Ring i vitt guld 18K med en briljant (0,25ct enligt gravyr, c:a W-Piqué / naggar / skador) samt två vackert blå safirer (Ø 3,5 mm). Den är 2 - 5,3 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 4,2g. Tillverkad 1951 av G Dahlgren & Co. i Malmö.
Auktnr | SE73.20191107.A3475 |
Utropspris | 1 400 kr |
Aktuellt bud | 1 600 kr |
Stänger | 2019-11-07 19:01:00 |