Härlig vintagecollier i silver av Theresia Hvorslev. Den är c:a 38 cm lång och berlocken är Ø 57 mm. Ledad halsring med kroklås. Stämplad 925, SWEDEN, Theresia, MEMA, kattfot, S och X9 (1972). Den väger 78,98g. Fint skick!
Auktnr | SE73.20180531.A415 |
Varukategori | Silver / Kedjor & collier |
Utropspris | 1 500 kr |
Aktuellt bud | 2 600 kr |
Stänger | 2018-05-31 19:01:21 |