Auktion pågår nu, 379 st utrop

Träffar: 33   [1] 2 Nästa »

Karaff, Kosta Boda, Gunnel Sahlin, ca 29,3cm, inga tillbehör. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE2.20260108.A93308

400 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar City

Stänger: 2026-01-08 12:44:30

Hänkelvas, design Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 20cm, brunglaserat stengods. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107523

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:30:30

Vas Fidji, Kjell Engman för Kosta Boda, höjd ca 28cm, munblåst flerfärgat glas,  signerad.

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107571

800 kr

Budledare: rogsig Antal bud: 8

Stänger: 2026-01-13 11:53:00

Väggplakett, dam ur serien unik, Lisa Larson, ca22,5x22,5cm, stengods, signerad Lisa L. med upphängningsanordning

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107574

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:54:30

Figurin Lladro Spanien Uggla keramik 15,5cm, 12cm

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2207

200 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:15:00

Figurin Katt Design Rosa Ljung 16cm, 8cm, Deco Keramik Helsingborg

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2208

50 kr

Stänger: 2026-01-13 17:15:30

 Lisa Larson ljusstake för tre ljus keramik etikettmärkt 20,5cm, 22,5cm, filtadbotten, vaxrester

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2217

125 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:20:00

10 Kaffekoppar med 12 fat blå blom Gustavsberg, koppar 7cm Ø8cm, fat Ø13,5cm, signerad Old Gustavsberg VDN-B555, alla fat har nagg på undersidan

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2218

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:20:30

Kärl med lock, cloisonné, Kina, Qingdynastin, arkaiserande form med polykrom dekor, höjd inklusive hänkel 32,5cm, åldersbetingat slitage.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66146

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:24:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, grönt glas, höjd12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66237

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:06:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, blåtonat glas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66238

Stänger: 2026-01-14 20:07:00

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, klarglas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66239

Stänger: 2026-01-14 20:07:30

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66240

Stänger: 2026-01-14 20:08:00

Skål, Verna Iittala, tonat glas, mäkt undertill samt med etikett, 9cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66242

75 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-14 20:09:00

Ljuslykta, Kivi, Heikki Orvola, Marimekko, för Iittala, frostat glas, Höjd 6 cm, etikettmärkt, slitage, märken.   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66243

Stänger: 2026-01-14 20:09:30

Keramiktavla Dorothy Clough för Upsala Ekeby, nr 9090D, mått ca 14,5x19cm, signerad,   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48279

Keramik, porslin & glas / Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:01:30

Vas Marina Upsala Ekeby, design Anna-Lisa Thomson, signerad A.L.T 1052, höjd ca 14cm, slitage  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48335

75 kr

Budledare: hjartarhorn Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:27:30

Kanna Vinranka Gefle, design Arthur Percy, höjd ca 13cm, krackelering, bruksslitage Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48337

Stänger: 2026-01-15 11:28:30

Kanna Rosenhof, höjd ca 18cm, med nyponrosor och gulddetaljer Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48340

25 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-15 11:30:00

Ljuslykta Kivi, design Heikki Orvola, Iittala/Marimekko, etikettmärkt och märkt marimekko, höjd ca 6cm, Ø6,5cm,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48357

Stänger: 2026-01-15 11:38:30

[1] 2 Nästa »