Träffar: 104   [1] 2 3 ... 6 Nästa »

Thai: collier i 23K guld med krumelurlås. Den är 60 cm lång, 3,6 mm bred och väger 15,2g (1 baht). Lite ojämn.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4015

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:00:00

Pansararmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 4,1 mm brett och väger 12,53g. Karbinhake. Från Svedbom & Co. Italienska stämplar & 750. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4016

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:00:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 44,5 cm lång, 4 - 7,8 mm bred och väger 17,26g. Kistlås. Tillverkad 1991 av Iduna i Varberg (Guldfynd). Kattfot. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4017

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:01:00

X-länksarmband i 18K guld. Det är 21 cm långt, 14,1 mm brett och väger 32,17g. Tillverkad 1968 av Ädelsmycken Aktiebolag i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4018

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:01:30

Ring i 18K guld med en toppig, brun sten (nött); från 1967. Skenan är 4,1 mm bred, mittmotivet är Ø 13,4 mm. Den är i storlek 18 och väger 3,97g. Otydlig tillverkarstämpel & kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4019

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:02:00

Ring i 18K guld med en röd sten (nött). Den är 2,6 - 7,8 mm bred, är i storlek 20 och väger 3,38g. Stämplad 18K. Nött / ojämn /sprickor i fattningen på undersidan.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4021

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:02:30

Cordelkedja i rött & vitt guld 18K. Lås saknas! Den är 43,5 cm lång,  4,5 mm bred och väger 22,4g. Inga stämplar. Den vitguldskedjan som är tvinnad runt är samarbetsovillig.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4022

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:03:00

Ring i 18K guld med blå stenar (nötta, en sten sitter snett). Den är 1,9 - 2,3 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,1g. Tillverkad 1952 av Knut Lund i Örnsköldsvik-

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4023

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:03:30

Ring i rött & vitt guld 18K med sex diamanter á 0,01ct. Den är 2,7 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 2,9g. Tillverkad 1968 av Juvel-Magnus AB i Henån.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4024

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:04:00

Armband i 18K guld med ett genombrutet blomstermönster. Det är 18 cm långt, 6 mm brett och väger 2,19g. Springring. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4025

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:04:30

Ring i vitt guld 18K med en diamant 0,02ct. Den är 2,2 - 3,3 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,76g. Tillverkad 1981 av Guldfynd (GFAB).

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4026

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:05:00

Skrotguld: 21,88g 18K & 3,2g 20K

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4027

Aktuellt bud:

7 600 kr

2020-01-30 19:05:30

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:05:30

Ordensring i 18K guld med emaljdekor. Den är 6,4 mm bred, är i storlek 23 och väger 8,72g. Namngravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4028

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:06:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 10,6 mm brett och väger 38,59g. Stämplat 750 & GHA (Guldfynd). Mycket fint skick- framstår oanvänt!

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4029

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:06:30

Vintage: tre äldre doubléur utan band. Går ej. Defekter. Ingen funktionsgaranti.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4030

Aktuellt bud:

100 kr

2020-01-30 19:07:00

Budledare: wfr65

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:07:00

Jättelång (94 cm) bismarkkedja i 18K guld. Den är 4,3 mm bred och väger 27,54g. Små ojämnheter. Kistlås. Tillverkad 1985 av Jo-Ans Guld AB. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4031

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:07:30

Stor Nefertitiberlock i 18K guld. Hon är 25,5 mm lång inkl. fästögla. Defekt ögla för kedja medföljer (kan lödas ihop). Svensk importstämpel. 3,57g.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4032

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:08:00

Ring i 18K guld med tre briljanter á 0,05ct. Den är 2,7 mm bred, är i storlek 15,5 och väger 2,39g. Från Schalins. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4033

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:08:30

X-länkscollier i 18K guld. Den är 43 cm lång, 4,5 - 7,9 mm bred och väger 20,86g. Kistlås. Tillverkad 1963 av Svenska Guldvaruaktiebolaget T Berghman i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4034

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:09:00

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 44 cm lång, 2,9 - 6,8 mm bred och väger 14,72g. Kistlås. Tillverkad av Clareus Guldsmeds AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200130.A4035

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-30 19:09:30

[1] 2 3 ... 6 Nästa »