Träffar: 187   [1] 2 3 ... 10 Nästa »

Fickur Minerva med Kronograf Ø50mm, boett nr. 503834, omkring 1900-talets mitt, stål, blånerade visare, repor, liten spricka i glaset

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8625

Klockor / Fickur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-11 11:07:30

Fickur Heuer Militär med Kronograf Ø50mm Kronmärkt ÖVG 27, boett nr. 6844, snr. 602402, omkring 1900-talets mitt, stål, blånerade visare, urtavla med små fläckar

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8627

Stänger: 2026-01-11 11:08:30

Herrur Tissot Seastar 14K Ø33,5mm, gravyr, datum, quartz (går ej), glas med repor, smärre slitage, utan länk

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8628

5 000 kr

Budledare: lanya_2010 Antal bud: 1

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-11 11:09:00

Armbandsur RSW La Neuveville, automatiskt, datum, läderband med box, ref RSWA148, box och certifikat

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8639

2 000 kr

Budledare: neil_fatface1977 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-11 11:14:30

Herrur Certina DS Podium Big Size Ø44mm, ref nr. C001.647A, quartz, kronograf, länk i stål, slitage

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8642

1 500 kr

Budledare: farre39 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-11 11:16:00

Herrur Tissot PRS 516 Ø42mm ref nr. T04430A, serie nr. 12BC0274053, automat, datum, meshlänk i stål ej original, repig, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8643

Stänger: 2026-01-11 11:16:30

Fickur s.k "mormorsur" 14K Ø34mm boett nr. 11150, manuell uppdragning, gravyr, innerboett i metall, ställknapp, ca år 1890/1900 bruttovikt 27,5g

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8678

Stänger: 2026-01-11 11:34:00

Damur Sandoz Ø24mm ref nr. 0074-0020 manuell uppdragning, gulmetall, med slitage, repor, ca 1970-tal

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8741

100 kr

Budledare: faran70 Antal bud: 2

Klockor / Damur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-11 12:05:30

Damur Tissot Ø17mm manuell uppdragning, guld på stål, guldfärgad stållänk, ca 1960-tal, längd 16,5cm

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8742

175 kr

Budledare: misselisabeth59_ Antal bud: 6

Stänger: 2026-01-11 12:06:00

Damur Seiko 18x34mm ref nr. 1N00-0FS0 snr. 383085, quartz (går ej, troligen batteribyte), guldfärgat stål, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8743

Stänger: 2026-01-11 12:06:30

Herrur Tissot Seastar Ø35mm datum, quartz (går ej), troligen servicebehov, krona, med repor och slitage, med länk med box

Auktionsnummer: SE25.20260111.A8746

Stänger: 2026-01-11 12:08:00

Fickur Oscar Watch Co Genève boett nummer 32726832, diam 48,8 mm, graverad, 14K, 72,1 gr + kedja guld doublé

Auktionsnummer: SE77.20260111.A4349

Klockor / Fickur Växjö

Stänger: 2026-01-11 14:00:00

Herrur Certina quarz går ej, Ø33,5mm, gravyr, 14k  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE23.20260111.A9956

6 200 kr

Klockor / Herrur Linköping

Stänger: 2026-01-11 19:23:00

Damur Tissot Stylist 18K, Ø 17mm, manuell, repigt plastglas, armband X-länk 17cm inklusive uret, bredd 6,2mm, 18K, bruttovikt 15,5g

Auktionsnummer: SE6.20260112.A30087

Klockor / Damur Västerås

Stänger: 2026-01-12 12:00:30

Herrur Certina New Art 18K, Ø 33,5mm, manuell, personligt graverad, tygband slitet

Auktionsnummer: SE6.20260112.A30088

7 400 kr

Budledare: nordicstar Antal bud: 2

Klockor / Herrur Västerås

Stänger: 2026-01-12 12:01:00

Herrur Certina 18K, Ø 33,5mm, quartz, datum, graverad boett, armband Fiskben 18cm inklusive uret, bredd 15mm, 2 extra länkbitar medföljer, 18K

Auktionsnummer: SE6.20260112.A30089

Klockor / Herrur Västerås

Stänger: 2026-01-12 12:01:30

Herrur Certina 14K, quartz, datum, graverad boett, läderband, står still, medföljande box

Auktionsnummer: SE6.20260112.A30094

5 800 kr

Klockor / Herrur Västerås

Stänger: 2026-01-12 12:04:00

Herrur Omega Geneve Dynamic, stål, Ø ca 36x42mm, märkt Tool 107, repigt glas, läderband med originalspänne, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20260112.A26627

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2026-01-12 14:19:00

Herrur Omega, quartz, nr 1342, Ø ca 34mm, stål, datum, repigt glas, batteribyte krävs, med läderband, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20260112.A26628

Stänger: 2026-01-12 14:19:30

Herrur, Mirona, waterproof incablock, antimagnetic, nr 99111, stål, Ø ca 35mm, saknar krona, fungerar ej, med läderband slitet, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20260112.A26629

Stänger: 2026-01-12 14:20:00

[1] 2 3 ... 10 Nästa »