Träffar: 4630   [1] 2 3 ... 232 Nästa »

Ströare, ett par, salt och peppar, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark, numrerade: 1/2009 samt 1/189, höjd 7,5cm, porslin, ena med lätt färgbortfall

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75908

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2026-02-04 15:55:30

Saltkar, två stycken, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark, numrerad: 1/2128, längd 7cm, porslin

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75907

300 kr

Stänger: 2026-02-04 15:55:00

Skålar, två stycken, Musselmalet, helblond, Royal Copenhagen, Danmark, numrerad: 1/1018, Ø21cm, höjd ca 5cm, porslin, ena med mindre repor vid sidan Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75906

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2026-02-04 15:54:30

Fat, Musselmalet, halvblond, Royal Copenhagen, Danmark, numrerad: 1/701, mått ca 20x17cm, porslin, dekor med något skev placering

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75905

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Solna

Stänger: 2026-02-04 15:54:00

Såsskålar, två stycken, Musselmalet, halvblond, Royal Copenhagen, Danmark, numrerad: 1/587, längd 24cm, porslin, mindre tillverkningsfel, ena med mindre nagg Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75904

Stänger: 2026-02-04 15:53:30

Skål på fot, Musselmalet, halvblond, Royal Copenhagen, Danmark, numrerad: 1/513, höjd ca 15cm, porslin, fot med mindre nagg  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75903

Stänger: 2026-02-04 15:53:00

Kaffekoppar med fat, Musselmalet, halvblond, Royal Copenhagen, tolv stycken, nummrerade: 1/1035, porslin, en av kopparna med genomgående spricka Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75902

Stänger: 2026-02-04 15:52:30

Servettringar, två stycken, bucklor, gravyr, silver 835-925/1000 Vikt: 65,7 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75901

1 100 kr

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2026-02-04 15:52:00

Ringar, två stycken, stl 19½ samt 19¾, vitguld, gravyrer, behov av omrodiering,18K  Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75900

7 800 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-02-04 15:51:30

Ring, stl 19½, bredd 6mm, mittendel i monel, gravyr, 18K  Vikt: 7,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75899

2 800 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-02-04 15:51:00

Ett par örhängen, 15x8mm, skruvlås, 18K  Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75898

2 000 kr

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:50:30

Ett par snurrebussar, 18K  Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75897

600 kr

Guld / Övrigt Solna

Stänger: 2026-02-04 15:50:00

Ett par örhängen, defekta, 18K  Vikt: 3,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75896

3 200 kr

Guld / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:49:30

Ett par örhängen med vit sten, Flora Danica, Danmark, 12x9mm, en sten saknas, något svag förgyllning, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75895

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:49:00

Ett par örhängen med dekor, Flora Danica, Danmark, 12x7mm, ena stoppet saknas, svag förgyllning, silver 925/1000 Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75894

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:48:30

Ett par örhängen med dekor, Flora Danica, Danmark, Ø11mm, svag förgyllning, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75893

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:48:00

Ett par örhängen med dekor, Flora Danica, Danmark, Ø8,5mm, stopp saknas, svag förgyllning, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75892

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:47:30

Ett par örhängen, Ø12mm, delvis förgyllda, saknar stopp, silver 925/1000 Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75891

75 kr

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:47:00

Ett par örhängen med dekor, Flora Danica, Danmark, Ø11mm, svag förgyllning, förgyllt silver 925/1000  Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75890

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:46:30

Ett par örhängen med odlade pärlor, Flora Danica, Danmark, 16x11mm, något svag förgyllning, förgyllt silver 925/1000 Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE18.20260204.A75889

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2026-02-04 15:46:00

[1] 2 3 ... 232 Nästa »