Auktion pågår nu, 427 st utrop

Träffar: 26   [1] 2 Nästa »

Figurin/Ljuslykta, Fisk, Gunnar Nylund för Rörstrand, höjd 11cm, stengods

Auktionsnummer: SE18.20260107.A75293

500 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2026-01-07 14:33:30

Kanna, Gunnar Nylund för Rörstrand, med motiv av fiskmun, höjd ca 15,5cm, stengods

Auktionsnummer: SE18.20260107.A75296

400 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-07 14:35:00

Figurin Katt, Ester Wallin för Upsala Ekeby, höjd 7,5cm, numrerad: 1129E, lergods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE18.20260107.A75297

100 kr

Stänger: 2026-01-07 14:35:30

Ytterfoder Waldemarsudde, formgivare Prins Eugen för Rörstrand, Ø25cm, höjd 13cm, vitglaserad stengods Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260107.A75417

Stänger: 2026-01-07 15:35:30

Karaff, Kosta Boda, Gunnel Sahlin, ca 29,3cm, inga tillbehör. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE2.20260108.A93308

400 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar City

Stänger: 2026-01-08 12:44:30

Hänkelvas, design Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 20cm, brunglaserat stengods. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107523

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:30:30

Vas Fidji, Kjell Engman för Kosta Boda, höjd ca 28cm, munblåst flerfärgat glas,  signerad.

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107571

600 kr

Budledare: rogsig Antal bud: 4

Stänger: 2026-01-13 11:53:00

Väggplakett, dam ur serien unik, Lisa Larson, ca22,5x22,5cm, stengods, signerad Lisa L. med upphängningsanordning

Auktionsnummer: SE16.20260113.A107574

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:54:30

Figurin Lladro Spanien Uggla keramik 15,5cm, 12cm

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2207

200 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:15:00

Figurin Katt Design Rosa Ljung 16cm, 8cm, Deco Keramik Helsingborg

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2208

50 kr

Stänger: 2026-01-13 17:15:30

 Lisa Larson ljusstake för tre ljus keramik etikettmärkt 20,5cm, 22,5cm, filtadbotten, vaxrester

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2217

125 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:20:00

10 Kaffekoppar med 12 fat blå blom Gustavsberg, koppar 7cm Ø8cm, fat Ø13,5cm, signerad Old Gustavsberg VDN-B555, alla fat har nagg på undersidan

Auktionsnummer: SE28.20260113.A2218

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Luleå

Stänger: 2026-01-13 17:20:30

Kärl med lock, cloisonné, Kina, Qingdynastin, arkaiserande form med polykrom dekor, höjd inklusive hänkel 32,5cm, åldersbetingat slitage.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66146

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:24:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, grönt glas, höjd12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66237

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:06:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, blåtonat glas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66238

Stänger: 2026-01-14 20:07:00

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, klarglas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66239

Stänger: 2026-01-14 20:07:30

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66240

Stänger: 2026-01-14 20:08:00

Skål, Verna Iittala, tonat glas, mäkt undertill samt med etikett, 9cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66242

75 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-14 20:09:00

Ljuslykta, Kivi, Heikki Orvola, Marimekko, för Iittala, frostat glas, Höjd 6 cm, etikettmärkt, slitage, märken.   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66243

Stänger: 2026-01-14 20:09:30

Figurin, fiskare, Shiwan Artistic Ceramic Factory, Kina, höjd 12,5cm, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75676

150 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Solna

Stänger: 2026-01-21 16:03:30

[1] 2 Nästa »