Auktion pågår nu, 213 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 146   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 Nästa »

Klackring med förgylld platta, stl 19¼, bredd 4-10mm, repor, silver 830/1000 Vikt: 10,4 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2063

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-16 12:00:00

Budledare: the_mother Antal bud: 2

Silver / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:00:00

Parti silver, Armband och Collier, längd 18-42cm, collier är av/defekt, silver 925/1000 Vikt: 10,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2064

Aktuellt bud

100 kr

2024-06-16 12:00:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:00:30

Parti guld, 2 Kedjor, 1 Namnbricka, 18K Vikt: 6 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2065

Aktuellt bud

3 700 kr

2024-06-16 12:01:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:01:00

Mynt, 2 kronor, Konung Oscar II, 1898, Ø31mm, slitage, silver 800/1000, etui och ask medföljer Vikt: 14,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2066

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-16 12:01:30

Budledare: jemy007 Antal bud: 1

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:01:30

Mynt, 10 kronor, Gustaf VI Adolf, Sveriges Konung, Plikten framför allt, 11/XI 1972, Ø31mm, silver 830/1000, etui medföljer Vikt: 18,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2067

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:02:00

Mynt, Kungliga slottet Stockholm 250 år 200 KR, i etui med certifikat, Ø 36mm, silver 925/1000  Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2068

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:02:30

Mynt, Kung Carl XVI Gustaf & Kronprinsessan Victoria 1999-2000, 200kr, etui (med skada), Ø38mm, silver 925/1000  Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2069

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:03:00

Collier, genombrutet, längd 41cm, bredd 5mm, silver 925/1000 Vikt: 13,1 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2070

Aktuellt bud

150 kr

2024-06-16 12:03:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:03:30

Collier, treradigt med kulor, längd 40cm, silver 925/1000 Vikt: 13,8 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2071

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-16 12:04:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:04:00

Kedja, Venezia, längd 79cm, bredd 2mm, silver 925/1000 Vikt: 19,4 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2072

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-16 12:04:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:04:30

Hänge med genombruten dekor i filigran-teknik och porträttbild, Ø58mm, ostämplat silver Vikt: 19,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2073

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:05:00

Vas, Kina, Daoguang (1821-1850), handmålad polykrom dekor i Famille Rose, s k Kanton, något dekorslitage, höjd 28cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2074

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:05:30

Figurin/ljusstake i form av tomte, etikettmärkt, Lisa Larson, höjd 13, längd 7,5cm, spetsen med liten nagg/glasyrmista, fläckar/stearinrester

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2075

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:06:00

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, Rörstrand,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2076

Aktuellt bud

600 kr

2024-06-16 12:06:30

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:06:30

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, K-studion, Gustavsberg,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2077

Aktuellt bud

600 kr

2024-06-16 12:07:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:07:00

Dalahäst i mycket stor modell, bemålad trolgien 1900-talets första hälft, med slitage och lagat ben, höjd: 69cm längd: 68cm, OBS Skickas ej.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2078

Konst & antikviteter / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:07:30

Ett par örhängen, Sven-Erik Högberg, Göteborg 1994, höjd 60mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 18,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2079

Silver / Örhängen Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:08:00

Collier/halsring, Sven Erik Högberg, Göteborg, innerdiameter 125x110mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 20 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2080

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:08:30

10 Vinglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 17,5cm, ett glas med mikronagg Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2081

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:09:00

12 Grogglas/highballglas, modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, höjd 14cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2082

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:09:30