Auktion pågår nu, 34 st utrop

Träffar: 2900   « Föregående 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 145 Nästa »

Hänge i form av en mussla med pärla, längd inkl. ögla: 20mm, bredd: 10mm, öppningsbar, bruksslitage, ojämnheter, 14K guld.  Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66232

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:04:00

Armband med blomdekor, längd: 19cm, bredd: 30mm, bruksslitage, silver.  Vikt: 38,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66233

650 kr

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:04:30

Skål, veckad form, invändigt förgylld, troligen finska stämplar, Ø28, höjd 10cm, graverad undertill, slitage, silver. Vikt: 475 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66234

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:05:00

Herrur Corum, Admiral's Cup, automatisk, Tillander, stål, ca 30x30mm, länk med brott, bruksslitage, repor, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66235

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:05:30

Armband Pansar, längd: 19cm, bredd: 7mm, defekt, 925/1000 silver.  Vikt: 23,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66236

425 kr

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:06:00

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, grönt glas, höjd12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66237

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:06:30

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, blåtonat glas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66238

Stänger: 2026-01-14 20:07:00

Skål, Marimekko för Iittala, etikettmärkt samt mäkt undertill, klarglas, höjd 12cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66239

Stänger: 2026-01-14 20:07:30

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66240

Stänger: 2026-01-14 20:08:00

Ett par ljusstakar, Nils Modéus, Jönköping år 2006, signerade, höjd: 30mm, bredd: 70mm, smärre bruksslitage, 925/1000 silver.  Vikt: 55,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66241

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:08:30

Skål, Verna Iittala, tonat glas, mäkt undertill samt med etikett, 9cm, smärre slitage.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66242

75 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-14 20:09:00

Ljuslykta, Kivi, Heikki Orvola, Marimekko, för Iittala, frostat glas, Höjd 6 cm, etikettmärkt, slitage, märken.   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66243

Stänger: 2026-01-14 20:09:30

Pokal med mönsterdekor, monogramgravyr, höjd: 10,5cm, bredd: 5,5 - 8,5cm, C.G.Hallberg, Stockholm år 1900,  bruksslitage, ojämnheter, bucklor, silver.  Vikt: 96,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66244

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:10:00

Sked med nielloarbete ryska stämplar daterad år 1843, troligen tillverkad av Viktor Vasilyevich Savinsky, Moskva, förgylld insida, längd 177mm, bredd 33mm,  kraftigt slitage på niellodekoren samt förgyllning, silver vikt: 79,3g Vikt: 79,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66245

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:10:30

Fat, förgylld dekor, Ø16cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm år 1926, gravyr, bruksslitage, silver.  Vikt: 100 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66246

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:11:00

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 18,5x29,5 cm, ej examinerad ur ram.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66247

500 kr

Budledare: krisnal Antal bud: 5

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:11:30

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 19,5x29,5 cm, ej examinerad ur ram. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66248

Stänger: 2026-01-14 20:12:00

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66249

400 kr

Stänger: 2026-01-14 20:12:30

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 19,5x30 cm, ej examinerad ur ram.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66250

400 kr

Stänger: 2026-01-14 20:13:00

Flasköppnare/kapsylöppnare med myntliknande föremål, höjd 76mm, bredd 49mm, silver 900/1000 Vikt: 83 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66251

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:13:30