Herrur Seiko Sapphire, stål, datumvisare, safirglas, 100 meter, stållänk med viklås, serienr 7N42-DGAO, referensnr 454241, i behov av batteribyte, stållänk med repor

425 kr

(romeq)

Auktnr SE16.20221206.A82465
Varutyp Klockor
Utropspris 375 kr
Aktuellt bud 425 kr
Stänger 2022-12-06 13:12:30
Provision 64 kr
Frakt 99 kr

Handväska, Louis Vuitton, Neverfull MM Damier Ebene canvas, 31x28x14cm, rödrandigt tygfoder, detaljer i skinn och spännen i gulmetall, löstagbar innerficka med dragkedja, VT0221. Kvitto Stockholm 2021, nyskick, dustbag, originallåda (skuggmärken) med tillbehör

Handväska, Louis Vuitton, ...

Herrur Breitling Galactic Unitime SleekT, Ref WB3510U4/BD94, ser.nr 4333773, stål, automat, datum, svart läderarmband, chronometercert, certifikat 2020-02-19, manual, box, ytterkartong.

Carmoséring med briljantslipad diamant ca0,50ct brun-orange/Piqué och 24 briljantslipade diamanter 3,20ctv, TW-TCr/P, stl 16¾, bredd ca 2-19mm, vitguld, nagg i rondist vid klo, nagg i en av de mindre diamanterna, behov av rodiering. 18K Vikt: 5,6 g

Carmoséring med briljantsl...

Axelremsväska Saint Laurent, C.Wall MONO, ca 12x3,5x19cm, hologrammärkt, svart skinn, gulddetaljer, avtagbar axelrem, köpt i Sverige 2021, kommer med box, dustbag, kvitto, något fläckig på insida.

Axelremsväska Saint Lauren...

Handväska, Louis Vuitton, M41526 Speedy 30, BA3104, ca 25x15cm, monogramcanvas, hänglås med nyckel, dustbag, kartong, kvitto från Sverige 2014, smärrefuktfläckar på lädret.

Handväska, Louis Vuitton, ...

Herrur, Certina DS Action, Ø42,5mm, 200m, C013.417.11057.00, stål, år 2015, box, repor på ring, extra länkbit

Herrur, Certina DS Action,...

Ring med diamant 1xca1,00ct, TW(F)/SI1, stl 16,5, bredd ca 4-9mm, låg krona, skada i kronan vid rondist invid en klo, ostämplad. 14K Vikt: 6 g

Herrur Omega. manuell, sekundvisare, Ø ca 34mm, tygarmband, spricka i glas, repor i glas, inga övriga tillbehör.

Diverse klockor, skadade, certina går ej, lagonda lös sekundvisare, sprickor i glas, inga örvriga tillbehör.

Väska Gucci Bambooring HOBO, ca 20x25x9cm, något defekt på insidan, inga övriga tillbehör.

Väska Gucci Bambooring HOB...

Tavla, färgträsnitt, signerat Salvador Dali i trycket, utdrag ur "La Divine Comedie", ateljé Les Heures Claires år 1960, bildmått 25x17,5cm, gulnad, etikett på baksidan

Tavla, färgträsnitt, sign...

Ett par örhängen med emalj, sten och pärlor, ca 36mm, bredd 15mm, förgyllda. Silver  Vikt: 2,9 g

Ett par örhängen med emal...

Väckarur Zenith, höjd ca 6cm, emaljarbete, boettnr: 12586, lös sekundvisare, inga övriga tillbehör.

Väckarur Zenith, höjd ca ...

Laserkikare, Leica Rangemaster CRF 1000-R, 7x24mm optik, längd 11cm, ser. nr 1333048, bärrem, inga tillbehör

Ring, stl 21½, bredd ca 6mm, repigt. 950/1000 platina Vikt: 12,7g

Ring, stl 21½, bredd ca 6m...

Skulptur, Prisonniere Par Ferrand, Ernest Justin Ferrand 1846-1932, höjd 29cm, metall, ålderstingat slitage. Skickas med postpaket.

Ring med diamanter 10x ca0,005ct, stl 20, bredd ca 1,5-6mm, röda stenar, något skev. 18K  Vikt: 2,5 g

Kedja, ca 57cm, bredd 4,5mm, tvåfärgad, utan lås, ostämplad. 18K  Vikt: 78,9 g

Ett par örhängen, ca 33x33mm, emalj. silver  Vikt: 8,9 g

Ett par örhängen, ca 33x3...

Ett par träfiguriner formgivare Kay Bojesen ur serien Lovebirds, höjd ca 9cm, ek, signerade.

Ett par träfiguriner formg...

Se kontorets övriga auktionsvaror