Auktion pågår nu, 241 st utrop

Träffar: 4630   « Föregående 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 232 Nästa »

Ring rödguld/vitguld, stl ca 16, bredd 3-11mm, 14K Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8796

1 500 kr

Budledare: aurona03_ Antal bud: 1

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:16:00

Diverse guld, defekt/gravyr, 18K Vikt: 15,4 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8797

14 500 kr

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:16:30

Diverse silverbestick med slitage, delvis gravyr, silver 830-925/1000 Vikt: 597,7 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8798

10 500 kr

Silver / Bestick Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:17:00

Sigillstamp med Agat samt silver, längd 9 cm, troligen 1900-talets första hälft, sigill med gravyr, silver 830/1000 Vikt: 32,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8799

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:17:30

Diverse silver, Manschettknappar, slipshållare silver 830-925/1000 Vikt: 73,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8800

1 300 kr

Stänger: 2026-01-25 11:18:00

Kedja Pansar 70cm bredd 4mm, med slitage, otydliga stämplar silver 830/1000 Vikt: 29,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8801

500 kr

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:18:30

Medalj Sveriges Hemvärn Carl XVI Gustaf 26x86mm inklusive bandet, Sporrong, förgylld silver 830/1000 Vikt: 20,5 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8802

Stänger: 2026-01-25 11:19:00

3st Minnesmedaljer Astrid Lindgren Sverige 1907-2002, Emil i Lönneberga, Karlsson, Saltkråkan Ø38,5mm, silver, 999/1000, med plastetui Vikt: 81,2 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8803

Stänger: 2026-01-25 11:19:30

Minnesmynt, "Kastpenning", Ø31mm, Carl XVI Gustaf Silvia 19 juni 1976, Carl XIV Johan Desideria, utgiven av Sporrong, silver  Vikt: 21,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8804

Stänger: 2026-01-25 11:20:00

Pin längd 6cm 18K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8805

1 400 kr

Guld / Broscher Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:20:30

Mynt Halv 1/2 Sovereign Victoria I Storbritannien 1893 Ø19mm 21,6K (900/1000)  Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8806

4 600 kr

Stänger: 2026-01-25 11:21:00

Herrur IWC International Watch co Flatline 18K, Ø34mm, Schaffhausen,  boett nr 2332944, quartz (går ej troligen batteribyte), datum, guld i boett, läderband med hårt slitage, glaset med repor boett med slitage, med origianletui (med slitage) bruttovikt 36,2g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8807

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:21:30

Citizen Promaster Diver 200M Ø42mm ref nr. 5810-F80014 TA snr. 20807821 repor, går ej (möjligt servicebehov), repor på glas, med tygband (GUL), boett med slitage

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8808

Stänger: 2026-01-25 11:22:00

Herrur Posseidon Ø41mm boett nr 980.006 /676, gummiband, repor på glas samt dykring, något trög krona, quartz (går ej troligen servicebehov) datum

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8809

Stänger: 2026-01-25 11:22:30

Ett par Manschettknappar med "Tre Kronor" Ø24mm, i vit/gulmetall samt emalj 1900-tal

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8810

100 kr

Budledare: lm_almqvistq Antal bud: 4

Militaria, vapen & medaljer Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:23:00

Två Set Mätinstrument / Skrivset från Lucesa och Fach E.O Richter & Co, troligen 1900-talets första hälft, med slitage   Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8811

Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:23:30

Karaff "Fyllehund" i grönt glas med propp i vitmetall, längd 27 cm höjd 12cm med slitage, 1900-tal  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8812

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:24:00

Ask i Cloissoné Kina 9,5x7,5cm, höjd 4,5cm omkring 1900-talets mitt, ställvis hårt slitage  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8813

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:24:30

Kniv Tapio Wirkkala Hackman Puuko, Finland, Rostfritt stål, nylon och mässing, med läderslida, knivens längd 18 cm, med personlig gravyr, bladet märkt HACKMAN FINLAND STAINLESS TAPIO WIRKKALA, formgiven 1961

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8814

Stänger: 2026-01-25 11:25:00

Stridkniv Fairburn Sykes-typ, omkring 1900-talets mitt, England, längd 29,5cm, av den typ som användes av de brittiska kommandosoldaterna i SAS under andra världskriget, stämplad men otydligt, tillverkad i England, med slitage med läderfodral möjligen senare

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8815

Stänger: 2026-01-25 11:25:30