrur Breitling Superocean Heritage II, stål, automatisk, 42mm, ref: AB2010 121B1A1, snr: 5046016, Cal. B20 (Tudor MT5612 ), safirglas, datum, 200m/660ft, keramsik ring, ocean classic länk, stål, viklås, extra länkbitar, manual, chronometer certifikat, digitalt certifikat daterat 14-06-2019 Spanien, box, ytterkartonggår ca - 1sec/dygn.

Rolex Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, guld/ stål, automatisk, 40mm, ref: 16523, snr: S491350, Cal. 4030, safirglas, Oysterlocklänk, ref: 78393, viklås, box, cert, uttagen Carlssons Ur 1994, en ägare, svart text på bezel delvis slitage

Elgitarr Ibanez JPM 100 P2, John Petruchi 1996, serienr F9905250, polykrom Picassoliknande dekor i grönt, orange, svart och brons, mindre lackskador/stötskador, hårt fodral Skickas med postpaket.

Stelt armband med diamanter 14 x ca 0,05-0,03xt, inre bredd: 54mm, 18K Vikt: 4,2 g

Herrur Tag Heuer Professional, stål, quartz, 37,5mm, ref: CK1110, snr: WQ9822, safirglas, datum, kronograf, stållänk, personlig gravyr i viklås, inga tillbehör, batteribyte.

Kedja Kejsarlänk 54cm, bredd: 4mm, skadat lås.18K  Vikt: 55,4 g

Kedja Kejsarlänk 54cm, bre...

Armring Cartier, "Ecrou de Cartier", stl: 19, refnr:CRB6049519, serienr:MFK755, Ø61x53mm, kvitto från Stockholm 8/5-2021, box samt ytterkartong, Nypris 87500kr, 18K 31g.

Ring, stjärndekor med briljantslipade diamanter 5 x ca0,01ct + 33 x ca0,0075ct, vitguld, Ø16¼, 18K Vikt: 6 g

Ring, stjärndekor med bril...

Se kontorets övriga auktionsvaror