Ring med blå syntetisk spinell, stl18½, bredd 3-4,5mm, GHA, 18K Vikt: 2,2 g
Utropspris: 1 900 kr
City
Ett par örhängen creoler, Ø15mm, bredd 2mm, 18K Vikt: 1,1 g
Utropspris: 1 000 kr
City
Utropspris: 2 300 kr
City
Utropspris: 2 000 kr
City
Ett par örhängen vita stenar, ca 16x5,5mm, vitguld, saknar snurrebuss, 14K Vikt: 2,7 g
Utropspris: 2 000 kr
City
Ett udda örhänge med sten, ca 28x7mm, finska stämplar, 14K, bruttovikt: 1,8g Vikt: 1,8 g
Utropspris: 850 kr
City
Kedja Pansar, längd ca 60,5cm, bredd 1,5mm, ojämnheter, slitage, 14K Vikt: 3,8 g
Utropspris: 2 800 kr
City
Diverse guld, saknar stenar, skadade, ojämnheter, defekta, 18K, bruttovikt: 21,1g Vikt: 0 g
Utropspris: 19 000 kr
City
Utropspris: 5 200 kr
City
Diverse guld, skeva, buckliga, defekta, 18K Vikt: 5,2 g
Utropspris: 4 600 kr
City
Ring med diamanter 30 x ca 0,01-0,02ct, stl15, bredd 2-6,5mm, 18K Vikt: 3,5 g
Utropspris: 3 400 kr
City
Diverse guld, bucklig, skeva,defekta, 18K Vikt: 14,2 g
Utropspris: 13 500 kr
City
Kedja Venezia, längd ca 46cm, bredd 1mm, 18K Vikt: 5,2 g
Utropspris: 5 000 kr
City
Ring med syntetisk rubin, stl18, bredd 1-9,5mm, skev, bucklig, gravyr, 18K, bruttovikt: 1,8g.
Utropspris: 1 300 kr
City
Bud: 10 500 kr (1)
Budledare: naleen
City
Armband Figaro, längd ca 21,5cm, bredd 6mm, lås i 18K, ihålig, 21K, bruttovikt: 10,9g.
Utropspris: 12 000 kr
City
Brosch/hänge, ca 42x32mm, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, år 1926, 18K Vikt: 5,1 g
Utropspris: 4 800 kr
City
Ring med diamanter 3 x ca 0,005ct, stl19¾, bredd 1-5mm, 18K Vikt: 1,2 g
Utropspris: 1 200 kr
City
Ring med diamanter 5 x ca 0,005ct, stl19¾, bredd 1,5-3,5mm, 18K Vikt: 1,9 g
Utropspris: 1 800 kr
City
Ring med kulor, reglerbar storlek, bredd 2-12mm, bucklig, skev, 21K Vikt: 4,7 g
Utropspris: 5 200 kr
City