Träffar: 3442   [1] 2 3 ... 173 Nästa »

Armband David-Andersen Norway, längd ca 17,8cm, bredd ca 2,2cm, borrhål i två plattor, defekt lås, sterling silver, vikt: 45,7gram  Vikt: 45,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36858

Smycken; armbandÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:07:00

Askfat, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm år 1979, graverad, i silver med bakelit, Ø 11,7cm, bruttovikt: 107,3gram Vikt: 107,3 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36861

SilverföremålÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:07:30

Skål, Råströms Silver- O Nysilverfabrik, J Råström 1970, höjd ca 7,2cm, Ø 12,8cm, graverad, silver, vikt: 273,2gram  Vikt: 273,2 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36864

SilverföremålÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:08:00

Ett par ljusstakar i malm, Eskilstuna E.Gelbgj.AB, #53, höjd ca 21,5cm

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36866

150 kr

Budledare: tfxst Antal bud: 1

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:08:30

Ett par ljusstakar i gulmetall, höjd ca 27cm, något ostadiga  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36867

250 kr

Budledare: ratan1809 Antal bud: 1

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:09:00

Skål på fot, Rörstrand I.E, höjd ca 15cm, krackeleringar /små nagg.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A36870

250 kr

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:09:30

Ett par kandelabrar, troligen 1920-30tal, nysilver, (ej märkta), bucklor/lagningar, höjd ca 38cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A37332

SilverföremålÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:10:00

Kandelaber, 18/1900-tal, något sned, höjd ca 51cm, nysilver, otydliga stämplar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A37333

SilverföremålÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:10:30

Skulptur, På vakt, stående soldat i landstormsuniform, Alfred Ohlsson, patinerad brons gjutarstämpel Herman Bergman Fud, höjd 45 cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A37562

Konst/konsthantverkÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:11:00

Ett par ljusstakar, barockstil, tenn, höjd ca 28cm, bruksslitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A37563

350 kr

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:11:30

Ett par kandelabrar, eklektisk stil, AB Gamla Santessonska Tenngjuteriet, Stockholm, tidigt 1900-tal, höjd ca 34cm, åldersbetingat slitage, bucklor.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A37569

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:12:00

Skulptur keramik Lisa Larsson, Isbjörn, Skansenserien, Gustavsberg, K-studion, längd 21cm höjd ca 15cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38225

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:12:30

Ett par ljusplåtar mässing 1800-tal 58x30cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38226

600 kr

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:13:00

Vas keramik Lillemor Mannerheim, modell IQ Gefle, höjd 24 cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38227

250 kr

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:13:30

Fotoram gjutet järn 18/1900-tal bronserad, ett fäste saknas, för fotografier 150x95mm max. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38228

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:14:00

Ett par lampetter, tenn och mässingsbeklädda kanter, Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1932, slitage, bucklor, repor, en med lagningar, en med bristningar.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38328

ÖvrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:14:30

Armband, bismarck, längd 18cm, slitage, 18K Vikt: 4,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38942

1 700 kr

Smycken; armbandÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:15:00

Klackring med blå sten, Sune Karlsson, Köping, år 1970, stl 16½, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38943

1 300 kr

Budledare: bert1 Antal bud: 1

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:15:30

Ett par örhängen, Ø19mm, 18K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38944

350 kr

Budledare: bng193 Antal bud: 1

Smycken; örhängenÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:16:00

Hänge, vågen, längd 17mm, liten buckla, 18K Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38945

250 kr

Smycken; berlockerÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:16:30

[1] 2 3 ... 173 Nästa »