Auktion pågår nu, 241 st utrop

Träffar: 4630   « Föregående 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 232 Nästa »

Kedja Venezia 71,5cm, bredd 0,8mm, ojämnheter, 925/1000 silver,  Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48473

50 kr

Silver / Kedjor & collier Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:42:30

Ett par örhängen med granater Ø8,6mm, stift, nagg, silver 835/1000 silver,  Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48474

50 kr

Silver / Örhängen Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:43:00

Hänge Kors med granater, längd inklusive ögla 23mm, bredd 11,9mm, 830/1000 silver,  Vikt: 0,8 g

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48475

50 kr

Budledare: femme Antal bud: 3

Silver / Hängen & berlocker Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:43:30

Ring med granat och vita stenar, stl 17¾, bredd 2,3-8,2mm, granat med enstaka repa, 830/1000 silver,  Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48476

Silver / Ringar Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:44:00

Manschettknappar, Ø16,8mm, ett par, blå emalj, gulmetall, sporrong,

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48477

25 kr

Fashion / Accessoarer Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:44:30

Damur Stowa, 21,5x17,7mm, längd 17,5-18,5cm, manuell, 830/1000 silver, Bruttovikt: 19,1g.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48478

400 kr

Budledare: 737881 Antal bud: 6

Klockor / Damur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:45:00

Herrur Zenith XL-Tronic, 37,5x43 mm, boettnr: 01-0010-505, stål, kvarts, stämgaffelur, mineralglas, dag, datum, utan läderband, repor på glas, skruv till bakboett saknas, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48479

Klockor / Herrur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:45:30

Herrur Eterna Sonic , 33,5x33,5 mm, boettnr: 5917991, stål, kvarts, stämgaffelur, datum, utan läderband, repor på glas, servicebehov, datumhjul i slitet skick, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48480

Klockor / Herrur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:46:00

Herrur Tissot T-Touch, Ø42,8mm, längd 18cm, Ref: T047420A, serienr: 10BC1007443, titan, kvarts, alarm, kompass, kronograf, dag, datum, år, viklås, timvisare defekt/står stilla, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48481

Klockor / Herrur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:46:30

Damur Tissot Ø24mm, kvarts, datum, gravyr, läderband, 18K, behov av batteribyte, Bruttovikt: 15,6g.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48482

4 800 kr

Klockor / Damur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:47:00

Ring i 18K guld med 3 x 0,01ct 8/8 slipade diamanter. Den är i storlek 17½, är 2 mm bred och väger 1,9g. Stenstorlek 0,03ct ingraverat. Stämplad I10 (1983), GD&Co (Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co AB Malmö), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22864

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:00

Ring i 18K vitguld med 1 x c:a 0,03ct briljantslipad diamant. Den är i storlek 20, är 1,7 - 3 mm bred och väger 2,5g. Stämplad GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22865

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:30

Kedja Venezia i 18K guld. Den är 43 cm lång, 1 mm bred och väger 3,3g. Springring. Äldre kedja med ojämnheter och lagningar.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22866

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:00

Kedja Gles pansar i 14K guld. Den är 56 cm lång, 2,2 mm bred och väger 4,4g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22867

3 000 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:30

Armband Fantasi i 14K röd- och vitguld. Det är 19,5 cm långt, 4,5 - 6,5 mm brett och väger 10,4g. Kistlås.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22868

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:02:00

Hänge L i 14K guld. Det är 9 mm brett, 19,5 mm långt inkl. ögla och väger 0,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22869

400 kr

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:02:30

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 17,5 cm långt, 5,5 mm brett och väger 11,2g. Kistlås.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22870

10 500 kr

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:03:00

Defekt smyckeur Certina i 18K guld med band i metall. Bruttovikt: 15,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22871

2 700 kr

Klockor / Damur Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:03:30

Brosch / Hänge Camé i 18K guld. Det är mm brett, mm långt exkl. ögla och väger 11,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22872

5 400 kr

Stänger: 2026-01-29 19:04:00

Klackring i 18K guld med svart sten (sannolikt onyx). Den är i storlek 19¾, är 2,3 - 16 mm bred och väger 3,8g. Stämplad X8 (1948), J.P (J.Petterssons Eftr Juvelerar AB, Stockholm), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22873

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:04:30