Auktion pågår nu, 234 st utrop

Träffar: 281   [1] 2 3 ... 15 Nästa »

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:03:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67567

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:04:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67568

Stänger: 2026-01-20 13:04:30

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R66580

Stänger: 2026-01-20 13:05:00

Skulptur, fågel, längd ca 28cm, höjd 15cm, Tyra Lundgren (1897-1979), Venini Murano, tillverkningsår ca 1936-1938, osignerad, röd/vit iriserande glasmassa  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69595

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:05:30

Skål, Duo, 7690004, design Mattias Stenborg, Kosta Boda, Limited edition, höjd 17,5cm, bredd 24,3cm, vit/klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69565

Stänger: 2026-01-20 13:06:00

Kulvas, höjd 19cm Erik Granquist, signerad Granquist, glaserat stengods.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R70595

Stänger: 2026-01-20 13:06:30

Arion, Stage Tuner HU-8500, serienr 210715,  spricka, bruksslitage, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260120.R70507

100 kr

Musikinstrument / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:07:00

Collier, Chiampesan Fabris, Italy, längd 44,5cm, bredd 5,2mm, cabochonslipad stjärnsafir på lås, stämplat KFS, 18K  Vikt: 43,7 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A85620

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:00:00

Hänge med lila sten, längd 34mm, bredd 25mm,14K Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A86341

4 000 kr

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:00:30

Hänge, vit spinell och diamanter ca 0,02ctv 8/8-slipade, längd 31mm inkl ögla, bredd 12mm, mindre nagg på grön sten, 14K Vikt: 4,6 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A86342

Stänger: 2026-01-27 11:01:00

Ring med diamanter 3xca0,35ct, 12xca0,02ct, 12xca0,01ct 8/8 slipning, totalt 1,46ctv enligt gravyr, ca W(H)/SI-P, stl 17¾, bredd 3,2-10,3mm, Wallin & Thorsen Ab Hovjuvelerare, år 1947, vitguld, 18K  Vikt: 7,6 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A98282

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:01:30

UTGÅR! Vikt: 48,5 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A98546

32 000 kr

Guld / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:02:00

Collier Bismarck, längd 45,5cm, doserad, bredd 3,8-5,7mm, 18K Vikt: 16,4 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A101128

16 000 kr

Stänger: 2026-01-27 11:02:30

Hänge, 25x9mm, buckla, 18K  Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A101129

1 500 kr

Stänger: 2026-01-27 11:03:00

Vristlänk Bismarck, längd 25cm, bredd 2,3mm, 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A101130

1 800 kr

Stänger: 2026-01-27 11:03:30

Hänge med rosa stenar, litet nagg, längd 17mm, 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A101131

1 800 kr

Stänger: 2026-01-27 11:04:00

Ring ros, stl 16½, bredd 2,2-9,2mm, 18K Vikt: 4,9 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A101132

4 800 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:04:30

Armband Cordell, längd 19cm, bredd 3mm, 18K  Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A107714

2 700 kr

Budledare: hamed_88 Antal bud: 1

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:05:00

Armband flätat, längd 17cm, bredd 3,5mm, trefärgat, 18K  Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE16.20260127.A107715

3 800 kr

Budledare: lolom Antal bud: 1

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2026-01-27 11:05:30

[1] 2 3 ... 15 Nästa »