Hänge bulligt Hjärta i 18K guld. Det är 15,5 mm brett, 20 mm långt inkl. ögla och väger 1,4g.
Utropspris: 1 200 kr
Umeå
Kedja Venezia i 18K guld. Den är 50 cm lång, 1 mm bred och väger 4,9g. Fint skick. Springring.
Utropspris: 4 400 kr
Umeå
Graverat guld i 18K. Vikt: 6,2g.
Utropspris: 5 500 kr
Umeå
6 Skedar i silver, längd 107 mm. Vikt: 77,7g. Stämplad GAB, silver, kattfot. Bruksskick.
Bud: 950 kr (2)
Budledare: promis
Umeå
Hängande örhängen i 18K guld. De är 2,8 - 7 mm breda, 20,5 mm långa och väger 0,9g.
Utropspris: 800 kr
Umeå
Örhängen i 18K guld med två vita stenar. De är 5 mm breda, 12 mm långa och väger 1,4g.
Utropspris: 1 200 kr
Umeå
Collier Bismarck i 18K guld. Det är 46 cm långt, 3 - 4,5 mm brett och väger 10,3g. Springring.
Utropspris: 9 000 kr
Umeå
Hänge / Brosch Allmogestil i 18K guld. Det är 28 mm brett, 42,5 mm långt exkl. ögla och väger 4,0g.
Utropspris: 3 600 kr
Umeå
Ring i 18K vitguld med vit sten Ø 5 mm. Den är i storlek 16¾, är 2,7 - 9 mm bred och väger 2,9g.
Utropspris: 2 200 kr
Umeå
Collier Bismarck i 18K guld. Det är 45 cm långt, 3 - 6 mm brett och väger 12,3g. Springring.
Utropspris: 11 000 kr
Umeå
Kedja Pansar i 18K guld. Det är 45 cm långt, 1,4 mm brett och väger 3,6g. Springring.
Utropspris: 3 200 kr
Umeå
Hänge i 18K guld. Det är 10 mm brett, 24,5 mm långt och väger 1,6g.
Utropspris: 1 400 kr
Umeå
Örhängen i 18K guld: Hängande ringar på krok Ø 17,5 mm. De är 34 mm långa och väger 5,0g.
Utropspris: 4 400 kr
Umeå
Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 6,8g.
Utropspris: 5 600 kr
Umeå
Bud: 4 500 kr (1)
Budledare: ramaje
Umeå