Träffar: 180   [1] 2 3 ... 9 Nästa »

Diverse guld, armband defekta länkdelar, 14K, bruttovikt 8,3g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8784

2 800 kr

Budledare: moro2014 Antal bud: 1

Klockor / Damur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:10:00

Herrur IWC International Watch co Flatline 18K, Ø34mm, Schaffhausen,  boett nr 2332944, quartz (går ej troligen batteribyte), datum, guld i boett, läderband med hårt slitage, glaset med repor boett med slitage, med origianletui (med slitage) bruttovikt 36,2g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8807

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:21:30

Citizen Promaster Diver 200M Ø42mm ref nr. 5810-F80014 TA snr. 20807821 repor, går ej (möjligt servicebehov), repor på glas, med tygband (GUL), boett med slitage

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8808

Stänger: 2026-01-25 11:22:00

Herrur Posseidon Ø41mm boett nr 980.006 /676, gummiband, repor på glas samt dykring, något trög krona, quartz (går ej troligen servicebehov) datum

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8809

Stänger: 2026-01-25 11:22:30

Herrur Omega Genevé, serie nr . 39093022, ref nr. 136.0102, kaliber 1030, Ø38mm, år 1975, manuell, repor på glas, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8824

Stänger: 2026-01-25 11:29:30

Herrur Tissot Seastar Seven, manuell uppdragning, 18K i boett, Ø34mm, flexlänk, inga tillbehör, gravyr, bruttovikt 58,7g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8827

Stänger: 2026-01-25 11:31:00

Herrur Breitling Geneve, boett nr 2936, serie nr. 987183 cal Felsa 4010, Ø35mm, manuell uppdragning, repigt glas, behov av service, går korta stunder för att sedan stanna Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8854

Stänger: 2026-01-25 11:44:30

Herrur Tissot Seastar Seven 18K Ø33,5mm manuell uppdragning, obs defekt krona, går ej att ställa tiden, gravyr "Nit och Redlighet", monocoque-boett, slitage, utan länk bruttovikt 26,1g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8855

Stänger: 2026-01-25 11:45:00

Fickur Omega Ø50mm boett nr. 3795927, obs urtavlan ej märkt och verket är inte märkt och saknar serienummer, möjligen utbytt? omkring år 1900, urtavla med små defekter samt liten spricka, båda boetter i silver 800/1000, kedja ej i silver bruttovikt 109,7g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8866

Klockor / Fickur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:50:30

Herrur Lagonda Marin Ø34mm boett nr. 5306, manuell uppdragning, flexlänk, med repigt sprucket glas, ca 1960-tal, med slitage, möjligen servicebehov

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8915

Stänger: 2026-01-25 12:15:00

Herrur Omega Genève Ø34,5mm ref nr. 166.041 snr. 28732077 cal. 565, automat, ca år 1969, guld på stål, datum, originalkrona och glas (små ytliga repor), boett med smärre slitage, slitet läderband  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8916

Stänger: 2026-01-25 12:15:30

Certina DS-2 Ø38mm "Turtle Back", 1970-tal, datum, repigt glas, defekt länk (ej original) med slitage

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8920

Stänger: 2026-01-25 12:17:30

Herrur Thomas Sabo, diam 42 mm, små repor på glaset, defekt låda Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE77.20260125.A4437

250 kr

Budledare: legofrends Antal bud: 1

Klockor / Damur Växjö

Stänger: 2026-01-25 14:23:00

Damur Rovina R 72114L1B, diam 39 mm, behov av nytt batteri Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE77.20260125.A4447

400 kr

Klockor / Damur Växjö

Stänger: 2026-01-25 14:28:00

Herrur Certina, diam 33,4 mm, graverad, 18K

Auktionsnummer: SE77.20260125.A4456

8 200 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 9

Klockor / Herrur Växjö

Stänger: 2026-01-25 14:32:30

Herrur Tissot Goldbrun, diam 33 mm, repor, på baksidan, 18K

Auktionsnummer: SE77.20260125.A4500

7 200 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 4

Klockor / Herrur Växjö

Stänger: 2026-01-25 14:54:30

Herrur Certina DS-1 automatic, stål, Ø39mm, safirglas, datum, 10 ATM, ref-nr C0064072203100,  serie-nr 11BC0373207, certifikat, service kvitto, något repig länk, glas baksida, extra länkar, ej box

Auktionsnummer: SE6.20260126.A30219

Klockor / Herrur Västerås

Stänger: 2026-01-26 11:56:00

Herrur, Longines Ø34mm manuell, något repigt glas, läderband ej original, gravyr, ask, 18K

Auktionsnummer: SE6.20260126.A30227

8 000 kr

Budledare: bas2000 Antal bud: 4

Klockor / Herrur Västerås

Stänger: 2026-01-26 12:00:00

Herrur Omega quartz datum Ø ca 32mm #59883382, gravyr 18K, med läderband, batteribyte krävs bruttovikt: 31,6g

Auktionsnummer: SE13.20260126.A26640

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2026-01-26 14:02:00

Herrur Certina 1888 DS CAIMANO stål quartz Ø ca 37mm safirglas datum ref-nr C017410A med originallänk i stål, repig, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20260126.A26681

Stänger: 2026-01-26 14:22:30

[1] 2 3 ... 9 Nästa »