Auktion pågår nu, 238 st utrop

Träffar: 102   [1] 2 3 ... 6 Nästa »

Glasskulptur Make Up mini Läppstift design Åsa Jungnelius Kosta Boda, cerise, höjd ca 13cm Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3008

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2026-01-18 14:26:30

Figurin Lisa Larsson "Katt", stengods, ur serien Menageri, höjd 10cm, längd 6mm, Gustavsberg, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3031

2 000 kr

Budledare: popup Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-18 14:38:00

Två fat porslin Famille rose Kina 1800-talets slut, grön underglasyr dekorerat med fåglar samt växtlighet, Ø18cm, mindre kantnagg samt dekorslitage   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3032

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2026-01-18 14:38:30

Vas Famille rose Kina 1800-talets mitt, grön underglasyr dekorerat med fåglar samt växtlighet, höjd: 14cm, mindre dekorslitage

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3033

Stänger: 2026-01-18 14:39:00

6st Tallrikar Johnson Bros Nr.1 "Fish", Ø26,5cm, flintgods, England, 1900-tal Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3034

600 kr

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2026-01-18 14:39:30

Två miniatyrvaser porslin Kina 1900-tal, karaktärsmärkta, höjd: ca 5cm

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3035

350 kr

Budledare: 46anna Antal bud: 7

Stänger: 2026-01-18 14:40:00

Hjälmkanna i porslin Kina från 1700-talets andra hälft, blåvit glasyr, höjd: ca 14cm, tre lagningar, glasyrmistor  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3037

Stänger: 2026-01-18 14:41:00

Glasskulptur "Brains" Bertil Vallien, blå med rött hjärta inuti, 7x5,5cm, ej signerad

Auktionsnummer: SE26.20260118.A3038

300 kr

Budledare: popup Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-18 14:41:30

Figurin Goebel Rosita Wachtmeister,höjd ca 9 cm.

Auktionsnummer: SE76.20260118.A27761

150 kr

Budledare: monaal63 Antal bud: 6

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Karlstad

Stänger: 2026-01-18 19:44:00

Vas, "Open Minds", Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, under-och överfång i blått och vitt samt handmålad dekor, signerad KOSTA BODA Ulrica HV 7041008, även etikettmärkt, höjd 24cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86043

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 12:30:00

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:03:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67567

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:04:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67568

Stänger: 2026-01-20 13:04:30

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R66580

Stänger: 2026-01-20 13:05:00

Skulptur, fågel, längd ca 28cm, höjd 15cm, Tyra Lundgren (1897-1979), Venini Murano, tillverkningsår ca 1936-1938, osignerad, röd/vit iriserande glasmassa  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69595

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:05:30

Skål, Duo, 7690004, design Mattias Stenborg, Kosta Boda, Limited edition, höjd 17,5cm, bredd 24,3cm, vit/klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69565

Stänger: 2026-01-20 13:06:00

Kulvas, höjd 19cm Erik Granquist, signerad Granquist, glaserat stengods.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R70595

Stänger: 2026-01-20 13:06:30

Figurin av Margareta Bourelius, kvinna med hund, höjd ca 43 cm, lergods, signerad Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE11.20260120.A40172

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2026-01-20 14:35:00

Glaskulptur Make Up av Åsa Jungnelius, Kosta Boda, rosa läppstift, höjd ca 13cm, slitage. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20260120.A40173

150 kr

Budledare: ulrikav Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-20 14:35:30

Flaska av Phoenician Glassblowers, Malta, höjd ca 16,5cm, signerad och etikettmärkt. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20260120.A40174

100 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2026-01-20 14:36:00

[1] 2 3 ... 6 Nästa »