Auktion pågår nu, 99 st utrop

Träffar: 348   [1] 2 3 ... 18 Nästa »

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R67567

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-02-03 11:48:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R67568

Stänger: 2026-02-03 12:01:30

Skål/kruka, höjd 14cm, Ø13cm, Sven Wejsfelt (1930-2009), Gustavsbergs Studio -80, blå harpälsglasyr, nagg på mynningens insida, glasyrmistor  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68157

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:02:00

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:37:30

Litografi Staffan Hallström, motiv av ett par med resväska, personlig dedikation, signerad A tergo, bildmått ca 99x69cm, ytligt skavd på ram. OBS! Skickas ej. Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68992

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:00

Karaff, höjd 28cm, bredd 9cm, korkpropp i mässing, formgjutet glas med luftbubblor, platt baksida Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69156

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:30

Karaff med propp1700-tal, höjd 22,5cm, sengustaviansk, slipat/graverat glas, litet hål, repor Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69160

Stänger: 2026-02-03 12:39:00

Karaff sengustaviansk höjd 30cm, balusterformad på fyrkantig fot, slipad graverad dekor, propp med filigrandekor, grått glas, propp troligen ej original, nagg, lätta repor på fot Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69163

Stänger: 2026-02-03 12:39:30

Skål, höjd 8,5cm, bredd 13cm, snidade fåglar,  soapstone, smärre repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69363

Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:40:00

Herrur GC Guess, stål, quartz (i behov av batteribyte), ca 45mm, refnr X9004G5S, serienr 00852, kronograf, nollställer ej korrekt, datum, slitet läderarmband, viklås, bruksskick, inga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69510

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:40:30

2 vinglas, Kaveri, Jorma Vennola, Iittala, höjd 13,5cm, löstagbar fot i plast, Ø7,5cm, svart- och vitt glas, 1980-1987, etikettmärkta  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69860

Stänger: 2026-02-03 12:41:00

Karaff, höjd 21cm, modell Maja, design Eva Englund, Orrefors, handmålat glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70054

Stänger: 2026-02-03 12:41:30

2 Ljuslyktor Alvar Aalto Collection, Iittala, höjd 60mm, bredd 90mm, etikettmärkta, grått glas Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70199

75 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-03 12:42:00

Kulvas, höjd 19cm Erik Granquist, signerad Granquist, glaserat stengods.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70595

Stänger: 2026-02-03 12:42:30

Spottkopp för SJ, höjd 10,5cm, Ø18, modell Granit, Gustavsberg, 1900-tal, SJ-märket borttaget undertill, porslin Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R72322

Stänger: 2026-02-03 12:43:00

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, 36mm, stål/guld, automat, ref: 16233, srn: W336794, ca. 1995, Cal 3135, verknr: 7134635, jubiléelänk stål/guld ca 20cm, slapp länk, smärre repor på boett, servicekvitto Nymans ur 2018-12-13, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20260210.A99729

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2026-02-10 11:00:00

Armband med odlade pärlor, 19,5cm, bredd: 1,2-6,5mm, GHA, 18K Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE16.20260210.A101405

1 300 kr

Budledare: ksstockholm Antal bud: 2

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2026-02-10 11:00:30

Armband, defekt, vitguld/gulguld, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE16.20260210.A101406

3 500 kr

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2026-02-10 11:01:00

Hänge, längd 32,0mm, bredd 21,0mm, 18K  Vikt: 4,2 g

Auktionsnummer: SE16.20260210.A107980

4 200 kr

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2026-02-10 11:01:30

Hänge, längd 35,6mm, bredd 16,5mm, 18K Vikt: 6,8 g

Auktionsnummer: SE16.20260210.A107981

6 600 kr

Stänger: 2026-02-10 11:02:00

[1] 2 3 ... 18 Nästa »