Träffar: 98   [1] 2 3 ... 5 Nästa »

Klockkedja till fickur i 18K guld med två berlocker med naggad emaljdekor. Den är 27 cm lång, 4,4 mm bred och väger 16,86g. En ögla är inte i guld.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6641

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:01:00

Brosch i 18K guld med en lila sten och en odlad pärla. Den är 49 x 18 mm och väger 4,2g. Stämplad Stigbert, HE, Stockholms stadsstämpel, kattfot, 18K, 1951 och en stjärna.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6642

Smycken; broscherUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:01:30

Nål i 18K guld med en odlad pärla. Motivet är Ø 7,4 mm och den väger 1,63g. Kattfot. Lite ojämn pinne. Nålstopp i metall medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6643

Smycken; broscherUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:02:00

Defekt guld: c:a 3g 14K & 5,0g 18K

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6644

2 400 kr

Budledare: nislija18 Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:02:30

Mormorsur i silver. Det är Ø 33,7 mm. Ställknapp. "Remontoir Cylindre 10 rubis". Verket går, men ingen funktionsgaranti.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6645

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:03:00

Jubileumsmynt; nominellt värde 50 kr i etui. "All Offentlig makt i Sverige utgår från folket" från 1975. Ø36mm, 92,5% silver. 26,9 g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6646

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:03:30

Tre äldre cigarettmunstycken; varav ett i silver (svenska importstämplar). På det andra i silverfärg finns en spricka. De är 76 - 92 mm långa.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6647

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:04:00

Defekt guld 18K 4,6g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6649

1 450 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:05:00

Kupad ring i 18K guld med tio diamanter á c.a 0,005ct; fattade i vitguldsslinga. Den är 2,3 - 4,8 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 3,25g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6650

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:05:30

Ring i 21K gud. Den är 5 - 11 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 3,4g. Stämplar på ett för mig okänt språk

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6651

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:06:00

Bismarkring i 18K guld. Den är 2 - 7,7 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,56g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6652

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:06:30

Ring i 18K guld. Den är 2,2 - 10 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 3,1g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6653

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:07:00

Ring i 18K guld med en diamant 0,005ct; fattad i vitt guld. Den är 1,4 - 7,3 m bred, är i storlek 18 och väger 1,7g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6654

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:07:30

Ring i 18K guld med sju briljanter á 0,01ct. Den är 1,7 - 3,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,6g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6655

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:08:00

Klackring / lillfingerring i 18K guld. Den är 2,9 - 7,6 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 4,5g. tillverkad 1990 av Bengt Hallbergs Guldsmeds AB. Kattfot. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6656

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:08:30

Defekt guld 18K 3,6g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6657

1 100 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:09:00

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45 cm lång, 2,6 - 4,3 mm bred och väger 6,4g. Springring. Svenska, oläsliga stämplar. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6658

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:09:30

[1] 2 3 ... 5 Nästa »