Träffar: 156   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 8 Nästa »

Ljusstake, Kosta Boda Ulrika Hydman Vallien, Hearts, 12cm, både för ljus och värmeljus Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33296

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:03:30

Skål i kristall, Orrefors, Ø14cm, höjd 9cm, modell Corona av Lars Hellsten nummer 4384-121, etikettmärkt, signerad Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33297

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:04:00

Skål i kristall, Orrefors, Ø18cm, höjd 11cm, modell Corona av Lars Hellsten nummer 4384-121, etikettmärkt, signerad Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33298

Stänger: 2024-06-11 14:04:30

Två Glasskulpturer, Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 14cm 65119,  höjd 7cm 8159, signerade Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33299

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:05:00

Glasskulptur,  Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 5,5cm, hjärta liten

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33300

125 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-11 14:05:30

Skål Kosta Boda formgiven av Anna Ehrner

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33301

Stänger: 2024-06-11 14:06:00

Två Fat, Äldre Gustafsberg, Sobrown år 1852-1877, kallas

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33302

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:06:30

Ett par figuriner, Nao by Lladro, Spain, Gäss, 12,5 och 14,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33303

125 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:07:00

Figurin, porslin

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33304

Stänger: 2024-06-11 14:07:30

Figurin, porslin, Goebel MJ Hummel,

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33305

125 kr

Stänger: 2024-06-11 14:08:00

Receptionsklocka Damaskus,  sköldpadda, förgyllt stål med dekormönster, 14x8,5x4cm, går att ringa på både huvudet och svansen, BOJ Eibar, Pat nr 19596, 30366, Spanien, vikt 454,5g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33306

Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:08:30

Armband, Hermès Clic Clac H, guldfärgad metall med brunemalj, ca 55x45mm, bredd 12mm, märkt Hermès Q SP, Made in France, bredd:11,5mm, dustbag, ask, folder, repor finns

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33307

Fashion / Accessoarer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:09:00

Armband Hermès Behapi Double Tour svart/orange storlek L, 39-40-41cm, bredd 7mm, kalvskinn Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33308

1 700 kr

Fashion / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:09:30

Bälte Hermès, vändbart, 108cm, längd inspänt ca 92-94,5-97cm, bredd 31mm, svart, FM050, made in France, spännet i metall, repor finns, i etui

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33309

Stänger: 2024-06-11 14:10:00

Figurin, Kenner Star Wars HK Yoda (orange snake/ M.I.N.K. tag) AFA 80 NM #11291222, 1980, AFA

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33310

2 700 kr

Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:10:30

Herrur Tissot, 18K, quartz, Ø33mm, datum, safirglas, referensnummer T913410A, serienummer 16AN0000834, graverad i Rikets tjänst, svart läderband 20-23cm, bruttovikt 32,2g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33312

Klockor / Herrur Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:11:00

Kedja Pansar 48cm, bredd 3mm, ihålig, 18K  Vikt: 7,6 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33313

4 500 kr

Guld / Kedjor & collier Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:11:30

Ett par örhängen, hängande venezia, 15mm, olika stoppers, S835/1000 Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33314

25 kr

Silver / Örhängen Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:12:00

Ett par örhängen, 40mm, S925/1000 Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33315

25 kr

Stänger: 2024-06-11 14:12:30

Ett par örhängen, 35mm, S925/1000 Vikt: 6,6 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33316

75 kr

Budledare: rode09 Antal bud: 4

Stänger: 2024-06-11 14:13:00