Träffar: 171   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Nästa »

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 11,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23077

10 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:40:00

Damur Sandoz i 18K guld. Boett Ø 16,5 mm, manuell, repigt plexiglas, bucklig baksida. Bruttovikt: 5,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23078

1 900 kr

Budledare: moro2014 Antal bud: 1

Klockor / Damur Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:40:30

Diverse defekt guld i 18K. Vikt: 14,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23079

11 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:41:00

Creoler Ø 13 mm i 18K guld. De är 3 mm breda och väger 0,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23080

475 kr

Budledare: waijna Antal bud: 2

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:41:30

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 3,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23081

3 400 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:42:00

Graverad ring i 18K guld. Vikt: 2,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23082

2 200 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:42:30

Armring i silver (925/1000) med hamrad yta. Innermått 18 cm inkl. öppning 27,5 mm. Den är 3,5 mm bred och väger 13,3g. Stämplad E11 (2003), GIU (Guldsmedjan i Umeå AB, 925.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23083

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:43:00

Armband X-länk med stav (kraftig modell) i silver (830/1000). Det är 20 cm långt, 21 mm brett och väger 66,7g. Kistlås. Stämplad X9 (1972), J&A (Jo-Ans Guld AB, Köping), silver och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23084

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:43:30

Diverse defekt silver (830/1000). Vikt: 23,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23085

325 kr

Budledare: obrut Antal bud: 1

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:44:00

Diverse defekt/graverat silver. Vikt: 196,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23086

2 600 kr

Budledare: needox Antal bud: 1

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:44:30

En kompottsked i silver av modellen "Hallbergs Chippendale". Längd 183 mm. Vikt: 55,1g. Stämplad B9 (1952), CGH (C G Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm), silver och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23087

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:45:00

Sockertång i silver med rosmotiv. Den är 105 mm lång och väger 26,5g. Lappad och lagad invändigt.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23088

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:45:30

6 mockaskedar i silver (830/1000) av modellen Vikingros. Längd 103 mm, vikt 45,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23089

600 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:46:00

12 bordsgafflar i silver (830/1000) av modellen Olga, längd c:a 179 mm, vikt 489,4g. 12 bordsknivar i silver (830/1000) av modellen Olga, längd c:a 210 mm, blad i rostfritt stål, fyllda skaft, bruttovikt: 914,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23090

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:46:30

Ring i 18K guld: Bred modell med tvinnad ring i mitten. Den är i storlek 19¾, är 9,5 mm bred och väger 18,8g. Stämplad Q10 (1990), ODD (Odds Guld AB, Visby), 18K.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23091

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:00:00

Doserad och tvinnad ring i 20K guld. Den är i storlek 17¼, är 2,5 - 4,5 mm bred och väger 6,0g. Stämplad C10 (1977), ODD (Odds Guld AB, Visby), 20K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23092

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:00:30

Ring i 18K guld: Rosett med odlad vit pärla Ø 4 mm. Den är i storlek 17¾, är 3 - 8,5 mm bred och väger 2,1g. Stämplad K9 (1960), GVH (Guldvaruhuset AB, Stockholm), 18K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23093

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:01:00

Ring i 18K guld med två röda (syntetiska) stenar á Ø 2,5 mm. Den är i storlek 18, är 2,5 - 5,5 mm bred och väger 1,8g. Stämplad P9 (1965), SSG (Stavströms Guld, Stockholm), 18K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23094

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:01:30

Armband X-länk med stav i 18K guld. Det är 19 cm långt, 16,5 mm brett och väger 40,8g. Fint skick. Kistlås. Stämplad N9 (1963), AGÅ (A G Åbergs Eftr, Sundsvall), 18K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23095

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:02:00

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 19 cm långt, 5,5 mm brett och väger 11,0g. Kistlås. Stämplad P9 (1965), BEF (B E Franzen, Stockholm), 18K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260212.A23096

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-12 19:02:30

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Nästa »