Auktion pågår nu, 34 st utrop

Träffar: 230   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »

Diverse defekt guld 18K 7,2g bto.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22696

6 200 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:40:00

Armband korridor i 18K guld. Det är 17 cm långt, 9,1 mm brett och väger 22,7g. Kistlås & säkerhetskedja. Säkerhetsåtta saknas.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22697

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:40:30

Kedja venezia i 18K guld. Den är 44 cm lång, 1,1 mm bred och väger 2,2g. Springring. Ojämn.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22698

1 900 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:41:00

Hänge droppe i 18K guld. Det är 16,9 mm långt inkl. ögla och väger 0,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22699

450 kr

Budledare: marc66 Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:41:30

Klackring i 18K guld med vitguldsklack. Den är 2,9 - 8,8 mm bred, är i storlek 17½ och väger 8,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22700

7 200 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:42:00

Spectraring i vitt guld 18K med en briljant 0,26ct . Den är 2 - 4,1 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 3,2g. Stämplad SPECTRA, ALTON, kattfot, 18K, A11 (1999). Stenstorleken ingraverad.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22701

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:42:30

Defekt damur Alpina i 18K guld med 18K band. Boett 18 x 17,5 mm med gravyr bak. Repigt plastglas. Fuktskadad urtavla. går ej. Totallängd 17 cm. Kistlås & säkerhetskedja. Vikt 22,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22702

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:43:00

Diverse defekt / graverat silver (830/1000) 668g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22703

7 300 kr

Budledare: nils_88 Antal bud: 1

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:43:30

Harald: tolv kaffeskedar i silver (830/1000). De är 115 mm långa och väger 116,7g. Norska stämplar från TH Martinssen och svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22704

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:44:00

Defekt smyckeur Certina i 14K guld med doubléband. Matterad boett 23,8 x 17,9 mm. Safirglas. Manuellt urverk. Går ej.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22705

Klockor / Damur Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:44:30

Defekt / graverat silver (830/1000) 67,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22706

750 kr

Budledare: sad4gh Antal bud: 1

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:45:00

Tre minnesmynt i silver. Ø 36 mm. Nominellt värde 50kr / styck. Totalt 81,0g 925/1000.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22707

1 000 kr

Budledare: obrut Antal bud: 4

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:45:30

Kaffekanna (ca 19,5 cm hög), tekanna (ca 12 cm), sockerskål (ca 11 cm) och gräddkanna (ca 9 cm) i silver (830/1000). Stämplade E.H.K. 830 / GRL (G Lindbäck, Nederkalix), svensk importstämpel, S, T7 (1921). Bruksskick.  "Värmeavskiljarna" saknas på båda kannornas handtag. Total vikt 1535g. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22708

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:46:00

Ett par ljusstakar i silver. De är 95 mm höga. Ojämnhet på ena manschetten. Framstår putsade med stålull. Stämplade Ceson, Göteborg, S9 (1968). Fyllda fötter. Bruttovikt 527g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22709

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:46:30

Collier i silver: Integrerat hänge med blå slaggsten. Det är 44 cm långt, 2,5 mm brett och väger 14,5g. Hängets mått 58,5 x 50 mm. Stämplar fattning slaggsten T9 (1969), SOHH (S O Haeggman, Haeggmans Guldsmedsaffär, Nordmaling). Stämplar smyckesdel R9 (1967), VJ (Victor Janson Guldvaru AB, Lindesberg), silver, kattfot. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22710

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:47:00

Herrur Longines i 18K guld med läderband. Boett Ø 33,5 mm med personlig gravyr. Safirglas. Datum. Quartz. Garantikort från 2007-10-26.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22711

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:47:30

Finguldstacka "Red Bull" ONE OUNCE 999.9 fine gold. 31,1g 24K. 41 x 24 mm.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22712

37 000 kr

Budledare: hodaabbas89 Antal bud: 2

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:48:00

Diverse graverat guld 18K 16,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22713

14 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:48:30

Slät ring i 18K guld. Den är 4 mm bred, är i storlek 21 och väger 6,7g. Svag gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22714

5 900 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:49:00

Hänge i silver (925/1000) med blå slaggsten Ø 15 mm. Det är 32 mm brett, 34,5 mm långt inkl. ögla och väger 10,1g. Kedja Venezia 50 cm medföljer. Finska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20260115.A22715

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-15 19:49:30

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »