Auktion pågår nu, 4 st utrop

Träffar: 3970   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 199 Nästa »

Hänge med lila sten 12x22mm, silver 925/1000 Vikt: 3,6 g

Hänge med lila sten 12x22m...

Brosch med pärlor och lila sten, 38x12mm, bucklor, nål i metall, 18K Vikt: 2,3 g

Brosch med pärlor och lila...

Hänge vitguld med diamant ca1xca0,29ct kvalitet ca W/VS,  JSS (Jarl Sandin) Göteborg 2007, 18K Vikt: 0,8 g

Hänge vitguld med diamant ...

Diverse guld, defekt 18K  Vikt: 8,2 g

Diverse guld, defekt 18K V...

Kedja vitguld Venezia 46cm bredd 1mm, Italien Unnoaerre 18K Vikt: 3,3 g

Hänge Uggla 9x18mm, 14K  Vikt: 0,7 g

Hänge Uggla 9x18mm, 14K V...

Diverse guld, defekt 14K

OBS! Ändrat bevakningspris 20240604 Vikt: 4,1 g

Diverse guld, defekt 14K ...

Diverse guld, defekt 18K  Vikt: 11,5 g

Diverse guld, defekt 18K V...

Hänge, mönstrat 18x29mm, 14K Vikt: 1,8 g

Hänge, mönstrat 18x29mm, ...

Figurin, troligen s k Durga, sannolikt Kina 1900-tal, handmålad dekor, höjd 27cm, smärre slitage

Ett par figuriner i form av undulater, polykrom glasyr, Kina 1900-tal, märkta China, krackelerade, höjd 18cm

Collier med bärnsten, diameter ca 23cm invändigt mått

Collier med bärnsten, diam...

Collier med bärnsten, längd 45cm

Collier med bärnsten, län...

Collier med imitationssten, 1900-tal, längd 66cm Vikt: 0 g OBS! uppdaterad auktionsbeskrivning 13/6-24

Kedja Ankarlänk 52/49cm bredd 1mm, 14K Vikt: 1,6 g

Kedja Ankarlänk 52/49cm br...

Hänge med vita stenar och diamanter 3xca0,02ct, 8x15mm, 14K Vikt: 1,4 g

Hänge med vita stenar och ...

16 Kaffeskedar, Sverige 1900-tal, gravyrer (skyttepriser), längd 12-12,5cm, silver 830/1000 Vikt: 235 g

2 st Ringar, med stenar, delvis med gravyr, lite skevt 14K Vikt: 8,2 g

4 Kaffeskedar med genombrutet skaft, Norge 1900-tal, längd 10cm, silver 830/1000 Vikt: 30 g

2 Kompottskedar med dekor av blommor, bl a Gustaf Dahlgren & Co, Malmö, längd 10-11,5cm, silver 830/1000 Vikt: 28 g