Träffar: 203   « Föregående 1 ... 8 9 [10] 11 Nästa »

Armband Pandora med fem berlocker, längd ca 18,5cm, silver Vikt: 26 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57356

350 kr

Budledare: sweetheart Antal bud: 7

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:36:00

Fem berlocker Pandora, silver Vikt: 15,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57357

175 kr

Budledare: ama13 Antal bud: 4

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:36:30

Ring med briljantslipade diamanter, totalt 0,31ct enligt gravyr, stl:17, 14K vitguld Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57358

1 900 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:37:00

Ring Engelbert, stl:19, gravyr, 18K Vikt: 7,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57359

4 300 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:37:30

Ett par örringar med mönsterdekor, Ø19mm, 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57360

2 100 kr

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:38:00

Slipsnål med diamant ca 0,03ct, längd ca 5,5cm, Engelbert, 18K Vikt: 6 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57361

3 600 kr

Guld / Övriga smycken Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:38:30

Ett par manschettknappar med 8/8-slipade diamanter 2x0,03ct, ca 18x18mm, Joh Petterssons Eftr Juvelerar AB, Stockholm år 1959, 18K vitguld Vikt: 11,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57362

Guld / Manschettknappar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:39:00

Fyra udda örhängen, buckliga. 14K Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57364

600 kr

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:39:30

Ring, stl:17½, gravyr, 18K Vikt: 3,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57365

2 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:40:00

Ring, stl:18¼, gravyr, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57366

2 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:40:30

Ring med 8/8-slipad diamant ca 0,02ct, stl:16¾, 18K vitguld Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57367

850 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:41:00

Ring med 8/8-slipad diamant ca 0,02ct, stl:18½, 18K vitguld Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57368

1 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:41:30

Ring med vita stenar, en sten saknas, stl:16, 18K Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57369

1 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:42:00

Ring med berkristall, stl:17¼, oval skena, sten sliten/nagg, 18K Vikt: 5,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57370

2 400 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:42:30

Tavla olja på duk, Ivan Ivarsson, Mechers Normandie, ca 44x58, sedvanligt ytslitage, ramen med några avslag. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57371

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:43:00

Kamera Leica III, serienummer 150330, Wetzlar, 1934, med objektiv Elmar 5cm, fodral medföljer, slitage, långa tider något sega, objektiv med svag dimma.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57372

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:43:30

Kamera, Leica M3, 1957, double stroke, serienummer 803904, Wetzlar, sigillstämpel E, med objektiv Summaron 3.5cm 1:3.5, med sökare, väska med mindre skador samt Leica-Meter medföljer, slitage, mindre vukanitbortfall, repor, långa tider sega.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57373

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:44:00

Kamera, Rolleiflex Automat 1, serienummer 628238, med Tessar 1:3.5, Carl Zeiss Jena, förkrigsmodell, 1937-39, med linsskydd och väska, slitage, långa tider sega, märken.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57374

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:44:30

Kamera, Hasselblad Super Wide C, serienummer TCW 6374, 1965, bakstycke, med Objektiv Biogon 1:4,5 f=38mm, linsskydd, mjukt fodral, smärre slitage, några repor, graverade bokstäver.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57375

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:45:00

Filmkamera, Bell & Howell Sportster Double Run 8, med fodral, serienummer 10157, fodral, smärre slitage utvändigt.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57376

1 kr

Budledare: ceciliaofsweden Antal bud: 1

Foto & elektronik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 20:45:30