Collier med vit droppformad facettslipad sten, 41cm, hängdel 40mm, 925/1000 silver Vikt: 5,7 g
Utropspris: 125 kr
Luleå
Kedja Pansar, 43cm, bredd 1,4mm, 835/1000 silver Vikt: 2,4 g
Utropspris: 50 kr
Luleå
Kedja Ankar 61cm, metall, hänge samiskt mönster, 55mm, tenn
Utropspris: 25 kr
Luleå
Hänge med rhodochrosit, 30mm, Siro Koru år 1974, 925/1000 silver Vikt: 5,4 g
Bud: 150 kr (3)
Budledare: femme
Luleå
Ring med sliten rhodochrosit, stl 18 regelbar, Siro Koru år 1976, 925/1000 silver Vikt: 6,9 g
Bud: 200 kr (4)
Budledare: britta
Luleå
Ring med blomliknande detalj, stl 16 regelbar, importstämpel, 835/1000 silver Vikt: 5,8 g
Bud: 150 kr (4)
Budledare: rabarber
Luleå
Ring med vit cabochonslipad sten, stl 18, 835/1000 silver Vikt: 4,3 g
Bud: 100 kr (2)
Budledare: babi1000
Luleå
Ett par örhängen med vit cabochonslipad sten, 13mm, skruvfattning, 835/1000 silver Vikt: 4,3 g
Utropspris: 50 kr
Luleå
Ett par stoppar 925/1000 silver Vikt: 0,3 g
Utropspris: 25 kr
Luleå
Armband stelt mönstrat, 64 x 57mm, bredd 8mm, A*D, 830/1000 silver Vikt: 13,3 g
Utropspris: 200 kr
Luleå
Bud: 200 kr (1)
Budledare: femme
Luleå
Collier med granater i förgylld metall, 48,5cm, bredd 6,5-16,5mm
Utropspris: 650 kr
Luleå
Ett par örhängen med granater i förgyllt silver, 26mm, saknar stoppar, 830/1000 silver Vikt: 4,6 g
Bud: 225 kr (1)
Budledare: femme
Luleå
Ett par örhängen med granater i förgyllt silver, 12mm, saknar stoppar, 830/1000 silver Vikt: 3 g
Utropspris: 175 kr
Luleå
En snurrebuss, 18K Vikt: 0,2 g
Utropspris: 200 kr
Luleå
Ring slät, stl 19¾, gravyr, 18K Vikt: 3,1 g
Utropspris: 2 900 kr
Luleå
Ring slät, stl 18¼, gravyr, 18K Vikt: 4,2 g
Utropspris: 3 800 kr
Luleå
Ring carmosé med diamanter 8 x ca 0,005ct, safir, stl 19½, vitguld, 18K Vikt: 3,5 g
Utropspris: 3 400 kr
Luleå
Armband Pansar med platta, ca 22,5cm, bredd 11-12,5mm, saknar stämplar, silver Vikt: 62,7 g
Bud: 750 kr (1)
Budledare: promis
Luleå
Fickur savonett Roamer, Ø48mm, gravyr, saknar glas, metallinnerboett, 14K Vikt: 66,1 g
Utropspris: 11 500 kr
Luleå