Auktion pågår nu, 197 st utrop

Träffar: 4307   « Föregående 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 216 Nästa »

Herrur, Omega Seamaster Professional Chronometer, automatisk, datum, stål, Ø42mm, referensnummer 22545000, serienummer 81516542, box och ytterkartong, extra länkbitar, certifikat från 2008, slitage, repor, behov av service.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66349

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:42:00

6st Kaffeskedar tillverkade av John Sutter Liverpool 1837-38, engelska kontrollstämplar, längd 130mm, silver 925/1000 Vikt: 71,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66350

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:42:30

Klockarmband x-länk, längd 8 respektive 8cm (exklusive lås), bredd 20mm, slitage, skev/bucklor, 18K guld.  Vikt: 50,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66351

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:43:00

Väska Louis Vuitton Rivoli PM, brun monogramcanvas, läder, modellnummer M44543, hänglås och nycklar, detaljer i gulfärgad metall, ca 20x30x17, färgbortfall, ställvis kraftigt bruksslitage, kvitto från 2021, dustbag, ytterkartong. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66352

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:43:30

Figurin, Lisa Larsson, "Lilla zoo", Gustavsberg, stengods, höjd 10cm, smärre slitage.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66353

475 kr

2026-01-28 19:44:00

Budledare: lotta4u Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:44:00

Figurin, Lars Bergsten, stengods, stämpelmärkt undertill, höjd 12cm, slitage, tillverkningsdefekter.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66354

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:44:30

Skål på fot, "Open Minds", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, glas, signerad, höjd 20cm, bruksslitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66355

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:45:00

Tavla, Cai Poulsen, "Kvällsljus", olja på pannå, signerad och daterad -80, ca 13x13cm.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66356

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:45:30

Moccasked, MEMA, Lidköping, 1964, längd 10,5cm, slitage, 830/1000 silver.  Vikt: 9,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66357

150 kr

2026-01-28 19:46:00

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:46:00

Sil modell Svensk spets, längd 19,8cm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 63,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66358

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:46:30

Serveringssked modell Svensk spets, längd 182mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, bucklor, silver 830/1000 Vikt: 42,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66359

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:47:00

8st Dessertskedar modell Svensk spets, längd 147mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1908, silver 830/1000 Vikt: 233,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66360

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:47:30

Dessertsked modell Svensk spets, längd 147mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 27,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66361

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:48:00

Såsslev modell Svensk spets, längd 190mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 67,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66362

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:48:30

Såsslev modell Svensk spets, längd 190mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 66,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66363

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:49:00

Serveringsspade modell Svensk spets, längd 216mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1908, silver 830/1000 Vikt: 84,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66364

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:49:30

3st Bordsskedar modell Svensk spets, längd 188mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 122,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66365

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:50:00

4st Matskedar, modell Svensk spets, längd 224mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 288,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66366

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:50:30

10st Matgafflar, modell Svensk spets, längd 168mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 400,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66367

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:51:00

12st Matgafflar modell Svensk spets, längd 213mm, monogramgravyr, tillverkad av A G Dufva, Stockholm 1906, silver 830/1000 Vikt: 880,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66368

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:51:30