7 Kaffeskedar, 11cm, gravyr, 830/1000 Silver 80,8g.
Bud: 1 200 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
5 Kaffeskedar, 11cm, 830/1000 Silver 49,7g.
Bud: 750 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
12 Kaffeskedar, 12cm, gravyr, 830/1000 Silver 159,9g.
Bud: 2 400 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Matsked, 18cm, 830/1000 Silver 37,7g.
Bud: 550 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Skytteskedar samt gafflar, gravyr, 830/1000 Silver 297,3g.
Bud: 4 200 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Skytteknivar, 21cm, gravyr, 830/1000 Silver 107,2g.
Utropspris: 325 kr
Uppsala
Sked, 15cm, 830/1000 Silver 13,5g.
Bud: 200 kr (1)
Budledare: elisa_beth_
Uppsala
8 Skedar, 22cm, 830/1000 Silver 601,2g.
Bud: 8 600 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
6 Äldre skedar, 20,5-22cm, gravyr, 830/1000 Silver 311,6g.
Bud: 4 400 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Skål Tedh Eld, höjd ca 5cm, Ø14cm, signerad T.Eldh, Ceson Guldvaru Ab, 1961, 830/1000 Silver 119,4g.
Bud: 1 800 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Skål Vera Ferngren, höjd ca 7cm, ca 20x13,5cm, GAB, Stockholm 1966, 925/1000 Sterling Silver 325,6g.
Bud: 5 400 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Sockerskål, höjd ca 8cm, förgylld insida, Nordisk Silverkonst, 1954, 830/1000 Silver 151,5g.
Bud: 2 200 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Gräddkanna, höjd ca 7cm, Nordisk Silverkonst, 1952, 830/1000 Silver 130,6g.
Bud: 1 900 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Kaffekanna, höjd ca 22cm, Nordisk Silverkonst, 1954, 830/1000 Silver 510,2g.
Bud: 7 400 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Bud: 1 600 kr (1)
Budledare: promis
Uppsala
Kedja pansar 50cm, bredd:2,6mm, 18K 12,4g.
Utropspris: 12 000 kr
Uppsala
Ring Camé, Ø18, skev skena, 18K bruttovikt 4,0g.
Utropspris: 3 000 kr
Uppsala
Ring, Ø18¾, bredd:11mm, lila sten, 14K 3,7g.
Utropspris: 2 200 kr
Uppsala
Ring, Ø19, blå sten, skev skena, 14K 3,0g.
Utropspris: 2 200 kr
Uppsala
Ring slät, stl 19¼, bredd 4,3mm, gravyr, repor, 18K Vikt: 4,7 g
Utropspris: 4 000 kr
Hallunda