Auktion pågår nu, 34 st utrop

Träffar: 2900   « Föregående 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 145 Nästa »

Etui med monogram, träinredning och fylld botten, ca 17,5x4x11cm, slitage, del saknas vid front, svenska importsämplar, silver, bruttovikt 454,3g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66252

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:14:00

Sex bägare, monogramgravyr, invändigt förgyllda, höjd: 5cm, bredd: 4,5cm, Reibing N, Stockholm år 1948, silver.  Vikt: 220,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66253

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:14:30

Tio bordsskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 18cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 416,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66254

5 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:15:00

Tio bordsskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 18cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 421,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66255

5 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:15:30

Cigarettetui med dekor av fåglar samt blommor, invändig gravyr, förgylld insida, gummiband invändigt, silver 830/1000 Vikt: 116,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66256

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:16:00

Elva bordsgafflar, Rosenholm, GAB, längd ca 17,5cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 437,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66257

5 800 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:16:30

Tolv kaffeskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 12cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 195,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66258

2 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:17:00

Åtta förrättsgafflar, Rosenholm, GAB, längd ca 14cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 157,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66259

2 100 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:17:30

Elva förrättsknivar, Rosenholm, GAB, längd ca 16,5cm, slitage, 830/1000 silver samt stålblad, bruttovikt 431,7g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66260

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:18:00

Sex matgafflar, modell Helsinki, Viktor Lindman, Helsingfors år 1915, längd: 21cm, monogramgravyr, smärre bruksslitage, silver.  Vikt: 333,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66261

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:18:30

Tolv bordsknivar, Rosenholm, GAB, längd ca 19,5cm slitage, en kniv med mindre hack i blad, 830/1000 silver samt stålblad, bruttovikt 755,4g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66262

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:19:00

Sex matskedar, modell Helsinki, Viktor Lindman, Helsingfors år 1915, längd: 21cm, monogramgravyr, bruksslitage, silver.  Vikt: 343,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66263

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:19:30

Sex bordsskedar, modell Helsinki, Viktor Lindman, Helsingfors år 1915, längd: 17,5cm, monogramgravyr, bruksslitage, silver.  Vikt: 208,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66264

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:20:00

Sex matknivar, blad i rostfritt stål, finska stämplar, år 1915, längd: 25,5cm,  monogramgravyr, bruksslitage, bruttovikt: 459,3g.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66265

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:20:30

Ett par vaser i mässing, mönsterdekor med påfågel i färg, höjd 21,5cm, bucklor, ojämnheter, slitage,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A45477

Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:00:00

Armband, defekt/länk av, 14K  Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48277

1 300 kr

Guld / Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:00:30

Dopsked, 14,5cm, gravyr, GAB Silver 830/1000 Vikt: 29,9 g

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48278

400 kr

Silver / Bestick Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:01:00

Keramiktavla Dorothy Clough för Upsala Ekeby, nr 9090D, mått ca 14,5x19cm, signerad,   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48279

Keramik, porslin & glas / Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:01:30

Silvertacka Johnson Matthey Bankers Limited, 100 grammes 999 Fine silver nr 507107, ca 35x68mm, Silver 999/1000  Vikt: 100 g

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48281

Silver / Övrigt Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:02:00

Ring stl ca 17½, bredd 1,8 - 11,1mm, skadad skena, 18K  Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE8.20260115.A48282

950 kr

Budledare: 233263 Antal bud: 1

Guld / Ringar Fridhemsplan

Stänger: 2026-01-15 11:02:30