Auktion pågår nu, 396 st utrop

Träffar: 1905   [1] 2 3 ... 96 Nästa »

Kedja, 47,5cm, Pansar, bredd: 1,5mm, defekt, 9K Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55764

Aktuellt bud:

475 kr

Budledare: louna

Smycken; halskedjor   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:22:00

Kedja, 47cm, bredd: 1mm, defekt, 18K Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55765

Aktuellt bud:

750 kr

Stänger: 2019-10-23 11:22:30

Armband, 17,5cm, Bismarck, bredd: 5mm, 4 berlocker, 18K Vikt: 13,1 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55766

Aktuellt bud:

5 000 kr

Smycken; armband   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:23:00

Collier, 42,5cm, bredd: 3,5mm, skevheter, 18K Vikt: 9 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55767

Aktuellt bud:

3 200 kr

Stänger: 2019-10-23 11:23:30

Diverse silver, defekter, gravyr, 830/1000. Vikt: 37 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55768

Aktuellt bud:

150 kr

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:24:00

12 kaffeskedar, 10,5cm, tre torn, Danmark, silver. Vikt: 103,1 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55769

Aktuellt bud:

400 kr

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:24:30

Silverskallra, 90mm, hjärta, bredd: 38mm, gravyr, bucklor, defekt ögla, svensk importstämpel. Vikt: 16,3 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55770

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:25:00

Kaffesked 11cm, Gustav Vasa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 15,1 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55771

Aktuellt bud:

75 kr

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:25:30

2 Kaffeskedar, 12cm, Landskrona Stadsvapen, OLN, kattfot,  Vikt: 20,3 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55772

Aktuellt bud:

75 kr

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:26:00

12 Tårtgafflar, 14,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 285 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55773

Aktuellt bud:

1 400 kr

Budledare: gregscot

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:26:30

2 Smörknivar, 17cm, modell Disa, MGAB, kattfot, stålblad, 830/1000 silver. Vikt: 71,2 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55774

Aktuellt bud:

275 kr

Budledare: gregscot

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:27:00

Ostkniv, 19,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 47,7 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55775

Aktuellt bud:

150 kr

Budledare: louna

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:27:30

12 Dessertskedar, 14,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 278,8 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55776

Aktuellt bud:

1 600 kr

Budledare: gregscot

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:28:00

Såsslev, 17cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 53,9 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55777

Aktuellt bud:

325 kr

Budledare: ra2es

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:28:30

Serveringssked, 20,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 65,5 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55778

Aktuellt bud:

350 kr

Budledare: louna

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:29:00

Smörgåsbestick, modell Disa, 12 gafflar 14,5cm, 12 knivar 17,5cm, stålblad, MGAB, kattfot, 830/1000 silver.

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55779

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:29:30

Bordsbestick, modell Disa, 12 gafflar 18cm, 12 knivar 21cm, stålblad, 12 skedar 18cm, MGAB, kattfot, 830/1000 silver.

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55780

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:30:00

Ett par ljusstakar, 8cm, skevheter/tilltryckningar, fylld botten, Ceson, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 261 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55781

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:30:30

Ett par ljusstakar, 8cm, skevheter/tilltryckningar, fylld botten, Ceson, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 263,7 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55782

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:31:00

Ring, Ø19¼, diamanter 2 x ca 0,04ct, samt iolite, bredd: 2-21mm, Elon Arenhill, Malmö, 2001, 18K Vikt: 7,5 g

Auktionsnummer: SE4.20191023.A55783

Smycken; ringar   Malmö Triangeln

Stänger: 2019-10-23 11:31:30

[1] 2 3 ... 96 Nästa »