Auktion pågår nu, 68 st utrop

Träffar: 93   [1] 2 3 ... 5 Nästa »

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, grönt glas, höjd12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66237

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:06:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, blåtonat glas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66238

Stänger: 2026-01-14 20:07:00

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, klarglas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66239

Stänger: 2026-01-14 20:07:30

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66240

Stänger: 2026-01-14 20:08:00

Skål, Verna Iittala, tonat glas, mäkt undertill samt med etikett, 9cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66242

75 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-14 20:09:00

Ljuslykta, Kivi, Heikki Orvola, Marimekko, för Iittala, frostat glas, Höjd 6 cm, etikettmärkt, slitage, märken.   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66243

Stänger: 2026-01-14 20:09:30

Keramiktavla Dorothy Clough för Upsala Ekeby, nr 9090D, mått ca 14,5x19cm, signerad,   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48279

Keramik, porslin & glas / Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:01:30

Vas Marina Upsala Ekeby, design Anna-Lisa Thomson, signerad A.L.T 1052, höjd ca 14cm, slitage  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48335

100 kr

Budledare: mramerica Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:27:30

Kanna Vinranka Gefle, design Arthur Percy, höjd ca 13cm, krackelering, bruksslitage Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48337

25 kr

Budledare: andreaskn Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-15 11:28:30

Kanna Rosenhof, höjd ca 18cm, med nyponrosor och gulddetaljer Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48340

25 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-15 11:30:00

Ljuslykta Kivi, design Heikki Orvola, Iittala/Marimekko, etikettmärkt och märkt marimekko, höjd ca 6cm, Ø6,5cm,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48357

Stänger: 2026-01-15 11:38:30

Coaster / Glasunderlägg Kastehelmi, IIttala, Oiva Toikka, Ø8,5cm, klarglas,

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48358

25 kr

Stänger: 2026-01-15 11:39:00

Skål Saara Arabia Finland, design Anja Jaatinen-Winqvist, höjd ca 6,5cm, Ø ca 15cm, porslin, bruksskick,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48359

Stänger: 2026-01-15 11:39:30

4 Fat Saara Arabia Finland, design Anja Jaatinen-Winqvist, Ø ca 15,7cm, bruksskick, Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48360

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:40:00

2 Skålar med lock Saara Arabia Finland, design Anja Jaatinen-Winqvist, höjd inkl lock ca 8cm, bruksskick, Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48361

Stänger: 2026-01-15 11:40:30

Gräddsnipa Saara Arabia Finland, design Anja Jaatinen-Winqvist, höjd 9cm,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48362

100 kr

Budledare: sirin Antal bud: 4

Stänger: 2026-01-15 11:41:00

Ljushållare, Mats Jonasson, Målerås, Fire Dance, 13 x 9cm, glas  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE12.20260115.A43435

75 kr

Budledare: helajnski Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Angered

Stänger: 2026-01-15 15:11:00

Skål, Mats Jonasson "Athena", Målerås Ø 17,5cm  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE12.20260115.A43436

125 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 4

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Göteborg Angered

Stänger: 2026-01-15 15:11:30

Skål, Mats Jonasson "Athena", Målerås Ø 22cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE12.20260115.A43437

100 kr

Budledare: helajnski Antal bud: 3

Stänger: 2026-01-15 15:12:00

Fat, Mats Jonasson, 31 x 33cm

Auktionsnummer: SE12.20260115.A43438

75 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-15 15:12:30

[1] 2 3 ... 5 Nästa »