Träffar: 3775   « Föregående 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 189 Nästa »

Herrur Eterna Sonic , 33,5x33,5 mm, boettnr: 5917991, stål, kvarts, stämgaffelur, datum, utan läderband, repor på glas, servicebehov, datumhjul i slitet skick, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48480

Klockor / Herrur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:46:00

Herrur Tissot T-Touch, Ø42,8mm, längd 18cm, Ref: T047420A, serienr: 10BC1007443, titan, kvarts, alarm, kompass, kronograf, dag, datum, år, viklås, timvisare defekt/står stilla, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48481

Klockor / Herrur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:46:30

Damur Tissot Ø24mm, kvarts, datum, gravyr, läderband, 18K, behov av batteribyte, Bruttovikt: 15,6g.

Auktionsnummer: SE8.20260129.A48482

4 800 kr

Klockor / Damur Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-29 11:47:00

Ring i 18K guld med 3 x 0,01ct 8/8 slipade diamanter. Den är i storlek 17½, är 2 mm bred och väger 1,9g. Stenstorlek 0,03ct ingraverat. Stämplad I10 (1983), GD&Co (Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co AB Malmö), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22864

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:00

Ring i 18K vitguld med 1 x c:a 0,03ct briljantslipad diamant. Den är i storlek 20, är 1,7 - 3 mm bred och väger 2,5g. Stämplad GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22865

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:30

Kedja Venezia i 18K guld. Den är 43 cm lång, 1 mm bred och väger 3,3g. Springring. Äldre kedja med ojämnheter och lagningar.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22866

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:00

Kedja Gles pansar i 14K guld. Den är 56 cm lång, 2,2 mm bred och väger 4,4g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22867

3 000 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:30

Armband Fantasi i 14K röd- och vitguld. Det är 19,5 cm långt, 4,5 - 6,5 mm brett och väger 10,4g. Kistlås.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22868

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:02:00

Hänge L i 14K guld. Det är 9 mm brett, 19,5 mm långt inkl. ögla och väger 0,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22869

400 kr

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:02:30

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 17,5 cm långt, 5,5 mm brett och väger 11,2g. Kistlås.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22870

10 500 kr

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:03:00

Defekt smyckeur Certina i 18K guld med band i metall. Bruttovikt: 15,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22871

2 700 kr

Klockor / Damur Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:03:30

Brosch / Hänge Camé i 18K guld. Det är mm brett, mm långt exkl. ögla och väger 11,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22872

5 400 kr

Stänger: 2026-01-29 19:04:00

Klackring i 18K guld med svart sten (sannolikt onyx). Den är i storlek 19¾, är 2,3 - 16 mm bred och väger 3,8g. Stämplad X8 (1948), J.P (J.Petterssons Eftr Juvelerar AB, Stockholm), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22873

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:04:30

Brosch Blomma i 18K guld med vit sten. Det är 33,5 x 10,5 mm och väger 2,2g. Ojämnheter förekommer.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22875

Guld / Broscher Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:05:30

Ring i 18K guld med vit sten. Den är i storlek 18, är 2,8 - 16 mm bred och väger 5,1g. Nötta fasetter.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22876

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:06:00

Ring i 18K vitguld med 7 x 0,01ct 8/8 slipade diamanter. Den är i storlek 17¼, är 2,2 - 2,5 mm bred och väger 2,8g. Stenstorlek 0,07ct ingraverad. 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22877

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:06:30

Litet hänge i 18K guld med vit sten. Det är 6 mm brett, 13,5 mm långt inkl. ögla och väger 0,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22878

Stänger: 2026-01-29 19:07:00

Litet hänge i 18K guld med vit sten. Det är 7 mm brett, 13,5 mm långt inkl. ögla och väger 0,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22879

Stänger: 2026-01-29 19:07:30

Nål i 18K guld. Den är 16 mm bred, 64 mm lång och väger 2,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22880

2 100 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:08:00