Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 86   [1] 2 3 ... 5 Nästa »

Vintage Ring, 18K guld, Bergkristall, 12x16 mm, modell med strukturmönstrad fattning, otydlig tillverkarstämpel, Malmö 1949 även stämplad Boliden, Ø19¾ mm, bredd 2-17 mm, felfri sten, fint skick Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240430.R40113

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-04-30 21:37:00

Vintage Hänge 1950-tal, 18K guld, syntetisk blå Spinell, Bergkristall, längd inkl. ögla 41,5 mm, bredd 31 mm, Curt Hallberg Köping 1953, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 5,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240430.R40101

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-04-30 21:37:30

Ring, 14K vitguld, Safirer, Cubic Zirconia, tillverkare Diamonair, Ø17½ mm, bredd 3-17 mm, frontens storlek 17x17 mm, frontens höjd 13 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24958

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:00:00

Ring, Dansk Design, 18K guld, Ametister Ø4-6 mm, stämplad Ib&W - Ibsen& Weeke, DENMARK, kontrollstämpel, Ø16½ mm, bredd 3-27 mm, frontens storlek 20x27 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 10,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24959

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:00:30

Halskedja Bismarck, 18K guld, tvåradig doserad modell, N S E Guldvaru Aktiebolag, Köping, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 42,0 cm, bredd 6-11 mm, fint skick Vikt: 20,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24960

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:01:00

Örhängen, 18K guld, odlade sötvattenspärlor Ø6 mm, blåvitrosa ton, god lyster, ploppar stämplade GFP (Fryklund & Pålsson Guldateljen), Stockholm, svensk kontrollstämpel, fint skick Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24961

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:01:30

Vristlänk Singapore, 18K guld, Balestra Italien, KFS, svensk kontrollstämpel, längd 27,0 cm, bredd 1,3 mm, fint skick Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24962

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:02:00

Ring, 18K guld, vita stenar, utrikisk stämpel, Ø17¾ mm, bredd 2-3 mm, bucklor, stenar som är något lösa Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24964

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:02:30

Halskedja Venezia, 18K guld, längd 52,5 cm, fint skick Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24965

Aktuellt bud

1 700 kr

2024-05-07 19:03:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:03:00

Örhängen, 18K guld, blå stenar, örhängenas bredd 5 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, ploppar saknas Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24966

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:03:30

Halskedja, 14K guld, stämplad Rodos Gold, defekt lås - går ej att öppna Vikt: 54,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24967

Aktuellt bud

24 000 kr

2024-05-07 19:04:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:04:00

Örhängen, 18K guld, hängande modell, längd 41 mm, bredd 14 mm, tjocklek 7 mm, mycket fint skick Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24968

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:04:30

Halskedja Pansar, 18K guld, längre modell, Balestra Italien, svensk kontrollstämpel, längd 59,5 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24969

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:05:00

Klackring, 18K guld, defekt - repor, ojämnheter Vikt: 6,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24970

Aktuellt bud

3 500 kr

2024-05-07 19:05:30

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:05:30

Hänge Kors, 18K guld, tillverkarstämpel IPO, längd inkl. ögla 27 mm, bredd 13 mm, fint skick Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24971

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:06:00

Halskedja Pansar, 18K guld, Svedbom & Co AB (KFS), ej massiv modell, längd 46,0 cm, bredd 3,5 mm, fint skick Vikt: 9,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24972

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:06:30

Armband Pansar, 18K guld, Svedbom & Co AB (KFS), ej massiv modell, längd 18,5 cm, bredd 3,5 mm, fint skick Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24973

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:07:00

Ring, 18K guld, Cubic Zirconia Ø 6 mm, fattning i vitguld, svensk kontrollstämpel, Ø17,0 mm, bredd 2,3 - 6,5 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24974

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:07:30

Halskedja Venezia, 18K guld, Balestra Italien, IPO, svensk kontrollstämpel, längd 39,0 cm, bredd 0,8 mm, fint skick Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24975

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:08:00

Ring Bismarck, 18K guld, Guldfynd (GHA), Ø16,0 mm, bredd 1,5 - 6 mm, fint skick Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24976

Aktuellt bud

950 kr

2024-05-07 19:08:30

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:08:30

[1] 2 3 ... 5 Nästa »