Träffar: 4519   « Föregående 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 226 Nästa »

Diverse guld, trasigt, stenar, 14K, bruttovikt 3,8g Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93609

2 800 kr

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:49:30

Ring med diamanter 1 x ca.0,17ct samt 10 x ca.0,03ct, Ø18+, bredd: 2,1-3,6mm, 18K Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93610

4 200 kr

Budledare: jasminguld Antal bud: 3

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:50:00

Kedja, längd: ca.45cm, bredd: 3,5mm, Thaiguld, 2 Slung, 23K Vikt: 7,6 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93613

9 400 kr

Budledare: kirana_80 Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2026-02-05 11:50:30

Savonett Orion, 14K, manuell, 51,2mm, boettnr: 176906, verknr: 380348, innerboett i metall, personlig gravyr på innerboett, repor, bucklor, bruttovikt 97,7g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93614

Klockor / Fickur City

Stänger: 2026-02-05 11:51:00

Kedja, längd: 43,8cm, bredd: 3,5mm, 18K Vikt: 17,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93615

16 500 kr

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2026-02-05 11:51:30

Kedja, längd: ca.121cm, bredd: 4,5mm, svenska stämplar, 18K  Vikt: 41,1 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93616

39 000 kr

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2026-02-05 11:52:00

Medaljong, tillverkad av Edmond-Henri Becker, Art Noveau, rosenstenar, spegel invändigt samt plats för foto, 49,7x35,6mm, franska stämplar samt signatur, hängögla tillverkad av CG Hallberg, Stockholm, mindre repor, 18K, bruttovikt 20,6g Vikt: 20,6 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93617

Guld / Hängen & berlocker City

Stänger: 2026-02-05 11:52:30

3 Armringar ihopsatta till en, innermått Ø66mm, bredd: 2,5mm/st, tre integrerade berlocker varav en med stenar, mindre bucklor samt repor, 18K, bruttovikt 35,0g Vikt: 35 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93618

Guld / Armband City

Stänger: 2026-02-05 11:53:00

Alliansring med diamanter 10 x ca.0,03ct, Ø6½, bredd: 2,6mm, svenska stämplar, mindre repor, vitguld, 18K Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93619

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:53:30

Damur, Omega, 14K, Ø19mm, manuell, länk 18K, bruttovikt 22,1g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93620

15 500 kr

Klockor / Damur City

Stänger: 2026-02-05 11:54:00

Örhängen, clips, Øca.15mm, 18K Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93621

6 600 kr

Guld / Örhängen City

Stänger: 2026-02-05 11:54:30

Diverse guld, personlig gravyr, defekt, små pärlor, 18K, bruttovikt 20,8g Vikt: 20,8 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93622

19 500 kr

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:55:00

Örhängen med odlade pärlor Ø8,5mm samt diamanter 2 x 0,16ct, skruvsystem, svenska stämplar, vitguld, 18K, bruttovikt 4,2g Vikt: 4,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93623

Guld / Örhängen City

Stänger: 2026-02-05 11:55:30

Pärlcollier, doserat, odlade saltvattenpärlor Ø5-8,5mm samt odlade saltvattenpärlor Ø2,8-2,9mm emellan, längd: ca.83 cm, lås i vitguld 18K med en safir, bruttovikt 31,1g Vikt: 31,1 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93624

Guld / Övriga smycken City

Stänger: 2026-02-05 11:56:00

Ring Cartier Trinity Five Band "les must de Cartier", stl 50 (ca.16), bredd: ca.2,7mm/ring, serienr: O9434H, 18K, inköpt på Kaplans Auktioner 2020, kvitto saknas, slitet originaletui Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93625

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:56:30

Guldtacka Credit Suisse, Fine Gold 999,9, serienr: 246005, borrhål, 24K Vikt: 9,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93626

14 000 kr

Budledare: asela Antal bud: 3

Guld / Övrigt City

Stänger: 2026-02-05 11:57:00

Armband Tiffany & Co, Tiffany 1837 Cuff, innermått: ca.54,5x43mm, bredd: 12mm, repor, nagg, silver, )25/1000, inköpt på Kaplans Auktioner 2021, kvitto saknas, etui från Kaplans samt originalbox Vikt: 42,5 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93627

Silver / Armband City

Stänger: 2026-02-05 11:57:30

Pärlcollier med odlade saltvattenpärlor Øca.6mm, längd: 41,5cm, lås GHA 18K, bruttovikt 22,3g Vikt: 22,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93628

Guld / Övriga smycken City

Stänger: 2026-02-05 11:58:00

Hänge, hjärta med safir, 19,6x10,9mm, svenska stämplar, ihåligt, 18K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93629

875 kr

Stänger: 2026-02-05 11:58:30

Ring, slät, ograverad, Ø18, bredd: 4,8mm, C G Hallbergs Guldsmeds Ab, Stockholm, 1954, repig, 18K Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE2.20260205.A93630

Guld / Ringar City

Stänger: 2026-02-05 11:59:00