Auktion pågår nu, 410 st utrop

Träffar: 45   [1] 2 3 Nästa »

Stor kniv från Marttiini Ilves med sameinspirerad gravyr på bladets ena sida. Totallängd 37,5 cm, bladlängd 25,5 cm. Läderslida. Bra bruksskick. 400g.

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6094

Övrigt   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:00:00

Klövkniv med blad från Jernbolaget. Totallängd c:a 31 cm. Bladlängd 15,5 cm. Läderslida med renskinn. 190g. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6095

Övrigt   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:00:30

Örhängen i 14K guld med turkosa stenar, cubic zirconia & odlade pärlor. De är 12,4 x 8,3 mm och väger 2,18g. Snäpplås. Oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6096

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:01:00

Berlock i 18K guld med en knallrosa sten. Den är 17,2 mm lång inkl. ögla och väger 0,61g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6097

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:01:30

Berlock i 14K guld. Den är 20 mm lång inkl. ögla och väger 0,6g. Stämplad 585

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6098

Aktuellt bud:

150 kr

Budledare: yguld

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:02:00

Skrotguld: 5,32g 14K & 14,76g 18K

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6099

Aktuellt bud:

6 400 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:02:30

Skrotguld 18K 3,65g Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6100

Aktuellt bud:

1 300 kr

Budledare: snorken

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:03:00

Skrotguld 18K 1,82g Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6101

Aktuellt bud:

650 kr

Budledare: snorken

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:03:30

Skrotguld: 15,15g 18K & 12,71g 23K

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6102

Aktuellt bud:

10 500 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:04:00

Skrotguld 18K 3,06g Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6103

Aktuellt bud:

1 100 kr

Budledare: snorken

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:04:30

Ring i 9K guld med cubic zirconia i vitguldsfattning. Den är 1,4 - 5 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 1,41g. Stämplad SCW & 375

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6104

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:05:00

Ring i 14K guld med en ljusblå sten. Den är 1,7 - 7 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 1,02g. Stämplad SK & 585

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6105

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:05:30

Armband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 3,15 mm brett och väger 5,25g. Karbinhake. Stämplat 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6106

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:06:00

Ring i 18K guld med en 5,7 mm´s odlad pärla. Den är 1,9 mm bred, är i storlek 19 och väger 2,15g. Stämplad CCC & 750.

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6107

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:06:30

Slät, öppningsbar armring i 18K guld. Den är 5,98 mm bred, har ett innermått på 18 cm och väger 11,21g. Låsdetaljer i vitt guld. Stämplad 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6108

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:07:00

Hjärtberlock i 18K guld med en bokmärkesängel. Den är 24 x 18 mm inkl. ögla och väger 1,38g BTO. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6109

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:07:30

Caméberlock i 18K guld. Den är 19,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,72g. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6110

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:08:00

Konturhjärta i 18K guld med cubic zirconia. Det är 22 mm långt inkl. ögla och väger 1,05g. Stämplat 18K & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6111

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:08:30

Berlock i 18K guld med ett femtiotal diamanter á c:a 0,005ct. Den är 15 x 8 mm och väger 1,6g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6112

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:09:00

Örhängen i 18K guld med åtta diamanter á c:a 0,005ct; fattade i vitt guld. De är 9,2 x 5,7 mm och väger 2,09g. Stämplade GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20201022.A6113

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-10-22 19:09:30

[1] 2 3 Nästa »