Träffar: 3411   [1] 2 3 ... 171 Nästa »

Damur Rolex Lady-Datejust Ø26mm, ref nr 179174, serienr 29UQ8901 Caliber 2235 verks nr. U50D3775,  med servicebehov (går men roteln är något lös), jubiléelänk, automat, datum, ljusrosa urtavla och romerskt index, med ytterkartong (visst slitage, box och certifikat (Bergströms Ur 2016), smärre repor på boett och länk

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2515

Klockor / Damur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:00:00

Ring med diamanter 5xca0,28ct kvalitet ca Si/W stl 16¼ bredd 4-5mm, gravyr, EXT (Exter Smycken) Göteborg 18K 7g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2516

7 600 kr

Budledare: jasminguld Antal bud: 6

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:00:30

Armring, Formgiven av Quinn, öppningsbar, ca 61x51mm internt, bredd ca 9-11mm, silver 925/1000 Vikt: 55 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2517

475 kr

Budledare: kotodx Antal bud: 2

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:01:00

Ring med diamanter 34 x ca 0,01ct, några möjligen syntetiska, samt röd sten möjligen rubin, stl 17, bredd 2,5-11mm, slitage, i behov av omrodiering, vitguld 18K Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2518

Stänger: 2024-07-28 11:01:30

Brosch, dekor i bemålat gips, Oscar A Frid, Linköping 1949, Ø47mm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 21,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2519

Silver / Broscher Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:02:00

Ring med bärnsten stl 15¾ 2-12mm, silver 925/1000 Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2520

75 kr

Budledare: suarez_1980 Antal bud: 2

Silver / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:02:30

Brosch med imitationspärla, ca 45x30mm, stämplad Coro, importstämpel, påtagligt brukslittage, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2521

Stänger: 2024-07-28 11:03:00

Brosch med strass, Ø20mm, importstämpel, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2522

75 kr

Stänger: 2024-07-28 11:03:30

Brosch, Pietra Dura mikromosaik, ca 28x21mm, troligen tidigt 1900-tal, bruksslitage, skev nål, gulmetall Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2523

Stänger: 2024-07-28 11:04:00

Ring med bärnsten stl 16 bredd 6-31mm, stämplad EF 925/1000

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2525

200 kr

Budledare: matilive22 Antal bud: 6

Stänger: 2024-07-28 11:04:30

Brosch i form av fjädrar 50x21mm, GD&Co (Gustaf Dahlgren & Co) Malmö 1966, silver 830/1000 Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2526

75 kr

Budledare: harald5 Antal bud: 1

Stänger: 2024-07-28 11:05:00

Hänge med emalj 37x65mm, otydlig tillverkarstämpel silver 925/1000 Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2527

200 kr

Budledare: giggan32 Antal bud: 7

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:05:30

Kedja 60cm bredd 2mm, silver 835/1000 Vikt: 10,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2528

100 kr

Budledare: ememma Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:06:00

Diverse silver, med stenar, defekt, gravyr 830-925/1000 Vikt: 36,4 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2529

250 kr

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:06:30

Diverse silver, slitage/defekt, silver 830/1000 Vikt: 7,8 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2530

50 kr

Stänger: 2024-07-28 11:07:00

Kedja Venezia 51,5cm bredd 1mm, Balestra 18K  Vikt: 7,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2531

4 400 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:07:30

Plans 18K Gulguld, längd ca 53mm, bredd ca 4mm, ansvarsstämpel Carlson Guldsmide AB, 18K Vikt: 10,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2532

5 800 kr

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:08:00

Plans 18K Gulguld, längd ca 28mm, bredd ca 5mm, ansvarsstämpel Carlson Guldsmide AB, 18K Vikt: 9,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2533

5 400 kr

Stänger: 2024-07-28 11:08:30

Plans 18K rödguld, längd ca 34mm, bredd ca 5mm, ansvarsstämpel Carlson Guldsmide AB, 18K Vikt: 11,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2534

6 800 kr

Stänger: 2024-07-28 11:09:00

Diverse guld, defekt, gravyr 18K  Vikt: 14,8 g

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2535

8 600 kr

Stänger: 2024-07-28 11:09:30

[1] 2 3 ... 171 Nästa »