Auktion pågår nu, 241 st utrop

Träffar: 4630   « Föregående 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 232 Nästa »

Skål Art Deco med kulfötter och hamrad yta, tillverkad av C.G. Hallberg 1922, gravyr på undersida, en buckla, höjd 9cm, Ø15,5cm, silver 830/1000 Vikt: 338,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66324

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:29:30

Bordssked C.F. Carlman modell Louise, längd 180mm, tillverkad i Stockholm 1940, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 51 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66325

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:30:00

Matsked modell svensk rund, längd 220mm, monogramgravyr, tillverkad av C.F. Lindborg, Stockholm år 1820, silver 830/1000 Vikt: 63,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66326

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:30:30

Matsked modell Hallbergs Chippendale, längd 220mm, monogramgravyr, tillverkad av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, silver 830/1000 Vikt: 57,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66327

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:31:00

Handväska, lackerat rött monogramläder, beslag av guldfärgad metall, invändigt fodrad med fack, enligt datumkod Frankrike 2010, ca 29x38x19cm, kvitto, dustbag, slitage, repor/märken.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66328

Fashion / Kläder & skor Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:31:30

Tavla Harald Lyth, Blandteknik på papper, signerad, ca 71x93cm, ej examinerad.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66329

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:32:00

Tavla, Joan Miro "The Gardener's Daughter", litografi,  bladstorlek 44x59,5 cm, signerad och numrerad 70/90, utgiven av Maeght, Paris, 1963, ej examinerad ur ram, mindre vågigt papper. Litteratur: Miró Lithographs II, Leon Amiel, s.221. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66330

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:32:30

Fiskgaffel modell Hallbergs Chippendale, längd 180mm, monogramgravyr, tillverkad av C.G. Hallberg, Stockholm år 1931, silver 830/1000 Vikt: 40,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66331

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:33:00

2st gafflar modell Hallbergs Chippendale, längd 220mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, silver 830/1000 Vikt: 117,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66332

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:33:30

Soppslev modell Hallbergs Chippendale, längd 188mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, delvis förgylltsilver 830/1000 Vikt: 60,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66333

Silver / Övriga smycken Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:34:00

Tavla, Serge Poliakoff, "Composition Noire, Jaune, Bleue Et Rouge", 1966, etsning och färgakvatint, signerad och numrerad 55/75, plåtstorlek 47,5x64cm, mindre gulnad, ej examinerad ur ram.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66334

Stänger: 2026-01-28 19:34:30

Gaffel i okänd modell, Mema Uppsala 1942, längd 147mm, namngravyr, silver 830/1000 Vikt: 30,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66335

500 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:35:00

Smörkniv modell Hallbergs Chippendale, längd 200mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1932, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 50,2 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66337

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:36:00

2st knivar modell Hallbergs Chippendale, längd 218mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 117,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66338

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:36:30

Matkniv modell Hallbergs Chippendale, längd 245mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 72,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66339

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:37:00

Tavla, Jasper Johns, Untitled (Shit), signerad och daterad 1971, numrerad 18/20, bladstorlek 47x61cm, utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles, mindre gulnat papper, ej examinerad ur ram.   Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66340

Stänger: 2026-01-28 19:37:30

Pärlcollier med odlade saltvattenpärlor, doserat, Ø 5,5 - 8,5mm, lås i silver med cabochonslipad labradorit, längd 54cm, lås silver 835/1000 Vikt: 33 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66341

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:38:00

Armband tunn Kejsarlänk, längd 22cm, bredd 3mm, silver 925/1000 Vikt: 8,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66342

200 kr

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:38:30

Ring i fyrkantig modell, stl: 19¾, bredd 7mm, silver 925/1000 Vikt: 13,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66343

250 kr

Budledare: storurm Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:39:00