Träffar: 4694   « Föregående 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 235 Nästa »

Medaljong, tillverkad av Edmond-Henri Becker, Art Noveau, rosenstenar, spegel invändigt samt plats för foto, 49,7x35,6mm, franska stämplar samt signatur, hängögla tillverkad av CG Hallberg, Stockholm, mindre repor, 18K, bruttovikt 20,6g Vikt: 20,6 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93617

Guld / Hängen & berlocker City

Stänger: 2026-02-05 11:52:30

3 Armringar ihopsatta till en, innermått Ø66mm, bredd: 2,5mm/st, tre integrerade berlocker varav en med stenar, mindre bucklor samt repor, 18K, bruttovikt 35,0g Vikt: 35 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93618

Guld / Armband City

Stänger: 2026-02-05 11:53:00

Alliansring med diamanter 10 x ca.0,03ct, Ø6½, bredd: 2,6mm, svenska stämplar, mindre repor, vitguld, 18K Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93619

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:53:30

Damur, Omega, 14K, Ø19mm, manuell, länk 18K, bruttovikt 22,1g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93620

15 500 kr

Klockor / Damur City

Stänger: 2026-02-05 11:54:00

Örhängen, clips, Øca.15mm, 18K Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93621

6 600 kr

Guld / Örhängen City

Stänger: 2026-02-05 11:54:30

Diverse guld, personlig gravyr, defekt, små pärlor, 18K, bruttovikt 20,8g Vikt: 20,8 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93622

19 500 kr

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:55:00

Örhängen med odlade pärlor Ø8,5mm samt diamanter 2 x 0,16ct, skruvsystem, svenska stämplar, vitguld, 18K, bruttovikt 4,2g Vikt: 4,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93623

Guld / Örhängen City

Stänger: 2026-02-05 11:55:30

Pärlcollier, doserat, odlade saltvattenpärlor Ø5-8,5mm samt odlade saltvattenpärlor Ø2,8-2,9mm emellan, längd: ca.83 cm, lås i vitguld 18K med en safir, bruttovikt 31,1g Vikt: 31,1 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93624

Guld / Övriga smycken City

Stänger: 2026-02-05 11:56:00

Ring Cartier Trinity Five Band "les must de Cartier", stl 50 (ca.16), bredd: ca.2,7mm/ring, serienr: O9434H, 18K, inköpt på Kaplans Auktioner 2020, kvitto saknas, slitet originaletui Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93625

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:56:30

Guldtacka Credit Suisse, Fine Gold 999,9, serienr: 246005, borrhål, 24K Vikt: 9,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93626

14 000 kr

Budledare: asela Antal bud: 3

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:57:00

Armband Tiffany & Co, Tiffany 1837 Cuff, innermått: ca.54,5x43mm, bredd: 12mm, repor, nagg, silver, )25/1000, inköpt på Kaplans Auktioner 2021, kvitto saknas, etui från Kaplans samt originalbox Vikt: 42,5 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93627

Silver / Armband City

Stänger: 2026-02-05 11:57:30

Pärlcollier med odlade saltvattenpärlor Øca.6mm, längd: 41,5cm, lås GHA 18K, bruttovikt 22,3g Vikt: 22,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93628

Guld / Övriga smycken City

Stänger: 2026-02-05 11:58:00

Hänge, hjärta med safir, 19,6x10,9mm, svenska stämplar, ihåligt, 18K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93629

875 kr

Stänger: 2026-02-05 11:58:30

Ring, slät, ograverad, Ø18, bredd: 4,8mm, C G Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1954, repig, 18K Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93630

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:59:00

Diverse guld, skadat, bucklor, syntetiska stenar, 18K, bruttovikt 9,8g Vikt: 9,8 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93631

8 400 kr

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:59:30

Kedja, Ärtlänk, längd: 42,5cm, bredd: 5,9mm, GFAB, silver, 925/1000 Vikt: 38,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93632

750 kr

Budledare: doraemon Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier City

Stänger: 2026-02-05 12:00:00

Armband, Ärtlänk, längd: 19cm, bredd: 5,9mm, GFAB, silver, 925/1000 Vikt: 18,6 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93633

350 kr

Budledare: fertys Antal bud: 1

Silver / Armband City

Stänger: 2026-02-05 12:00:30

Hänge, rosett med bergkristall, 31,6x16,1mm, Stigbert för Heribert Engelbert AB, Stockholm, 1948, 18K, bruttovikt 4,7g Vikt: 4,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93634

Stänger: 2026-02-05 12:01:00

Kedja, Stavlänk, längd: 59,2cm, bredd: 0,7mm, Stigbert för Heribert Engelbert, Stockholm, 1947, 18K Vikt: 5,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93635

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2026-02-05 12:01:30

Armband, X-länk, längd: 18,5cm, bredd: 7,6mm, svenska stämplar, 18K Vikt: 8,1 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93636

8 400 kr

Budledare: nalias Antal bud: 5

Guld / Armband City

Stänger: 2026-02-05 12:02:00