Träffar: 4106   « Föregående 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 206 Nästa »

Tavla, Serge Poliakoff, "Composition Noire, Jaune, Bleue Et Rouge", 1966, etsning och färgakvatint, signerad och numrerad 55/75, plåtstorlek 47,5x64cm, mindre gulnad, ej examinerad ur ram.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66334

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:34:30

Gaffel i okänd modell, Mema Uppsala 1942, längd 147mm, namngravyr, silver 830/1000 Vikt: 30,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66335

500 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:35:00

Smörkniv modell Hallbergs Chippendale, längd 200mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1932, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 50,2 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66337

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:36:00

2st knivar modell Hallbergs Chippendale, längd 218mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 117,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66338

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:36:30

Matkniv modell Hallbergs Chippendale, längd 245mm, monogramgravyr, tillverkade av C.G. Hallberg, Stockholm år 1933, blad i rostfritt stål, silver 830/1000 Vikt: 72,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66339

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:37:00

Tavla, Jasper Johns, Untitled (Shit), signerad och daterad 1971, numrerad 18/20, bladstorlek 47x61cm, utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles, mindre gulnat papper, ej examinerad ur ram.   Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66340

Stänger: 2026-01-28 19:37:30

Pärlcollier med odlade saltvattenpärlor, doserat, Ø 5,5 - 8,5mm, lås i silver med cabochonslipad labradorit, längd 54cm, lås silver 835/1000 Vikt: 33 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66341

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:38:00

Armband tunn Kejsarlänk, längd 22cm, bredd 3mm, silver 925/1000 Vikt: 8,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66342

200 kr

Budledare: ischmael369 Antal bud: 1

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:38:30

Ring i fyrkantig modell, stl: 19¾, bredd 7mm, silver 925/1000 Vikt: 13,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66343

250 kr

Budledare: storurm Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:39:00

Kaffesked med samiskt motiv, tillverkad av Ceson 1953, längd 110mm, silver 830/1000 Vikt: 12,2 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66344

200 kr

Budledare: zhao_jeanne Antal bud: 1

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:39:30

Armband Efva Attling A Macaron Dream Bracelet med blå topaser 5 x ca 0.42ct, justerbar längd: 16, 17,5 och 19cm, silver 925/1000. Nypris 2600:-. Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66345

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:40:00

Herrur Universal Genevé, 18K guld, automat, datum, Ø36mm, skadad urtavla, repor.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66346

9 000 kr

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:40:30

Fyra Zippotändare med militära motiv, höjd 5,5cm, slitage, ej funktionstestade, FGS Bayern saknatrtändstift.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66347

475 kr

Budledare: nalensnajdaren75 Antal bud: 12

Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:41:00

Ring med brungrön sten sam åttkantsslipade diamanter, 2 x ca 0,01ct, brungrön sten troligen syntetisk färgväxlande safir, stl: 15½, bucklig skena, 14K vitguld Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66348

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:41:30

Herrur, Omega Seamaster Professional Chronometer, automatisk, datum, stål, Ø42mm, referensnummer 22545000, serienummer 81516542, box och ytterkartong, extra länkbitar, certifikat från 2008, slitage, repor, behov av service.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66349

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:42:00

6st Kaffeskedar tillverkade av John Sutter Liverpool 1837-38, engelska kontrollstämplar, längd 130mm, silver 925/1000 Vikt: 71,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66350

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:42:30

Klockarmband x-länk, längd 8 respektive 8cm (exklusive lås), bredd 20mm, slitage, skev/bucklor, 18K guld.  Vikt: 50,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66351

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:43:00

Väska Louis Vuitton Rivoli PM, brun monogramcanvas, läder, modellnummer M44543, hänglås och nycklar, detaljer i gulfärgad metall, ca 20x30x17, färgbortfall, ställvis kraftigt bruksslitage, kvitto från 2021, dustbag, ytterkartong. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66352

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:43:30

Figurin, Lisa Larsson, "Lilla zoo", Gustavsberg, stengods, höjd 10cm, smärre slitage.

Auktionsnummer: SE1.20260128.A66353

475 kr

Budledare: lotta4u Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-28 19:44:00