Auktion pågår nu, 190 st utrop

Träffar: 30   [1] 2 Nästa »

Carmoséring i 18K guld med briljanter 1x 0,25ct, 12 x 0,01ct & 16 x 0,005ct. Den är 1,7 - 7 mm bred, är i storlek 16 och  väger 3,34g. Kvalitetsintyg från Albrekts Guld. Nypris idag 14999kr. Stämplad 750. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4796

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:00:00

Sandberg: berlock "Öppet hjärta" i silver. Den är c:a 29 mm lång inkl. ögla och väger 4,23g. Stämplad SANG, 925 & deras lilla sköldpadda. Nypris idag 1800kr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4798

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:00:30

Sandberg: matterad / mönstrad ring i silver med Sandberg-sköldpaddan. Den är 6,8 mm bred, är i storlek 19,75 och väger 12,04g. Stämplad SANG, 925 & deras lilla sköldpadda.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4799

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:01:00

Efva Attling: slät, rak ring "4½" i silver. Den är (följaktligen) 4,5 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 5,39g. Stämplad Efva Attling i skrivstil, EFVA & 925. Nypris idag 1600kr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4800

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:01:30

Heiring: rak ring i silver med en toppig, svart sten. Den är 2,8 - 7,3 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 4,19g. Stämplad FHS (Fritz Heiring Sørensen, Danmark), 925S & HEIRING.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4801

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:02:00

Västerbottensring i silver (breda modellen). Den är 5,6 - 13,8 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 4,59g. Tillverkad 2004 av Guldsmed Petersson AB i Bollnäs.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4802

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:02:30

Skrotguld 23K 5,03g

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4803

Aktuellt bud:

2 000 kr

Budledare: selling

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:03:00

Ring i 18K guld med en bergkristall (11x9 mm, smånött). Ringskenan är tillverkad 1885 med en senare stenfattning. Skenan är 3,9 mm bred, den är i storlek 17,25 och väger 3,58g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4804

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:03:30

Kedja till fickur i 18K guld. Den är 35 cm lång, 3,2 mm bred och väger 11,2g. Tillverkad på 1950-talet (otydlig årsstämpel) av Svenska Guldvarubolaget Ahlberg & Berg i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4805

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:04:00

Savonettur "Venus" i 14K guld (Bolidenguld) i originaletui & klockficka. Boett Ø 50 mm. Småskavanker. Bruttovikt 82,66g. Trasigt plexiglas. Gravyr på innerboetten. Går, men ingen funktionsgaranti.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4806

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:04:30

Herrur Longines i 18K guld med flexidoubléband. Boett Ø 34 mm. Manuellt urverk. Repigt plexiglas. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4807

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:05:00

Två mönstrade armringar i 21K guld. De är 6 mm breda, Ø 64 mm och väger 21,29g. Stämplade K21.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4808

Aktuellt bud:

8 200 kr

Budledare: fatmaunsal

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:05:30

Kedja i 18K guld. Den är 61 cm lång, 1,7 mm bred och väger 2,89g. Springring. Från Balestra. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4809

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:06:00

Vildmarksmönstrad ring i 18K guld. Den är 3,7 - 10 mm bred, är i storlek 19,25 och väger 6,59g. Tillverkad 1992 av Alton.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4810

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:06:30

Kors i 18K guld. Det är 25,7 mm långt inkl. ögla och väger 0,69g. Stämplat 18kt

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4811

Aktuellt bud:

250 kr

Budledare: wfr65

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:07:00

Skrotguld 14K 4,41g

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4812

Aktuellt bud:

1 000 kr

Budledare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:07:30

Snygg ring i vitt guld 9K med diamanter 6 x 0,02ct, 2 x 0,015ct, 2 x 0,01ct & 32 x 0,005ct samt en vit sten (vit topas?). Den är 2,7 - 12,4 mm bred, är i storlek 14,75 och väger 4,87g. Stämplad 375. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4813

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:08:00

Skrotguld 18K 4,59g

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4814

Aktuellt bud:

1 450 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:08:30

Örhängen "fjärilar" i 18K guld. De är 7,1 x 5,7 mm och väger 0,59g. Stämplade 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4815

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:09:00

Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 18,2 mm lång inkl. ögla och väger 0,58g. Tillverkad av Bengt Hallbergs Guldsmeds AB.

Auktionsnummer: SE73.20200402.A4816

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-02 19:09:30

[1] 2 Nästa »