Auktion pågår nu, 436 st utrop

Träffar: 4387   « Föregående 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 220 Nästa »

Graverat guld i 18K. Vikt: 6,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22837

5 400 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:44:30

Rosenholm i silver (830/1000): 13 bordsskedar (182 mm), 12 bordsgafflar (178 mm), 12 bordsknivar med rostfria blad (197 mm). Total bruttovikt 1690g (varav knivarna med rostfria blad som väger 694g). Samtliga från GAB. Bruksskick. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22838

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:45:00

Kedja Venezia i 9K guld. Den är 46 cm lång, 0,7 mm bred och väger 1,6g. Stämplad GHA (Guldfynd), 375. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22839

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:45:30

Rosenholm i silver (830/1000): 24 kaffeskedar (120 mm). De väger 371g tillsammans. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22840

4 800 kr

Budledare: promis Antal bud: 4

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:46:00

Graverad ring i 18K vitguld. Vikt: 9,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22841

8 600 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:46:30

Rosenholm i silver (830/1000): en uppläggningsgaffel. Den är 177 mm lång och väger 26g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22842

350 kr

Budledare: rubia65 Antal bud: 4

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:00

Rosenholm i silver (830/1000): en såsslev. Den är 175 mm lång och väger 52g. GAB Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22843

850 kr

Budledare: rubia65 Antal bud: 8

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:30

Rosenholm i silver (830/1000): en soppslev. Den är 330 mm lång och väger 160g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22844

2 300 kr

Budledare: promis Antal bud: 6

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:48:00

Diverse graverat guld. 6,5g i 18K och 7,9g i 23K.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22845

14 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:48:30

Defekt klackring i 18K guld. Vikt: 6,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22846

4 800 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:49:00

Herrur Eterna Q i 18K guld med band i svart läder. Boett Ø 33,5 mm, datum, gravyr (initialer). Går ej - Batteribyte krävs? Bruttovikt: 26,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22847

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:49:30

Mignon: sex moccaskedar i silver (830/1000). De är 98 mm långa och väger 47,4g. GAB1961. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22848

600 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:00

Sockerskål och gräddkanna i rokokostil. Höjd 55 - 80 mm. Silver 830/1000. Vikt: 206,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22849

2 600 kr

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:30

Haga: sex kaffeskedar i silver (830/1000). De är 110 mm långa och väger 62g. MEMA. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22850

800 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:00

Antik kaffesked i silver. Den är 135 mm lång och väger 9,1g. Tillverkad 1842 av Erik Linderoth i Umeå. Bomärkesgravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22851

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:30

Finsk Chippendale: tårtspade/ kniv i silver med rostfritt blad. Den är 230 mm lång och väger 65g bto. Kultakeskus från 1992.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22852

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:00

Armband i silver med människo- & (sjöo)djurmotiv i relief. Design David Andersen, Norge. Det är 25 mm brett, 19 cm långt och väger 42,2g. Kistlås & säkerhetskedja.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22853

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:30

Örhängen knutar i 14K guld. De är Ø 7,8 mm och väger 1,3g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22854

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:53:00

Örhängen i 14K guld delvis matterade med vita stenar. De är 14,4 x 10,5 mm och väger 2,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22855

1 500 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:53:30

Örhängen fasetterade hängande droppar i 18K guld. De är 21,9 mm långa och väger 1,0g. En snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22856

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:54:00