Carmoséring i vitt guld 18K med en 5,4 mm´s odlad pärla och sex briljanter á c:a 0,03ct (totalt 0,20ct enligt gravyr). Den är 1,3 - 9,2 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 3,7g. Otydliga, svenska stämplar från 1955. Kattfot.
Auktnr | SE73.20190627.A2600 |
Utropspris | 1 200 kr |
Aktuellt bud | 1 500 kr |
Stänger | 2019-06-27 19:05:00 |