Träffar: 229   [1] 2 3 ... 12 Nästa »

Matta, Senneh, ca 323x147cm, slitage på kanter Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A57160

1 500 kr

Budledare: marc66 Antal bud: 1

Möbler & design / Mattor & textilier Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:00:00

Matta Isfahan, med medaljong, ca 246x159cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A57161

2 000 kr

Budledare: kakalo Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-11 19:00:30

Kedja fasetterad kullänk, längd ca 76cm, bredd:1mm, 14K roséguld Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A57985

2 200 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:01:00

Hänge/påhänge Meredith Marks med olikslipade diamanter 0,83ct enligt gravyr, höjd: 20 mm, bredd: 14 mm, flertal stenar skadade, öppen ögla, 18K roséguld Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A57987

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:01:30

Väska, Chanel flapbag with chain handle made in Italy,  svart kalvskinn, guldfärgad kedja samt beslag, ca16,5x23x8cm, refernsnummer: JGL3PTLJ,  dustbag, kvitto Från Chanel Neiman Marcus USA 2023-10-18, smärre bruksslitage.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A58063

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:02:00

Armband, längd 21cm, bredd 9mm, tvåfärgat, vitguld/gulguld, 14K Vikt: 16,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A58064

13 500 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:02:30

Ring med syntetisk färgväxlande safir ca 11,00ct, stl: 17, 14K, bruttovikt 5,1g Vikt: 5,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65582

2 300 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:03:00

Armband med syntetisk färgväxlande safirer totalt ca 13,76ct, längd ca 18cm, bredd 4-18mm, säkerhetskedja, Egyptiska stämplar, 14K guld, bruttovikt 16,9g Vikt: 16,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65583

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:03:30

Brosch/hänge med syntetisk färgväxlande safir ca 19,35ct, Ø 28mm, tillverkad av Sven-Uno Nyst Nyströms G-Verkstad, Stockholm år 1964, ögla något skev, 18K, bruttovikt 12,2g Vikt: 12,2 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65584

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:04:00

Ring med ametist ca 1,78ct samt diamanter 18 x ca 0,01ct, stl: 15¾, bredd: 14mm, Rosengren & Eriksson Guldsmedja, Stockholm 1966, 18K vitguld.  Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65610

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:04:30

Armband med rubiner ca 0,20-0,30ct/st,  och diamanter 0,29ct W(H)/VS enligt gravyr, längd: 18,5cm, bredd: 4mm, svensk importstämpel, 18K vitguld Vikt: 15,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65611

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:05:00

Tallrik, Löja", Stig Lindberg för, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, Ø24,5cm, slitage, krackelyr, två större glasyrskrickor undertill (ej genomgående).   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65672

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:05:30

Tallrik, Löja", Stig Lindberg för, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, Ø25cm, slitage, lagad. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65673

Stänger: 2026-02-11 19:06:00

Tre tallrikar, Löja", Stig Lindberg för, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, Ø24-24,5cm, slitage, mindre krackelyr, repor. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65674

Stänger: 2026-02-11 19:06:30

Två mattallrikar, Johnson Bros, flintgods, dekor av fiskar, Ø24,5x26,5cm, slitage, krackelyr.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65675

Stänger: 2026-02-11 19:07:00

Plånbok, Louis Vuitton, datumkod Frankrike, 2009,  ca 8x11x10mm, bruksslitage, etui och dustbag.

Auktionsnummer: SE1.20260211.A65822

1 000 kr

Fashion / Accessoarer Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:07:30

Ring med briljantslipad diamant 1,80ct enligt gravyr, kvalitet ca Cr-TCa(J-K))/Piqué, stl: 17, tillverkad av Rune Thorell Guldsmed Stockholm 1972, 18K vitguld Vikt: 6 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A66399

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:08:00

Ring med ljusblå akvamarin ca 2,70ct, repa på bordsfasetten, stl: 16¼, 14K vitguld Vikt: 3,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A66400

3 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:08:30

Armband Riviére med briljantslipade diamanter totalt ca 4,16ct, 49 x ca 0,085ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VVS-VS, några diamanter med nagg på kulett, längd 17cm, bredd 3,5mm, tillverkad av Tagesson guld och diamanthandel AB, Hamstad, 18K vitguld Vikt: 13,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260211.A66401

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:09:00

Bordslampa "Toy Lamp", formgiven av Jeremy Scott och Moschino för Kartell, höjd 31cm, fungerar vid katalogiseringstillfället, bruksslitage, box med slitage medföljer

Auktionsnummer: SE1.20260211.A66403

Möbler & design / Belysning Östermalm

Stänger: 2026-02-11 19:10:00

[1] 2 3 ... 12 Nästa »