Träffar: 367   « Föregående 1 ... 14 15 [16] 17 18 19 Nästa »

Armband med turkosa stenar längd 19cm bredd 8mm-20mm bruksslitage Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85794

50 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:32:30

Hänge/brosch med imitationspärlor, 72x38mm inkl. ögla, oidentifierad smed stämplad "BJ Stockholm X8" 1948, tillverkarstämpeln "BJ" ej registrerad 1948, tennlödningar, 18K Bruttovikt: 8g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85795

Guld / Broscher Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:33:00

Halscollier Bismarck med dia 10xca 0,005ctv och röd sten GHA längd 42cm bredd 3-12mm 18K Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85796

5 200 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:33:30

Mynt One Morgan Dollar Ø38mm USA 1887 bruksslitage, silver 900/1000   Vikt: 26,6 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85797

350 kr

Budledare: hamode07 Antal bud: 1

Silver / Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:34:00

Herrur Omega Seamaster Profefessional, Ø41mm, quartz, datum, ref 196.1523, cal. 1538, serienummer 58406924, originallänk kort ca 14cm, bruksslitage, sliten dykarring, inga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85798

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:34:30

Fyra graverade ringar defekt, mittdelar på två av ringarna ej ädelmetall troligen tenn, 18K Bruttovikt: 27,4g Vikt: 27,4 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85799

Guld / Ringar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:35:00

Herrur Omega Cosmic Tripple Calendar Moonphase, Ø34mm, cal. 381, boettnummer 2471/1, verknummer 11210855, läderband ej original, skadad urtavla, mycket sliten boett, service genomförd 2023 hos Urservice i Norr se bild på medföljande garantisedel, servicebox från Omega, inga övriga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85800

Stänger: 2026-01-06 13:35:30

Armbandsur Rolex Victory, Ø29mm, manuell, boettnummer 557227, boett tillverkad i USA, 1940-tal, skadad urtavla, sliten boett, troligen utbytta delar, läderband ej original, servicebehov

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85801

Stänger: 2026-01-06 13:36:00

Armbandsur Tudor Oyster, Ø30mm, manuell, ref 3136, serienummer 254870, 1940-tal, troligen utbytta delar, åldersbetingat slitage, läderband ej original, servicebehov

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85802

Stänger: 2026-01-06 13:36:30

Herrur Casio Wave Ceptor Tough Solar, Ø43mm, stål och plast, 3354 WVA-420EE, fungerar ej vid testtillfälle, kort länk, en skruv till boett trasig gänga, inga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85803

Stänger: 2026-01-06 13:37:00

Herrur Swiss Military by Chrono, Ø47mm, automat, datum, SMA34092, stållänk ca 16,5cm, bruksslitage, inga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85804

Stänger: 2026-01-06 13:37:30

Herrur Omega  Constellation "Manhattan", Ø32,5mm, quartz, datum, 50730 1773, guld och stål, integrerad originallänk, bruksslitage, smycket sliten länk, fungerande vid katalogisering

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85805

Stänger: 2026-01-06 13:38:00

Ring med tigeröga stl ca 18¼, bredd 3-25mm, polska stämplar, 14K Bruttovikt: 10,2g Vikt: 10,2 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85806

3 600 kr

Stänger: 2026-01-06 13:38:30

Diverse guld defekt 14K Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85807

700 kr

Guld / Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:39:00

Hänge Ø6mm, ostämplad, 18K Vikt: 0,4 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85808

375 kr

Guld / Hängen & berlocker Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:39:30

Mynt JFK, Ø13mm, 21K Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85809

1 300 kr

Budledare: storurm Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-06 13:40:00

Klackring med sten stl 19, bredd 4-11mm, missformad skena, 18K Bruttovikt: 4,4g Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85810

3 400 kr

Stänger: 2026-01-06 13:40:30

Ring med brun sten stl 18, bredd 2-11mm, slitage, gravyr, 18K Bruttovikt: 3,4g Vikt: 3,4 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85811

2 700 kr

Stänger: 2026-01-06 13:41:00

Damur Antima Ø22mm defekt gravyr boett 14K bruttovikt 13,9 Vikt: 13,9 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85812

2 800 kr

Klockor / Damur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 13:41:30

Herrur Bvlgari Diagono, Ø42mm, automat, kronograf, datum, stål/gummi, ref DG42SVCH, serienummer D2228, bruksslitage, box (sliten, saknar kudde), cert, kvitto från Bergströms Göteborg 2014, servicebehov, saknar en skruv i urverk Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85813

Stänger: 2026-01-06 13:42:00