AUKTION PÅGÅR NU, 517 st utrop

RutorLista

Pris

Min
Max

Varutyp

Kontor

Sortering

Visa

Träffar: 66   [1] 2 3 4 Nästa »

Armband i silver "Himera" av Zoltan Popovits för Lapponia. Det är 3-9 mm brett, 18 cm långt och väger 22,19g. Stämplat med finska kontrollstämplar, B8 (1979) och LAPPONIA.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 750 kr

Armband i silver med lila stenar. Springring. Det är 19,5 cm långt, 14 mm brett och väger 18,97g.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A495

Smycken; armband
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:01:00
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 375 kr

Budledare: lmj87
Grovt pansararmband i silver med platta. Ställbar längd med viklås 20,5/21cm. Det är 10 mm brett och väger 74,46g. Fint skick!
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 500 kr

Budledare: sohel
Armband i silver med kroklås. Det är 18 cm långt, 5 mm brett och väger 12,06g. Tillverkat 1950 av G Dahlgren & Co. i Malmö.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 100 kr

Budledare: sohel
Armband "stiliserade blad" i silver. Kistlås & säkerhetskedja. Det är 19 cm långt, 16 mm brett och väger 20,76g. Tillverkat 1958 av Arvo Saarela i Enköping.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 425 kr

Budledare: heynow
Armring i silver med graverat blommönster. Den är 17 mm bred mitt fram och väger 9,43g. Den är 14 cm lång + 2 cm öppning = passar en smal arm. Svenska importstämplar.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

Budledare: kiran11
Stigbert: berlock i silver från 1961. Stämplad RUNE (Runes Konsthantverk), K (Kalmar), kattfot, S, L9 och Stigbert. Den är 37 mm lång inkl. ögla och väger 5,66g.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

Budledare: lmj87
Berlock "silvertacka" i 92,5% silver. Den är 43 x 14 mm och väger 30,16g.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A503

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:05:00
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 300 kr

Budledare: frcia
Mormorsur i delvis förgyllt silver med doublékedja. Boetten är Ø 34 mm. 15 stenars verk med Breguetspiral. Ställknapp. Verket går, men ingen funktionsgaranti.
Klockor - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Budledare: babi1000
Supergullig pryttelask i facettslipad kristall med silverlock. Den är Ø 26 mm och är 20 mm hög. Oläsliga stämplar. Vikt: 0 g
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

Budledare: lmj87
Ljusstake i 92,5% silver. Den är 14,5 cm  hög och väger 68,48g (fyllning urtagen). CG Hallberg från 1959.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A506

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:06:30
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Pryttelask i silver med amoriner. Förgylld insida. Den är 55 x 42 x 19 mm och väger 41,93g. Svenska importstämplar.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A507

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:07:00
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 250 kr

Budledare: britta
Askfat i silver med bakelitbotten.Reliefmotiv med Poseidon, Aiolos och sjöjungfruar. Det är Ø 12 cm. GAB från 1974. Vikt: 0 g
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 100 kr

Fyra olika skedar i silver. De är 105 - 130 mm långa och väger 56,3g tillsammans. Lappskeden har gravyr på baksidan.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A509

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:08:00
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 150 kr

Budledare: Smith2014
Mönstrad sked i silver. Den är 90 mm lång och väger 10,73g. GEWE från 1954.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A510

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:08:30
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 25 kr

Budledare: Smith2014
Mönstrad sked i silver. Den är 102 mm lång och väger 11,8g. GEWE från 1955.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A511

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:09:00
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 25 kr

Budledare: Smith2014
Mönstrad sked i silver. Den är 115 mm lång och väger 9,98g. Norska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20180621.A512

Silverföremål
Umeå
Auktionen stänger: 2018-06-21 19:09:30
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 25 kr

Budledare: Smith2014

[1] 2 3 4 Nästa »

  1. Här loggar du in!

    pantbanken.se har fått nytt utseende.
    Här loggar du in till våra olika tjänster.

SwedishSwedish FinnishFinnish
EnglishEnglish FarsiFarsi
FrenchFrench ArabicArabic
SpanishSpanish ThaiThai