Auktion pågår nu, 149 st utrop

Träffar: 697   [1] 2 3 ... 35 Nästa »

Handspegel i silver (835/1000) med kantslipat glas. Den är 27 - 145 mm bred, 260 mm lång och väger 431,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22466

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:00:00

En gräddkanna höjd c:a 8,5 cm. En sockerskål höjd c:a 6 cm. Ett fat c:a 17,5 - 10,5 cm i silver. Total vikt: 219,6g. Stämplat I9 (1959), GAB (Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm), kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22467

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:00:30

Sockertång i silver (830/1000) modell Lillemor. Den är 90 mm lång och väger 16,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22468

200 kr

2026-01-08 19:01:00

Budledare: elisa_beth_ Antal bud: 2

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:01:00

Collier i silver (925/1000): Hängande dekorer med cabochonslipad tigeröga. Det är 49 cm långt, 0,95 - 5 mm brett och väger 23,7g. Dekoren hänger ner 32,5 mm. Springring i oäkta metall.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22469

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:01:30

Collier i silver (925/1000) med ametister. Det är 40 cm långt, 2,4 - 13 mm brett och väger 12,5g. Stämplad STERLING DENMARK.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22470

Stänger: 2026-01-08 19:02:00

Hängande örhängen i silver (925/1000) med kula av blå slaggsten Ø 8 mm. De är mm breda, mm långa och väger 2,7g. Ena snurrebussen i metall.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22472

Silver / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:03:00

Collier i silver (925/1000) Karl Laine för Finnfeelings Finland: Integrerat hänge med bergkristall. Det är 41 cm långt, 2 - 5 mm brett. Hängets mått 22,5 x 14,5 mm. Vikt 20,9g. Fint skick.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22475

Stänger: 2026-01-08 19:04:30

Ring i silver (925/1000) med bergkristall. Den är i storlek 18 (justerbar i storlek), är 4,5 - 23,5 mm bred och väger 5,0g. Design av Karl Laine för Finnfeelings Finland. Mycket fint skick, framstår oanvänd.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22476

Silver / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:05:00

Örhängen i silver (925/1000) med bergkristall. De är Ø 8,5 mm och väger 2,0g. Design av Karl Laine för Finnfeelins Finland. Fint skick.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22477

Silver / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:05:30

Stencollier Mossagat 47 cm långt, 10 - 13,5 mm brett. Fint lås i silver med cabochonslipad mossagat. Uppträtt på grönt pärlsilke. Vikt: 79,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22478

Stänger: 2026-01-08 19:06:00

Stencollier Tigeröga 49 cm långt, 7 - 8 mm brett. Fint lås i silver med cabochonslipad tigeröga. Uppträtt på gulbrun nylontråd. Vikt: 60,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22479

Stänger: 2026-01-08 19:06:30

Hänge STENLYA i silver (925/1000) med Bandhematit. Det är 25 mm brett, 38 mm långt inkl. ögla och väger 12,1g. Stämplad C10 (1977), LYA (Stenlya, Bengtsson & Co KB, Dalarö), 925, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22481

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:07:30

Hänge i silver  med  Hänge 1970-tal i silver (830/1000) med gul/brun sten Ø 20 mm. Kultasepät Salovaara, Åbo Finland. Det är 32 mm brett, 48 mm långt inkl. ögla och väger 10,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22482

Stänger: 2026-01-08 19:08:00

Hänge i silver (830/1000): Droppformad med en cabochonslipad Rosenkvarts 14 x 6 mm. Det är 16,5 mm brett, 43 mm långt inkl. ögla och väger 4,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22483

Stänger: 2026-01-08 19:08:30

Hänge i silver med cabochonslipad Rosenkvarts Ø 13,5 mm. Det är 19 mm brett, 29,5 mm långt inkl.ögla och väger 8,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22484

Stänger: 2026-01-08 19:09:00

Hänge Malteserkors i silver (925/1000) med svart sten. Det är 36 mm brett, 44 mm långt inkl. ögla och väger 9,0g. Stämplad GFAB (Guldfynd), 925.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22485

Stänger: 2026-01-08 19:09:30

Hänge Efva Attling "Lifeline" i silver (925/1000). Det är 19 mm brett, 24,5 mm långt och väger 8,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22486

375 kr

2026-01-08 19:10:00

Budledare: lillis43 Antal bud: 2

Stänger: 2026-01-08 19:10:00

Hänge Efva Attling "Dancing Queen" med konslipade Onyxer. Hängets längd 60 mm, bredd 10 - 20 mm. Kedja Spetsslipad ankarlänk 70 cm medföljer. Silver 925/1000. Vikt: 19,2g. Mycket fint skick. Originalask medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22487

Stänger: 2026-01-08 19:10:30

Stelt collier i silver med Bergkristall Ø 15 mm. Innermått c:a 39 cm, 4 mm brett och väger 36,3g. Öppningsbar fram. Stämplad S9 (1968), Pege ALTON, Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22488

Stänger: 2026-01-08 19:11:00

Armring i silver. Det är 4 - 6 mm brett, innermått 19,5cm och väger 15,5g. Öppningsbar. Stämplad Q9 (1966), KHM (H.Michelsson Eftr AB, Stockholm), silver, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22489

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:11:30

[1] 2 3 ... 35 Nästa »