Träffar: 22   [1] 2 Nästa »

Vikingaring i 18K guld. Den är 7 - 20 mm bred, är i storlek c:a 17,5 och väger 8,71g. Tillverkad 1989 av Bengt Hallbergs Guldmeds AB (BEH). Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5559

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:00:00

Ring i 18K guld med en 9 mm´s mjölkvit sten. Den är 4 - 14,7 mm bred, är i storlek 19,25 och väger 4,13g. Tillverkad 1952 av Stigbert för Heribert Engelbert i Stockholm. Stämplad Stigbert & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5560

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:00:30

Skrotguld: 5,68g 18K & 4,7g 23K

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5561

Aktuellt bud:

4 000 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:01:00

Cordelarmband i 18K guld. Det är 18,2 cm långt, 2,7 mm brett och väger 2,28g. Från Guldfynd. Stämplat 750. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5562

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:01:30

Skrotguld 18K 4,66g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5563

Aktuellt bud:

1 600 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:02:00

Berlock i 18K guld. Den är 33 mm lång inkl. ögla och väger 2,65g. Inga synliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5564

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:02:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 3,1 - 5,15 mm bred, 43 cm lång och väger 7,6g. Kistlås. Tillverkad 1994 av NSE Guldvaru AB i Köping.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5565

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:03:00

Skrotguld 18K 18,06g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5566

Aktuellt bud:

6 200 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:03:30

Ring i 18K guld med två diamanter á 0,005ct (en saknas). Den är 3,1 - 6,8 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 3,51g. Från Hedbergs guld. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5567

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:04:00

Skrotguld 14K 1,63g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5568

Aktuellt bud:

400 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:04:30

Ett örhänge i 18K guld med en 4 mm´s cubic zirconia. Det väger 0,22g. Snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5569

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:05:00

Ett örhänge i 18K guld med en 3,5 mm´s cubic zirconia. Det väger 0,23g. Snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5570

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:05:30

Frackknappar i 18K guld. Motivet är Ø 8,2 mm. De väger 2,09g. Tillverkade 1968 av D Ekström Aktiebolag i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5571

Smycken; övrigt   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:06:00

Skrotguld 18K 10,14g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5573

Aktuellt bud:

3 500 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:06:30

Bismarkarmband i 18K guld med tre hjärtberlocker. Det är 19 cm långt, 3 mm brett och väger 2,71g. Springring. Från Guldfynd. Stämplat 750

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5574

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:07:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 46 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,59. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd) Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5575

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:07:30

Hjärta i 18K guld. Det är 13 mm långt inkl. ögla och väger 0,6g. Från Alton.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5576

Aktuellt bud:

250 kr

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:08:00

Ring i 18K guld med genombrutet mönster. Den är 2,5 - 10 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,4g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5577

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:08:30

X-länksring i 18K guld. Den är 2 - 7,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,89g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5578

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:09:00

Ring i vitt guld 18K med fem briljanter á 0,02ct. Den är 5 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 5,62g. Kupad insida. Från Schalins. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5579

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-08-13 19:09:30

[1] 2 Nästa »