Auktion pågår nu, 113 st utrop

Träffar: 3946   « Föregående 1 ... 169 170 [171] 172 173 ... 198 Nästa »

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, Rörstrand,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2076

600 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:06:30

Figurin/ljusstake, Lisa Larson, K-studion, Gustavsberg,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2077

600 kr

Stänger: 2024-06-16 12:07:00

Dalahäst i mycket stor modell, bemålad trolgien 1900-talets första hälft, med slitage och lagat ben, höjd: 69cm längd: 68cm, OBS Skickas ej.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2078

Konst & antikviteter / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:07:30

Ett par örhängen, Sven-Erik Högberg, Göteborg 1994, höjd 60mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 18,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2079

Silver / Örhängen Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:08:00

Collier/halsring, Sven Erik Högberg, Göteborg, innerdiameter 125x110mm, silver 925/1000, originalask medföljer Vikt: 20 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2080

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:08:30

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2081

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:09:00

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2082

Stänger: 2024-06-16 12:09:30

11 Likörglas, 12 Madeiraskålar (totalt 23 glas), modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, ett glas etikettmärkt Kosta Sweden (något avvikande dekor), höjd 10-11cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2083

Stänger: 2024-06-16 12:10:00

10 Snapsglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 13,5cm, ett glas skadat, ett glas med mikronagg på foten Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2084

Stänger: 2024-06-16 12:10:30

Parti bestick, 2 tårtgafflar, 2 Skedar, GEWE, Malmö, GAB, Stockholm 1960-70-tal, längd 14,5-15cm, silver 830/1000 Vikt: 86 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2085

Silver / Bestick Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:11:00

Gitarrförstärkare,  Fender Acoustasonic 15, serienr CVTL21008902, med nät, 29x27cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2086

Musikinstrument / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:11:30

Elgitarr Squirer Strat, by Fender, serienr CY08021612 Made in China, ojämnheter/skador i lack, slitage, fodral saknas, kabel medföljer Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2087

Musikinstrument / Stränginstrument Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:12:00

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2088

Stänger: 2024-06-16 12:12:30

Halskedja venezia, längd 41 cm, 18K Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1437

1 100 kr

Guld / Kedjor & collier Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:00:00

collier justerbar, längd 33-35,5 cm, 18K Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1438

1 400 kr

Guld / Kedjor & collier Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:00:30

collier med berlocker och avtagbar hänge med pärlor som hänger på nacken längd 6,5 cm, längd på halsbandet 38 cm, 18K Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1439

Guld / Hängen & berlocker Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:01:00

Hänge, längd 3 x 2,3 cm, 18K Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1440

1 000 kr

Budledare: borje Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-16 14:01:30

Armband cordell, längd 19 cm, bredd 3,2 mm, 9K Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1441

600 kr

Guld / Armband Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:02:00

Armband bismark med berlocker, längd 16 cm, bredd 3,3 mm, 18K Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1442

2 300 kr

Guld / Armband Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:02:30

Halskedja X-länk , längd 42,5 cm, bredd 4,6 mm, 18K Vikt: 8,1 g

Auktionsnummer: SE77.20240616.A1443

4 300 kr

Guld / Kedjor & collier Växjö

Stänger: 2024-06-16 14:03:00