Collier med blå sten och vita stenar, längd 44-45½ cm, länkens bredd 3 mm, 21K. Vikt: 7,7 g

3 800 kr

(rona_101)

Auktnr SE61.20221007.A17702
Varutyp Smycken; halskedjor
Kontor Eskilstuna
Utropspris 3 700 kr
Aktuellt bud 3 800 kr
Stänger 2022-10-07 11:09:30
Provision 570 kr
Frakt 99 kr

Collier, längd 59 cm, bredd 5 mm, 24K. Vikt: 38 g

Collier, längd 59 cm, bred...

Ring, stl 18, 24K. Vikt: 3 g

Ring, stl 18, 24K. Vikt: 3 g

Herrur Omega Seamaster, boett Ø35 mm, manuell, stål, liten sekundvisning, fungerade vid testtillfället, mindre repor på glas, defekt läderband, inga tillbehör.

Ett par örhängen med blankt och matt mönster, längd 30 mm, bredd 7 mm, 18K. Vikt: 4,8 g

Ett par örhängen med blan...

Ett par örhängen, Ø7 mm, 21K. Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen, Ø7 mm,...

Skål, mönstrad med genombruten kant, ovalt, längd 17 cm, bredd 13 cm, 835/1000 Silver. Vikt: 116,8 g

Skål, mönstrad med genomb...

Mynt, 1 Dollar, Queen Elizabeth II, XXVII Olympic games, British Virgin Island 2004, Ø38 mm, certifikat Moneta, 925/1000 Silver. Vikt: 28,2 g

Ett par örhängen med vita stenar, längd 13 mm, bredd 6 mm, 1 sten saknas, 14K. Vikt: 2,3 g

Ett par örhängen med vita...

Hänge, längd 40 mm, bredd 35 mm, ostämplad, 21K. Vikt: 4,3 g

Hänge, längd 40 mm, bredd...

Ett par örhängen med odlade pärlor Ø6 mm, olika stopp, 18K. Vikt: 1,8 g

Ett par örhängen med odla...

Ett par örhängen med blankt och matt mönster, Ø26 mm, bredd 5 mm, 18K. Vikt: 6,3 g

Ett par örhängen med blan...

Ring, stl 19¾, gravyr, 18K. Vikt: 10,7 g

Ring, stl 19¾, gravyr, 18K...

Ring med vita stenar, stl 17¼, 1 sten saknas, oval skena, 21K. Vikt: 3,7 g

Snusdosa med lock, Skultuna no 50, Skultuna Messingsbruk, stämplad I10, Ø7,5 cm, höjd 3 cm, mässing.

Ring med blå stenplatta, matt yta, stl 17¼, stämplad FROM, 925/1000 Silver. Vikt: 7,7 g

Ring med blå stenplatta, m...

Snusdosa med lock, Skultuna no 50, Skultuna Messingsbruk, stämplad V10, Ø7,5 cm, höjd 3cm, mässing.

Hänge, Ø17 mm, spår av lödningar på baksida, 22K. Vikt: 2 g

Hänge, Ø17 mm, spår av ...

Miniatyrljusstakar på kulfötter, 2 st, Skultuna Messingsbruk, stämplade Q10, höjd 5 cm, mässing.

Miniatyrljusstakar på kul...

Collier Bismarck, Guldfynd, doserad, bredd 7-12 mm, längd 50cm, 925/1000 Silver Vikt: 40,6 g

Ring med diamanter ca 0,25 ctv (varav mittsten ca 0,10ct), Guldfynd, stl 16¾, vitguld, 18K. Vikt: 6,3 g

Se kontorets övriga auktionsvaror