Stjärnring "Corona"; alliansring i 18K guld med sju briljanter á 0,08ct (TW (G)- vs/si). Den är 2,9 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 3,3g. Höjd 1,26 - 2,45 mm. Stämplad HS (Hans Strömdahl), Stockholms stadsstämpel, kattfot, 18K & Q10 (1990). Stenstorleken 056 och Stjärnringens stjärna ingraverad. Gravyr.

Såld
3 400 kr

(angel_68)

Auktnr SE73.20211202.A9148
Utropspris 2 500 kr
Aktuellt bud 3 400 kr
Stänger 2021-12-02 19:00:00