Träffar: 3488   [1] 2 3 ... 175 Nästa »

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R66580

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:00

Gitarr, halvakustisk Ibanez GB10SE-BS 5B-0, George Benson,/ PW 8091288, Made In Indonesia, fodral, smärre slitage Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260106.A84174

Musikinstrument / Stränginstrument Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 11:00:00

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:00:30

Ring med diamant 1x0,37ct enl. gravyr, stl ca 16½, bredd 2-5mm, gravyr, vitguld 18K Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85482

5 000 kr

Guld / Ringar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 11:00:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67567

Stänger: 2026-01-06 11:01:00

Halvalliansring med diamanter 15x ca 0,03ct, stl 16½, bredd 3mm, repig, gravyr, vitguld 18K Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85483

4 600 kr

Stänger: 2026-01-06 11:01:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67568

Stänger: 2026-01-06 11:01:30

Ring med trappslipad smaragd samt åttkantsslipade diamanter 12x ca 0,01ct, stl 19, bredd 3-12mm, ostämplad, vitguld 14K Vikt: 4,6 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85484

Stänger: 2026-01-06 11:01:30

Bokstöd, Erik Höglund, Boda, höjd ca 11cm, 1960-tal, gjutet glas, signerad undertill, etikett saknas  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R67578

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:02:00

Ring defekt med diamanter 10x ca 0,01ct, defekt missformad skena, 18K Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85485

2 800 kr

Stänger: 2026-01-06 11:02:00

Skål/kruka, höjd 14cm, Ø13cm, Sven Wejsfelt (1930-2009), Gustavsbergs Studio -80, blå harpälsglasyr, nagg på mynningens insida, glasyrmistor  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68157

Stänger: 2026-01-06 11:02:30

Hänge med hieroglyfer, längd inkl ögla 40mm, bredd 10mm, 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85486

1 800 kr

Guld / Hängen & berlocker Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 11:02:30

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:03:00

Halskedja Balestra, pansarlänk, längd 46cm, bredd 2mm, 18K Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85487

6 000 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-06 11:03:00

3 ljushållare, höjd 4cm, Kin, Skultuna, design Claesson, Koivisto, Rune, rött, blått och grått glas, bruksskick, originalkartong  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68895

Möbler & design / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:03:30

Halskedja Singapore, längd 47cm, bredd 1mm, 14K Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85488

650 kr

Budledare: marsian Antal bud: 4

Stänger: 2026-01-06 11:03:30

SmartWatch, Garmin Forerunner 310XT, längd ca 24 cm, med laddare, usb-sticka, pulsmätare, delar saknas, manual (CD) Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68907

Foto & elektronik Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:04:00

Halskedja Singapore, längd 43cm, bredd 1mm, 18K Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85489

1 100 kr

Stänger: 2026-01-06 11:04:00

Litografi Staffan Hallström, motiv av ett par med resväska, personlig dedikation, signerad A tergo, bildmått ca 99x69cm, ytligt skavd på ram. OBS! Skickas ej. Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE16.20260106.R68992

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2026-01-06 11:04:30

Halskedja pansarlänk, längd 39cm, bredd 1mm, 18K Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE9.20260106.A85490

1 900 kr

Stänger: 2026-01-06 11:04:30

[1] 2 3 ... 175 Nästa »