Ring i 18K med en stor (25,8 x 15,3 mm) bergkristall (kantnaggar, lite nötta facettkanter). Den är 6,9 - 25,8 mm bred, är i storlek 17½ och väger 14,0g. Tillverkad 1942 av Heribert Engelbert i Stockholm. Kattfot. Signaturstämplad Stigbert.
Auktnr | SE73.20221006.A12386 |
Utropspris | 3 000 kr |
Aktuellt bud | 3 400 kr |
Stänger | 2022-10-06 19:31:49 |
Provision | 510 kr |
Frakt | 129 kr |