Träffar: 247   [1] 2 3 ... 13 Nästa »

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R66580

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:00

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67567

Stänger: 2026-01-06 11:01:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67568

Stänger: 2026-01-06 11:01:30

Bokstöd, Erik Höglund, Boda, höjd ca 11cm, 1960-tal, gjutet glas, signerad undertill, etikett saknas  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67578

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:02:00

Skål/kruka, höjd 14cm, Ø13cm, Sven Wejsfelt (1930-2009), Gustavsbergs Studio -80, blå harpälsglasyr, nagg på mynningens insida, glasyrmistor  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68157

Stänger: 2026-01-06 11:02:30

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:03:00

3 ljushållare, höjd 4cm, Kin, Skultuna, design Claesson, Koivisto, Rune, rött, blått och grått glas, bruksskick, originalkartong  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68895

Möbler & design / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:03:30

SmartWatch, Garmin Forerunner 310XT, längd ca 24 cm, med laddare, usb-sticka, pulsmätare, delar saknas, manual (CD) Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68907

Foto & elektronik Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:04:00

Litografi Staffan Hallström, motiv av ett par med resväska, personlig dedikation, signerad A tergo, bildmått ca 99x69cm, ytligt skavd på ram. OBS! Skickas ej. Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68992

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:04:30

Karaff, höjd 28cm, bredd 9cm, korkpropp i mässing, formgjutet glas med luftbubblor, platt baksida Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69156

Stänger: 2026-01-06 11:05:00

Skål, höjd 8,5cm, bredd 13cm, snidade fåglar,  soapstone, smärre repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69363

Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:05:30

Skål, Duo, 7690004, design Mattias Stenborg, Kosta Boda, Limited edition, höjd 17,5cm, bredd 24,3cm, vit/klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69565

Stänger: 2026-01-06 11:06:00

Skulptur, fågel, längd ca 28cm, höjd 15cm, Tyra Lundgren (1897-1979), Venini Murano, tillverkningsår ca 1936-1938, osignerad, röd/vit iriserande glasmassa  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69595

Stänger: 2026-01-06 11:06:30

Skulptur, fågel, längd ca 24cm, höjd 18cm, Tyra Lundgren (1897-1979), ristsignerad Venini Italia, tillverkningsår ca 1936-1938, röd/vit iriserande glasmassa  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69596

Stänger: 2026-01-06 11:07:00

Kaffekanna Consul, Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd ca 21cm inkl lock, porslin, år 1977-1980 Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69745

Stänger: 2026-01-06 11:07:30

2 vinglas, Kaveri, Jorma Vennola, Iittala, höjd 13,5cm, löstagbar fot i plast, Ø7,5cm, svart- och vitt glas, 1980-1987, etikettmärkta  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260106.R69860

Stänger: 2026-01-06 11:08:00

Skulptur, Dopping med unge, stengods på metallplatta, höjd 28cm, bredd  ca 17cm,  Martin Hansson f 1958, Götene, monogramsignerad, etikettmärkt Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R70077

Stänger: 2026-01-06 11:08:30

Kedja, Venezia, längd 42,5cm, bredd 1,1mm, 18K Vikt: 4,7 g

Auktionsnummer: SE16.20260113.A100144

4 400 kr

2026-01-13 11:00:00

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:00:00

Diverse smycken defekta, 18K Vikt: 7,7 g

Auktionsnummer: SE16.20260113.A100146

7 200 kr

2026-01-13 11:00:30

Guld / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-13 11:00:30

[1] 2 3 ... 13 Nästa »