Träffar: 263   « Föregående 1 ... 11 12 [13] 14 Nästa »

Tre minnesmynt i silver. Ø 36 mm. Nominellt värde 50kr / styck. Totalt 81,0g 925/1000.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22707

900 kr

Budledare: gugge Antal bud: 1

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:45:30

Ett par ljusstakar i silver. De är 95 mm höga. Ojämnhet på ena manschetten. Framstår putsade med stålull. Stämplade Ceson, Göteborg, S9 (1968). Fyllda fötter. Bruttovikt 527g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22709

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:46:30

Collier i silver: Integrerat hänge med blå slaggsten. Det är 44 cm långt, 2,5 mm brett och väger 14,5g. Hängets mått 58,5 x 50 mm. Stämplar fattning slaggsten T9 (1969), SOHH (S O Haeggman, Haeggmans Guldsmedsaffär, Nordmaling). Stämplar smyckesdel R9 (1967), VJ (Victor Janson Guldvaru AB, Lindesberg), silver, kattfot. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22710

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:47:00

Herrur Longines i 18K guld med läderband. Boett Ø 33,5 mm med personlig gravyr. Safirglas. Datum. Quartz. Garantikort från 2007-10-26.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22711

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:47:30

Finguldstacka "Red Bull" ONE OUNCE 999.9 fine gold. 31,1g 24K. 41 x 24 mm.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22712

36 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:48:00

Diverse graverat guld 18K 16,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22713

14 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:48:30

Slät ring i 18K guld. Den är 4 mm bred, är i storlek 21 och väger 6,7g. Svag gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22714

5 900 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:49:00

Hänge i silver (925/1000) med blå slaggsten Ø 15 mm. Det är 32 mm brett, 34,5 mm långt inkl. ögla och väger 10,1g. Kedja Venezia 50 cm medföljer. Finska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22715

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:49:30

Ring i 21K guld. Den är 2,3 - 21,2 mm bred, är i storlek 18½ och väger 2,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22719

2 000 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:50:00

Defekt klackring 14K med svart sten 5,5g bto.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22720

2 100 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:50:30

Defekt ring 18K med vit sten 2,6g bto.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22721

1 700 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:51:00

Armband i silver med blå slaggstenar Ø 9 - 13 mm. Det är 19 cm långt, 10 - 14 mm brett och väger 16,2g. Stämplad O9 (1964), MVL (Märta Lindgren Silver & Guld, Lindesberg), silver, kattfot. Springring, säkerhetskedja.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22722

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:51:30

Singaporekedja i 14K guld. Den är 40 cm lång, 1,2 mm bred och väger 1,0g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22723

700 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:52:00

Örhängen i silver (925/1000) med blå slaggsten. De är Ø 13 mm och väger 4,0g. Stämplad FROM (Niels Erik From, Köpenhamn), 925S.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22724

Silver / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:52:30

Defekt guld 18K 5,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22725

5 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:53:00

Defekt guld 21K 1,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22726

1 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:53:30

Örhängen i 21K guld. De är 22,9 mm långa och väger 2,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22727

2 500 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:54:00

Urband / klockarmband till damur i 18K guld. Det är 15,2 cm långt, 10,2 mm brett och väger 14,5g. Kistlås. Rören är 10,6 mm.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22728

Guld / Övriga smycken Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:54:30

Slät ring i 18K guld. Den är 4 mm bred, är i storlek 19½ och väger 4,0g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22729

3 500 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:55:00