Träffar: 79   [1] 2 3 4 Nästa »

Två figuriner Royal dux i Rokoko-stil , bottenmärkta, höjd: ca 21cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2960

300 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2026-01-04 14:19:30

Muminmugg "kvällsdopp" Arabia, höjd 8cm, Ø8cm

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2961

300 kr

Budledare: ludvig Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2026-01-04 14:20:00

Muminmugg "Lätt snöfall" Arabia, höjd 8cm, Ø8cm  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2962

200 kr

Stänger: 2026-01-04 14:20:30

Muminmugg "Muminappan seglar" Arabia, höjd 8cm, Ø8cm, lätt bruksslitage  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2963

200 kr

Stänger: 2026-01-04 14:21:00

Muminmugg "Too-ticki" Arabia, höjd 8cm, Ø8cm  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2964

125 kr

Stänger: 2026-01-04 14:21:30

Muminmugg "Aprikos" Arabia, höjd 8cm, Ø8cm  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2965

150 kr

Stänger: 2026-01-04 14:22:00

Figurin Lisa Larson "Malin" ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg 1962-1979, stämplad Malin, Gustavsberg B, höjd 18 cm

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2966

Stänger: 2026-01-04 14:22:30

Figurin Lisa Larson "Charlotta" Gustavsberg, ur serien ABC-flickorna, höjd ca 16,5cm, etikett samt stämpelmärkt  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2967

Stänger: 2026-01-04 14:23:00

Figurin Sköldpadda tillskriven Lisa Larson Gustavsberg, längd 10cm, saknar märkning

Auktionsnummer: SE26.20260104.A2968

300 kr

Budledare: lotta4u Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-04 14:23:30

Karaff konstglas signerat,norsk,höjd ca 26 cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE76.20260104.A27657

200 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Karlstad

Stänger: 2026-01-04 20:11:00

Figuriner, tre fåglar, höjd: ca 8 - 9cm, design Rosa Ljung, Deco Keramik Helsingborg, etikettmärkt  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE13.20260105.R25260

Keramik, porslin & glas / Övrigt Pantbanken Online

Stänger: 2026-01-05 14:01:30

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R66580

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:00

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67567

Stänger: 2026-01-06 11:01:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67568

Stänger: 2026-01-06 11:01:30

Bokstöd, Erik Höglund, Boda, höjd ca 11cm, 1960-tal, gjutet glas, signerad undertill, etikett saknas  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67578

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:02:00

Skål/kruka, höjd 14cm, Ø13cm, Sven Wejsfelt (1930-2009), Gustavsbergs Studio -80, blå harpälsglasyr, nagg på mynningens insida, glasyrmistor  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68157

Stänger: 2026-01-06 11:02:30

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:03:00

Karaff, höjd 28cm, bredd 9cm, korkpropp i mässing, formgjutet glas med luftbubblor, platt baksida Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69156

Stänger: 2026-01-06 11:05:00

Skål, Duo, 7690004, design Mattias Stenborg, Kosta Boda, Limited edition, höjd 17,5cm, bredd 24,3cm, vit/klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69565

Stänger: 2026-01-06 11:06:00

[1] 2 3 4 Nästa »