Auktion pågår nu, 116 st utrop

Träffar: 1150   [1] 2 3 ... 58 Nästa »

Kedja Pansar i oxiderat silver (925/1000). Den är 45 cm lång, 5,5 mm bred och väger 27,7g. Karbinhake.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22763

500 kr

Budledare: obrut Antal bud: 3

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:07:30

6 Skedar i silver, längd 107 mm. Vikt: 77,7g. Stämplad GAB, silver, kattfot. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22801

1 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 3

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:26:30

Dopsked Prins i silver (830/1000): Kan graveras med unika detaljer som namn, födelsedatum, tid, längd och vikt. Längd 145 mm, vikt 28,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22802

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:27:00

Rosenholm i silver (830/1000): 13 bordsskedar (182 mm), 12 bordsgafflar (178 mm), 12 bordsknivar med rostfria blad (197 mm). Total bruttovikt 1690g (varav knivarna med rostfria blad som väger 694g). Samtliga från GAB. Bruksskick. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22838

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:45:00

Rosenholm i silver (830/1000): 24 kaffeskedar (120 mm). De väger 371g tillsammans. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22840

5 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 5

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:46:00

Rosenholm i silver (830/1000): en uppläggningsgaffel. Den är 177 mm lång och väger 26g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22842

400 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 7

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:00

Rosenholm i silver (830/1000): en såsslev. Den är 175 mm lång och väger 52g. GAB Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22843

850 kr

Budledare: rubia65 Antal bud: 8

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:30

Rosenholm i silver (830/1000): en soppslev. Den är 330 mm lång och väger 160g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22844

2 400 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:48:00

Mignon: sex moccaskedar i silver (830/1000). De är 98 mm långa och väger 47,4g. GAB1961. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22848

650 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:00

Sockerskål och gräddkanna i rokokostil. Höjd 55 - 80 mm. Silver 830/1000. Vikt: 206,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22849

3 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 9

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:30

Haga: sex kaffeskedar i silver (830/1000). De är 110 mm långa och väger 62g. MEMA. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22850

850 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:00

Antik kaffesked i silver. Den är 135 mm lång och väger 9,1g. Tillverkad 1842 av Erik Linderoth i Umeå. Bomärkesgravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22851

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:30

Finsk Chippendale: tårtspade/ kniv i silver med rostfritt blad. Den är 230 mm lång och väger 65g bto. Kultakeskus från 1992.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22852

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:00

Armband i silver med människo- & (sjöo)djurmotiv i relief. Design David Andersen, Norge. Det är 25 mm brett, 19 cm långt och väger 42,2g. Kistlås & säkerhetskedja.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22853

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:30

Vågigt collier i silver. Det är 3,5 - 5 mm brett, har ställbar längd 43 - 46 cm och väger 20,9g. Karbinhake. Stämplat GHA (Guldfynd) 925.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22862

Stänger: 2026-01-22 19:57:00

Hänge i silver med en lila sten och markasiter i ett genombrutet mönster. Det är 39,6 mm långt inkl. ögla och väger 5,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22863

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:57:30

Klackring med svart sten, stl 20, bredd 4-11 mm, ojämn skena, 925/1000 silver. Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE61.20260123.A25734

125 kr

Budledare: rode09 Antal bud: 3

Silver / Ringar Eskilstuna

Stänger: 2026-01-23 11:06:00

Armband med vita stenar, längd 18½ cm, bredd 9 mm, 925/1000 silver. Vikt: 7,7 g

Auktionsnummer: SE61.20260123.A25735

175 kr

Silver / Armband Eskilstuna

Stänger: 2026-01-23 11:06:30

Hänge Kors, längd 30 mm, bredd 15 mm, 925/1000 silver. Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE61.20260123.A25736

25 kr

Silver / Hängen & berlocker Eskilstuna

Stänger: 2026-01-23 11:07:00

Hänge med Bergskristall, längd 18 mm, bredd 10 mm, Finnfeelings, Karl Laine för Sten & Laine, 925/1000 silver. Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE61.20260123.A25737

Stänger: 2026-01-23 11:07:30

[1] 2 3 ... 58 Nästa »