Träffar: 4120   « Föregående 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 206 Nästa »

Collier i silver. Den är 43 cm lång, 11,7 mm bred och väger 49,9g. Pinnlås. Stämplad GFAB 925.

Collier i silver. Den är 4...

Collier i silver. Den är 45 cm lång, 8,3 mm bred och väger 45,7g. Karbinhake. Stämplad RA 925.

Collier i silver. Den är 4...

Collier i silver med förgyllda kulor. Den är 45 cm lång, 4 mm bred och väger 19,2g. Karbinhake. Stämplad KD 925.

Collier i silver med förgy...

Collier i silver med matterade kulor Ø 6 mm. Den är 45,5 cm lång och väger 43,4g. Stämplad 925. Karbinhake.

Vriden collier i silver. Den är 43,5 cm lång, 10 mm bred och väger 22,8g. Kroklås. Stämplad 925.

Collier i silver. Den är 41 cm lång, 12,6 mm bred och väger 19,9g. Springring. Oläslig svensk tillverkarstämpel & kattfot.

Collier i silver. Den är 4...

Collier i silver med bärnsten. Den är 43 cm lång, 3,9 - 11 mm bred och väger 18,4g. Springring. Stämplad 925.

Collier i silver med bärns...

Treradig collier med en delvis förgylld berlock i silver. Kedjan är 39,5 cm lång och har karbinhake. Berlocken är 22 x 13 mm. Den väger 10,0g. Stämplad CGH.

Delvis matterad collier i silver. Den är 59,5 cm lång, 5,7 mm bred och väger 41,5g. Stämplad 925.

Halvstel, mönstrad collier i silver. Den är 40 cm lång, 6,1 - 22,7 mm bred och väger 34,7g. Kistlås. Stämplad 925.

Halvstel, mönstrad collier...

Berlock i 18K guld med en blålila sten. Den är 36,5 mm lång inkl. ögla och väger 3,4g. Stämplad GVH, 18K & kattfot. Årsstämpel otydlig- förmodligen 1947.

Berlock i 18K guld med en blålila sten. Den är 21,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,4g. Stämplad NSE, 18K & kattfot.

Örhängen i 18K guld med opalmosaik. De är Ø 13,8 mm och väger 4,5g. Rejäla, trepluttars snurrebussar.

Örhängen i 18K guld med o...

Facetterade örhängen i 18K guld. De är Ø 6,7 mm och väger 0,5g.

Facetterade örhängen i 18...

Örhängen i 18K guld med olikfärgade, droppformade sötvattenspärlor. De är 26,5 mm långa och väger 2,0g.

Örhängen i 18K guld med o...

Facetterade örhängen i 18K guld. De är Ø 6,7 mm och väger 0,6g.

Facetterade örhängen i 18...

Berlock i 18K guld med en diamant c:a 0,005ct; fattad i vitt guld. Den är 8,9 mm lång inkl. fast ögla och väger 0,44g. Stämplad GHA & 18k.

Diverse defekta smycken 18K 1,3g inkl. pärla.

Pansarkedja i 9K guld. Den är 49 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,1g. Springring. Stämplad GHA 375. Ojämnheter.

Pansarkedja i 9K guld. Den...

Mönstrat kors i 18K guld. Slät baksida. Det är 27,3 mm långt inkl. ögla och väger 0,65g. Stämplat GHA 750.

Mönstrat kors i 18K guld. ...